şükela:  tümü | bugün
 • aktarma yapmak için her zaman gözü kapalı tercih edeceğim havalimanı. schengen ülkeleri ya da amerika'dan başka yere gidiyorsanız gereksiz yere sizi bir daha güvenlik komtrolüne sokmadıkları için yolcu dostu. türkiye'den uçunca güvenlik komtrolünden geçiliyor ama o da çok hızlı ilerliyor. şu ana kadar yaptığım hiç bir uçuşta bana rötar yaşatmayan, aktarmalar arası 1 saat varsa bu sürenin yetip de arttığı, cep telefonunuzla kaydolduğunuz takdirde yarım saat bedava internet bağlantısı sunan hub.
 • icao kodu lszh'dir.
 • 3 adet pisti olan havalimanı. bunlar 10/28, 14/32, 16/34 şeklinde konumlandırılmıştır.
 • alt kata inip sbb ile 12 dakika civarında zürih merkez tren garına gidiliyor. havaalanı içinde de zürih kart (günlük olanı ~20 frank) alınıp bir gün ya da üç gün süreyle ücretsiz müzelere giriş ve belirli zone'lar içinde ücretsiz ulaşım sağlanabiliyor.
 • kendi içinde -dışardan bağımsız- 2 duraklı metrosu olan havalimanıdır.
  indikten sonra pasaport kontrolüne meytoyla gidilir.
 • içinde bir saat ücretsiz internete sahip olabileceğiniz havalimanı. telefonunuza gelen şifreyi girdikten sonra başlıyor süre. ve gözlemlediğim kadarıyla oldukça da büyük bir yer. o yüzden uzun yürüyüş mesafelerini de göz önünde bulundurarak erken gidin, nasıl olsa bedava internetle vakit geçirirsiniz.
 • belçika ve hollandadan nefret eden şahsımın bir kez daha isviçreyi aşırı sevmesini sağlamış güzide mekan.
  daha önce de yazdığım gibi kaybettiğim eşyaları bulmamla ünlüyümdür ama bir insanın dünyanın herhangi bir yerindeki havaalanında cüzdanını kaybedip bulma olasılığı nedir?

  anlatayım: ankaraya gece 4te vardım ve istanbulda zaten cüzdanımı kaybettiğim gerçeğiyle yüzleşmiş, kartları iptal etmiş ama tüm yol kimliklerimi nasıl çıkarcağımı ya da ışidin eline geçerse ne yapacağımı daha kötüsü evdekiler beni öldürür fikirleri ile boğuşurken, sevgilim sağolsun gecenin o saatinde aldı beni.
  "yalnızca sana söylüyorum" diye açtım konuyu
  "merak etme isviçreliler yollar" dedi ki kendisi amsterdam havaalanında bagaja verdiği çantasından saat tablet falan çaldırşırmış birisi.
  ertesi gün mail geldi havaalanından, cüzdanınız bizde diye :)

  yine de siz siz olun bir şey kaybetmeyin 60cfaya kurtaramayabilirsiniz benim gibi.
 • merkez tren istasyonu zürih hb'den hemen bir sonraki tren durağıdır. 12 dakika gibi bir yolculukla erişilir.

  şehir zaten çok pahalı ve havaalanı ondan da pahalı olduğu için tren yolculuğu sonunda ulaştığınız en alt katındaki süpermarketten ucuza yiyecek-içecek temin etmek iyi olabilir.

  insanı tedirgin etmeyen, gölgeli bir şekilde aydınlatılmış, temiz ve düzenli bir havaalanıdır. trenden uçağa kadar olan bölüm arası yürüme mesafesi 1-2km kadar sürüyor ki yaşlı insanlar için ömür törpüsü olsa gerek. duty free'de isviçre'nin en baba saat ve çikolatalarına erişilebilir.

  gide gele artık ikinci evim gibi olmakta olan, insana nedensiz bir huzur veren havaalanıdır zürih.
 • zurich havalimani tecrubem pek iyi degildi. thy ile ıstanbula gidiyordum ne kadar alamanci ne kadar koylu varsa perondaydi. ellerinde poset torbalar daha once hayatimda hic gormedigim cinsten basini capitmi bezmi artik neyse kapatmis kadinlar degisik aksanlar hatta bildigin basma mi pazen mi ne giyen bile vardi

  abd den ıstanbula gidiyordum benim icin hafif bir sok oldu. zaten ufacik bir havalimani hakkinda pek konusulacak bir sey yok
 • elinizde birayla kafanıza göre dolanabilirsiniz. bildiğiniz arjantin bardaktan bahsediyorum, bir allahın kulu da bişey demez, yeter ki taşkınlık yapılmasın, bira bittikten sonra bardak uygun bir yere bırakılsın.

  (bkz: bu da böyle bir anımdır)

  (bkz: medeniyet)
hesabın var mı? giriş yap