şükela:  tümü | bugün
 • beyoglu menseili literature gecmis en buyuk pezevenk.kibar beyefendi ve gercek bir beyoglu asilzadesi olan zurnik, 50 yili askin pezevenklik yaparak kirilmasi guc bir rekora imza atmistir.
 • 1950 li yillarda ravacta olan bir pezevenktir. endonezya devlet baskanina bir ziyaretinde hastalikli hatun pazarlayarak kucuk capli bir devlet krizine sebep olmustur.
 • pek kaliteli olmayan mallarıyla esnafa veya anadolu'dan istanbul'a gelen tüccar sınıfına hizmet vermiş pezevenk. biraz daha kalite arayanlar soluğu ya çanakkaleli melahat ya da adından da anlaşılabileceği üzere lüks nermin'de alırlardı...
 • eski istanbul'da en namlı "randevu evi" sahiplerinden biridir. madam atina, lüks nermin, ayşe nimet ve zurnik. genellikle ülkeye resmi ziyaret için gelen devlet adamlarına hizmet edermiş. lakin endonezya devlet başkanı sukarno'ya hastalık bulaştıran zurnik'in değil, lüks nermin'den gönderilen genç sermayedir. bu mesele yüzünden 27 mayıs ihtilali esnasında içeri alınmış ve ifade vermişlerdir. neyse... zurnik'in bir şehir efsanesi gibi anlatılan, bizzat kendi ağzından duyduğum hikayesiyse söyledir.
  geçmiş zaman, şık bir lokantaya girer zurnik. masasına doğru giderken orada oturan şık beylerden birinin, fısıldayarak "pezevenk" dediğini ve kendisini gösterdiğini görür. yanaşıp, masanın bembeyaz keten örtüsünün üzerine cebinden çıkardığı dolmakalemle " pezevenk" yazar ve şık beyefendiye dönerek sorar:
  - burada ne yazıyor okur musunuz bayım?, adam okur.
  - pezevenk..
  sonra cebinden çıkardığı bir tomar parayla yazının üzerini kapatır ve yeniden sorar,
  - ya şimdi ne yazıyor?
  adam cevap veremez. kızarır bozarır. zurnik devam eder:
  - umarım cebinizde nazarımda oluşan lakabınızı örtecek kadar para vardır bayım.
  der ve uzaklaşır.
 • kartvizitinde asri kayınpeder yazdığı rivayet edilir.
 • hakan günday'ın malafa adlı kitabında oral seks anlamında sıkça kullandığı bir kelime.
 • binbir gece'den sonra bir darbede aşk-ı memnu dan yemiş, isyanlardaki seksüel prodüktör.

  (bkz: aşk-ı memnu/#18723959)
 • rivayete göre yaşam mottosu olarak şu cümle bilinir ;

  “evladım zengin olmak istiyorsan insanın deliklerine hitap edeceksin”

  erotik film furyasında sektöre katkılar! yapan hatta aram gülyüz’ün bir filminde kendini oynayan ......