şükela:  tümü | bugün
 • şu an 1 kutusunun fiyatı 13o milyon olan ve 7-9 hafta kullanılması önerilen ilaç. maliyeti çok sigara içenlerin hele de yabancı sigara içenlerin sigara masrafı ile kafa kafaya gelir ya da biraz daha fazladır. henüz hiçbir kurum ilaç bedelini ödememektedir, ödeyeceği de yoktur. ama doğrusu gerçekten daha çok insanın sigarayı bırakması isteniyorsa ödemeliler. çünkü nikotin bağımlılığı bir hastalıktır. kişi kendine iyi bakmayarak, tıkınarak obez olup, kalp hastası olup günün birinde hastalandığında ilacını heyet raporu ile alabiliyorsa bu hastalıkta da alabilmelidir. uzun vadede sigaranın sebep olduğu kanser, koah gibi hastalıkların tedavi maliyeti ilacın maliyetinden ucuza gelecektir.
 • açılımı bupropiyon hcl.
 • kimi patronların, sigara molalarında kaybolan zamanı geri kazanabilmek için çalışanlarına sundukları 'parasını ben veririm, ama tekrar başlarsanız geri alırım' şeklinde tekliflerine konu olan, kullananların* olumlu feedbackler döndükleri ilaç. 140 milyon fiyat ve 1 ay kullanım süresi önerilir.
 • gunde min 1 paket icen cok yakin bir arkadasimin, ve bir cok daha kisinin "mucadele vermeden, stres olmadan" sigarayi biraktiklarina sahit oldugum, 62 gunluk kürünün 260 milyon civari satildigi, ilk 7 gun sigara kullanimi ile ayni anda alinmasi gerektigini duydugum hap..
 • kullanıyorum 1 hafta oldu. günde 1 paket içerken artık 1 veya 2 tane içiyorum inşallah haftaya tamamen bırakırım dediğim paketi 133 milyon olan anti depresan
 • sigara biraktirici ilac. intihara tesvik ettigi icin yasaklandigini okumustum. kiside grip olmus etkisi yaratir. koku ve tat duygularini azaltir. bir antidepresanin icindeki maddenin sigaraya istegi azalttigi kesfedilmis ve bu bulguyla imal edilmeye ba$lanmiştir. sigarayi biraktirmamakta, fakat bir tatili zehir edebilmektedir.
 • ruhsatının ve satışının ertelenmesine sebep olan hatalı reklam politikasının sonuçlarını yavaştan görmeye başladığımız ilaç. kişiler bu ilaçtan mucize bekleyerek, sigara bırakma kararırını kesin vermeden, doktora danışmadan ilacın tiki tiki büyü yapıp birden sigara içme isteğini kökten yok etmesini beklemekte ve sonuç doğal olarak hayal kırıklığı olmaktadır. komşusunun tansiyon ilacını, menopoz ilacını içip de doktora danışmayan bir toplumda çok da beklenmedik değildir bu durum.
  ilaç henüz mekanizması tam olarak belirlenmemiş olmakla birlikte sigara bırakılması sırasında oluşan yoksunluk semptomlarını, muhtemelen nikotin reseptörlerine bağlanarak, hafifletmektedir. illa ki doktora danışılarak ve doktor kontrolünde kullanılması gereken ilaç nikotin bağımlılık skoru yüksek olan ve daha önce denediği yöntemlerde başarısız olan kişilerce herhangi bir kontrendikasyonu yoksa ve kişi sigarayı bırakmaya kesin kararlı ise , bırakmak istiyorsa kullanılabilir. ben bir deneyeyim hele şunu belki işe yarar da bırakırım zihniyetinde pek işe yaramamaktadır.
  değişik protokoller uygulanmakla birlikte genelde ilaca başlanır , başlarken şu gün kesin bırakıcam diye bir gün (7-10 gün arası- tercihan 2. hafta. daha erken olursa sıkıntı yaratıyor) tayin edilir. ilk 3 gün sabah tek doz alınır.4. günden itibaren en az 8 saat ara ile günde 2 kez alınır .ancak 2. doz akşam saatlerine pek sarkmamalıdır. çünkü ilacın en bariz yan etkisi uykusuzluktur. bir seferde alınacak maksimum doz 150 mg. yani 1 tablettir. tedaviye yanıt için 7. haftaya kadar beklenebilir. 7 hafta içinde hastada sigara bırakma adına bir gelişme yoksa ilaç kesilebilir. tedavi başarılı olduysa ve fakat kişi hala arada sırada sigara isteği duyuyorsa ki bu mümkündür, ilacın mucize yaratmadığını söylemiştik, tedavi 6 ay, hatta 1 yıla kadar uzatılabilir.
  gebelerde( kar zarar hesabı ile karar verilir) ve 18 yaşın altındakilerde güvenilirliği kanıtlanmamıştır. bir takım yan etkileri vardır evet ve fakat ilaç bırakıldığında geçebilecek ya da tolere edilebilecek etkilerdir. netekim sigaranın yan etkileri daha ölümcül* veya sakat* bırakıcıdır. ilaç kullanılırken daha önceden kullanılan , ve sürekli kullanılması gereken bir ilaç varsa devam edip etmeme konusunda doktora danışılmalıdır, örneğin psikotroplar ilacın metabolizmasını etkileyebileceğinden tedaviye başlanmadan kesilmelidir.
  kontrendikasyonları pek fazla değildir:
  - klasik olarak ilaca veya bileşenlere aşırı duyarlılık varsa,
  - epileptik hastalarda
  - blumia veya anoreksia nervosalı hastalarda
  - emziren annelerde kontrendikedir.
 • sadece 4 gündür kullanıyor olmama rağmen $imdiden etkisini gösteren, ne zaman sigara içsem midemin bulanmasına, ba$ımın ağrımasına sebep olan ilaç. iyi gidiyor, bakalım, önümüzdeki günlere bakıcaz..
 • (bkz: zoban)
hesabın var mı? giriş yap