şükela:  tümü | bugün
 • zynga firmasının facebook üzerinden oynanan bokum gibi texas hold'em uygulaması. river sonrası parayı yanlış bölüştürdüğü, tek denk kartların yanındaki kağıtları kafasına göre yorumladığı yetmiyormuş gibi gece gece döperimi sklemeyip karşımdaki rakibin tek periyle bir tutması öeeh dedirtti yani.

  daha iyisi içün;

  (bkz: pkr.com)

  edit: ayrıntıları hatırlamsam da bad beatin kralını yaşadığıma karar kıldım efenim. evde bakla yiyen kek'e saygılar.
 • şahane bir facebook uygulamasıdır. tarla bağ bahçe işlerine alışmamış (bkz: farmville), balıkları soğuk ve evde beslenmesi ziyan hayvanlar(bkz: fishville) olarak gören bünyelerde ilaç etkisi yaratmaktadır. normal masalarda günlük maaşı olan 2-3 bin parayı all-in şeklinde harcayan yeni yetmelerle oynamamak için sit n go veya shootout gibi seçenekler sunmaktadır.
 • facebook'ta zamanımın çoğunu harcadığım, iki ders çalışma arasında dur bi kafa dağıtayım mantalitesiyle girip saatlerimi alan, eğlencelik, çerezlik güzel bir uygulama. bazı bünyelerde 'poker buddy'lerim arasında en çok çipe ben sahip olmalıyııııım' şeklinde aşırı hırs yüklemesi yaptığı görülmüştür. dikkat edilmelidir.*
 • kesinlikle poker öğreneyim diye oynanmaması gereken bir oyun. zira pata küte oynanıyor. kör dövüşü. hele türkler varsa acayip. a, k, q, j varsa flop öncesi all in. herhangi bir çift varsa yine all in. suited kartlar, connectorler all in. bazen 72 83 gibi ellerle all in diyenler var. öğreteceği tek şey sabır olabilir.
  kendime not: iki makale okudun da poker uzmanı mı oldun gudik.
 • hileli oyun. ya da ben çok şanssızım. elinizde döper var, flop'ta aynı renkten iki kart ya da 67 gibi iki kart açılırsa kaçın abicim. birisi mutlaka kent ya da flush yapacaktır river'da. istisnası yok. ak vs farketmiyor. ya da hep bana denk geliyor. bazen birine sürekli kazandırıyor. misal biri iki el üstüste kazandı abuk subuk kartlarla, elinde bir kupa var flush yaptı vs. üçüncü elde 222 55 full house yapıyorsunuz, eleman 555 22 yapıyor.
 • turnuvaların ilk round'unu geçmek final masasına oturmaktan zor olan oyun.

  nasıl yani demeden önce bi soluklanın.

  şimdi ikinci ve final round'da oyuncular temkinli ve stratejik oynuyorlar. bu da masada chiplerin göreceli olarak eşit dağılmasını sağlıyor. flop olmadan herkes temkinli hareket ediyor...

  buna karşın ilk round da ise tam bir deli manyak hareketler masayı ele geçiriyor. flop görmeden all-in'ler almış başını yürümüş. ilk elden masadaki chipler dengesiz bir ya da iki kişiye yığılıyor sonra ise durumu düzelt düzeltebilirsen...
 • bu oyun kesinlikle hileli, dünya üzerinde poker oynayacak site kalmasa bile bu site üzerinden saçma sapan ellerle gidip de oyun oynamam. facebook'un neyinden hayır geldi ki pokerinden gelsin zaten. size elden j j gelir flopa j 10 10 açılır, daha sonra arttırırsınız hıyarın teki atlar call diyerek. dersiniz neyse şunu üteyim ne de olsa full house var bende ama işte burda bu işler böyle değil. daha sonra yere q açılır adam bir miktar arttırır elinde str8 olabileceğini düşünürsünüz veya en fazla q q ile onun da full house yapabileceğini. call diyerek devam edersiniz ve olay burda kopar yere bir tane daha 10 açılır, adam olayı iyice körükler. buraya kadar zaten 300-400 binlik pot oluştuğundan girersiniz ve de acı manzara olan quad 10's ile karşılaşırsınız ve kanser olma eşiğine gelirsiniz. işin garip yanı adamda k 10 varken heralde kendince str8 veya full house kovalarken quad ile eli alması. yemin ederim evlat acısı, bundan daha beterleri de var da şuan aklıma gelmiyor. zaten 100000'lik masaya girip son parası olan 20k ile daha flop görmeden all in ile masayı süpürmeleri mi dersin, ilk 3 kağıtla str8 yaptıktan sonra yere str8 devamının açılmasıyla daha büyük str8'e tüm paranızı bırakmanız mı dersiniz. tabiki hepsi zynga pokerde, burda oynamak için ya peygamber gibi sabrınız olması lazım cidden abartısız yada bok gibi şansınız olması lazım. bi daha elimi sürersem allah belamı versin, yüzdelerle ifade edemeyeceğiniz olayları görmek için girin görün. bu arada böyle tipler bi de kerizlere gerçek para ile chip satıyorlar en deli olduğum nokta da bu işte, allah insanlara akıl versin.
 • an itibariyle chiplerimin bir kısmını 400 euro'ya sattığım, kalan kısımla ise yine canım istediği zaman(kazanmak istediğim zaman değil) oynayacağım ve kasamı tekrar yükseltebildiğim durumda satışıma devam edeceğim oyun. seni seviyorum bebişim. (bkz: zynga)