şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: insta buy)
 • pasifi ile penta kill canlı görülmüştür.
 • zyra'nın bitkileri organize ederek çalışan bir şampiyon olmasından ötürü oyunda gizlenmiş küçük, eğlenceli detaylar vardır.

  bunlardan bir tanesi, zyra'ya belli bir uzaklık sınırının içinde konumlanmış bulunan maokai'nin hızının artmasıdır çünkü maokai de topraktan beslenen doğa güçlerini kullanan bir şampiyondur.

  ikincisi, güneş sembolüyle bütünleşmiş leona'nın pasif skill'i olan sunlight zyra'ya temas ederse zyra ebatça büyür. bu da güneş ile bitkiler arasındaki ilişkiye bir göndermedir.

  son ve en eğlenceli olan ise bir zombi olan sion ile bir bitki ustası olan zyra'nın birbirlerini öldürmeleri durumunda fazladan altın kazanmalarıdır. bu özelliğin referansı ise plants vs. zombies isimli şahane oyundur.
 • spirit of the elder lizard aldi mi bitkiler true damage vurur evlat acisi gibi
 • orta koridor ve destek rolünde oynanabilen bir league of legends karakteri. ap ratiosu oldukça iyidir. pek mobility kavramı olmadığından orta koridorda biraz sönük kalır ancak oyuna tutunduğu zaman gerçekten aşırı miktarda hasar veriyor.

  oynayacaklar için yardımcı olmak gerekirse;

  + zyra ağır bir şampiyondur, pek fazla hareket kabiliyetiniz yok ancak çiçekleriniz var. çiçeklerinizi etkili bir şekilde kullanırsanız rakibin de hareket kabiliyetini büyük ölçüde sınırlıyorsunuz.

  + eğer orta koridor oynayacaksanız q geliştirmeniz hasar açısından oldukça faydalı olacaktır. destek rolünde iseniz crowd control için e yeteneğinizi geliştirin.rakibi e ile yakalayabilir üstüne bir de çiçek çıkartırsanız önce snare ardından slow ile ağır bir darbe indirmiş oluyorsunuz.

  + ulti kullanırken önce rakibi e + w ile yakalayın sonra ultiyi yapıştırın yere düştüğü zaman da bir q patlatırsanız arkasına bakmadan kaçar - tabi kaçacak canı kaldıysa -.
 • bulunduğu çalıya kafa atma gafletine düşmeyin. support haliyle tek atar. ağlatır. zaten bu supportken kasamayan bot maldır. o botun meyvesi de liandry veya rabadon olur.
 • odesza'nın say my name şarkısındaki o muhteşem sesin sahibi, esas ismi alexandra cheatle olan daha 21 yaşındaki ingiliz müzisyen.

  yine odesza'nın it's only şarkısındaki ses kendisine aittir, ayrıca çok da güzeldir.
 • bu ara çok fazla oynadığım hero. oyun sonu düşüyor mu yoksa bende mi sorun var anlayamadım. full ap gitsek hemen ölüyor, tanky gitsek gene hemen ölüyor. uzaktan iyi dürtüyor ama savunma hiç yok.

  edit: itemden ve e-w değil w-e şeklinde combo yapmaya çalışmamdan kaynaklanıyormuş.
  supken buz kraliçesi, zhonya, gezgin botu ya da büyü nüfuzlu ayakkabı, liandranın eziyeti, karşıda tank varsa hiçlik değneği, rabadonla tamamlandığında artık istediğiniz kişiye tek atabilirsiniz. oyun sonu en fazla damage' yi genelde ben vermiş oluyorum. başta dürtmesi de mükemmel. tek yapmanız gereken e-w-r-q-w bunu hızlıca yapın ve sonucu görün.
 • worlds 2016 da en çok seçilen destek herolarının başında gelen lol herosu.