445 entry daha
  • online checkin sırasında koltuk seçimini tl gösterip satın almaya çalıştığınızda bir anda euroya dönen bir sisteme sahip 20 tl bir anda 20 euro oluyor. kazara millet alır diye mi düşünüyorlar acaba
  • hosteslerin kıyafeti için daha kötü bir tasarım düşünülemezdi herhalde.
  • geçenlerde antalya-istanbul uçuşu için kullandığım firma.

öncelikle, biniş öncesi, uçağın rötarlı olduğunu flightradar24 sayesinde öğrendim. yer hizmetindeki arkadaşlar da uçağın nerede olduğunu bilmiyordu. aradık bulamadık dediler. bulamama sebepleri, ajet olarak aramalarıydı. smartlynx olarak arasalar, uçağın yaklaşık 1 saat rötar yapacağını görürlerdi. nitekim, gösterdikten sonra 1 saat rötar girdiler.

evet, uçuş, wetlease ile kiralanmış olan bir smartlynx uçağı ile gerçekleşti. uçak 5 yaşındaydı, 737 max 8 tipi, güzel bir uçaktı. tamamen ekonomi koltuklu ve 189 yolcu kapasiteli, yeni denebilecek bir uçaktı.

pilotlarımız ve kabin amirimiz yabancı, smartlynx personeliydi, kalan 3 kabin memuru ise ajet personeliydi ve üçü de işe yeni başlamıştı. çok tecrübesiz bir ekiple uçtuk diyebilirim.

ajet kabin memurlarının 3'ü de erkekti. arkadaşlar, uçağa biraz erken binmem sebebiyle biraz muhabbet etme şansımız oldu. ekip planlama nasıl iş yapıyor anlamadım, 3 türk memurun 3'ü de tecrübesiz olmamalıydı bence.

ayrıca şu personel kıyafetlerine acil müdahale gerekli. kahveden kalkıp uçağa binmiş gibi, kareli dayı gömleği giydirmişsiniz adamlara, lütfen kendinize gelin.

uçuşta bir sorun yoktu. ikram yok, satış var. su dağıtılırsa şık olur bence.

smartlynx pilotu, uzun uzun holding atmanın ardından, piste öyle bir teker koydu ki, hard landing sınırlarına yaklaştık diyebilirim. yağmur yok, pist uzunluğu yeterli, rüzgar vb bir etken yok, şu 737'leri neden piste çakar gibi indiriyorlar anlamıyorum. tamam, dayanıklı uçak, iniş takımları airbus'tan belki kat kat sağlam ama, abartmamak lazım.

tekrar kullanır mıyım? kullanırım, ama cidden zorunda kalırsam kullanırım. wetlease ile bir sorunum yok. fakat şirkette genel olarak operasyonun oturmasına daha en az 1 yıl falan var.
hesabın var mı? giriş yap