• intelin 4965 wireless kartını tanıtmak için çeşitli maymunluklar yapıp sonunda yine tanıtamadığınız işletim sistemi. diğer donanımlarda pek sorun yok şimdilik.
  • intel kartlarla sorunu olan linux dağıtımı. 3945abg kart için live cd'de ne yapacağımı şaşırmış durumdayım zira. ulan wireless için özel sürüm çıkarıyorsun madem en çok kullanılan kartları neden tanımıyorsun?

(bkz: çok sinirliyim sözlük)

(bkz: sözlük bana yardım et lan allahsız)
  • kendisinin 3 (beta) versionu ile dün akşam yaklaşık 2-3 dakika içinde komşumun wep şifresini kırabildiğim dağıtım.

(tabiki kendisinden izin alarak)
  • (bkz: wifiway)
  • yukleme esnasinda cikan "the quieter you became, the more you are able to hear" mottosunun hastasi oldugum live linux dagitimi.
  • 4. version'unun beta'sı yayınlandı...

http://remote-exploit.org/news.html

adresinden görebilirsiniz... artık livecd değil, vmware image ya da full install olayına girmeniz gerekiyor.
  • içinde türlü türlü bilgisayarlara ve ağlara sızma programı yer alan en karizmatik linux dağıtımı.
  • sorunsuz ve en iyi performans için atheros chipsetli wireless kartlarla kullanılmalıdır. örnek d-link.
  • su siralar 4.sunun kullanildigi icerisinde bir cok faydali penetration testing tool'lari bulunan linux distrosu. ben sahsen stability acisindan bilgisayarima kurmaya cesaret edemedim. forum adresi de degismistir. buradan buyrun:

http://www.backtrack-linux.org/

ayrica gui olarak da kde kullanir.

bt 5'ten sonra edit : gnome da kullaniliyor artik.
  • başka bir iş için kulanmayacağınız 2 gb lık bir usb bellek ile her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz ve 2 dk içinde hemen her bilgisayarda aktif ve kişisel bir işletim sistemi olarak kullanabileceğiniz linux dağıtımı.

linux dağıtımları arasında güvenlik ve anti güvenlik amacıyla kullananların dışında pek fazla ilgi gören bir sürüm olmasa da, biraz basit bir kurcuklama ile orta halli bir bilgisayar kullanıcısının rahatlıkla öğrenebileceği kadar basit bir dağıtımdır.

içerisinde multimedya adına neredeyse hiç program içermez. daha ağırlıklı olarak profesyonel kullanıma hitap eder. yeri geldiğinde hayati verileri kurtarmanızı yeri geldiğinde beleş bir ağ kullanmanızı sağlayan, bilgisayar dostunun dostu, olmazsa olmaz ücretsiz dağıtımdır.
hesabın var mı? giriş yap