• afferin kişisi. iyi oy atılmış demek ki kendisine, tebrik ettik kendisini de bizi de..
  • hep ağlatan sanatçı, güldürmüştür de bu sefer.
  • şimdi deli gibi kötüleyeceksiniz eminim...

(bkz: internetteki anketlere turk aday koyma gafleti)
  • saniyorum ki "sensiz istanbula düşmanim" dedigi için ödül alan bir insandir.. yine ve yeniden, yaşadiği topraklara düşman olan, batiya şirin gözükmek için şey yapan birisi şey almiştir.. sevindim diyemeyecegim.. ne yazik ki.. keşke istanbul'a düşman olmasaydi da ödül almayaydi.. yazik...
  • istanbul'a ağlayan bir kadın kadar düşmandır.
  • aldığı ödül hakkında allahın gazetelerinden bir tanesinde bile ufacık minnacık bi haberi bile olmayan güzel sanatçı.
    tarkan yolda yürüdü diye saçma sapan haber yapan yurdum gazeteleri,2 satır bile yazmamışlardır hakkında.kendisi için öyle ayılıp bayıldığım falan yok ama yazdığı sözlerin,yaptığı şarkıların hakkını vermek lazım.ayrıca israilli yada italyan bir şarkıcı alsaydı ödülü çok mu adil olucaktı???

edit:an itibariyle 2 tane haber sitesinde haber yapıldığını gördüm.sonunda!!!!!
  • fethullah gülen ne kadar yüzyılın entellektüeliyse emre aydın da o kadar avrupa'da yılın şarkıcısıdır. ne eksik ne fazla.
  • inceden inceye sevmediğim şarkıcı. oturuyorum herhangi bir kafeye istisnasız en az bir parçasını dinliyoruz kendisinin. pop müzik filtreden geçmiyor da bu adamın şarkıları geçiyor birader. bir hüzün bir isyan..

ama işte şu ödül olayını küçümseyenlere de bir şey demeden geçemiyorum. kardeşim mtv'den basediyoruz. adamların olayı müzik satmak. internet, bu pazarın şimdilik en etkin kullandığı araç. bir kısım çılgının bu adama internetten oy yağdırmış olması ödülün hak etmeden alındığına delil olamaz. mtv'nin amacı en güzel pop şarkıcısını seçmek değil, popüler kültür insanlarına en çılgın attıran şarkıcıları seçmek. emre aydın kardeşimiz bunu türkiye'de becermiş. türkiye'de de gayet normal bir biçimde diğer avrupa ülkelerinden daha fazla çılgın bulunduğundan emre aydın ermiş muradına. çıkmadığım kerevet benim değildir anlayışı nereye kadar...
  • kazandığı ödül hakkında anlaşılmak istenmeyen şey ne bu adamın iyi veya kötü şarkıcılığı ne de oylama sisteminin teknolojisi. bugün değil emre aydın'ı ajdar'ı bile böyle internet üzerinden oylama yapılan bir yarışmada seçenekler arasına koysunlar emin olun türk insanın anketlere saldırma motivasyonu sayesinde açık ara birinci olacaktır.

yani hiç öyle benim şarkıcımı sevmiyorlar, kıskançlar psikolojisine girmeye gerek yok. kazandığı ödül türklerin daha önce defalarca çeşitli şekillerde abuse ettikleri bir yöntemle verilen bir ödül olduğu gerçeğini bilmek yeterli.

ha o adaylar nasıl belirleniyor veya belirlenirken bir saygın jüri mi bulunuyor bilmiyorum ama öyle olması durumunda aday olduğu için bile başarılıdır denebilir. ama 210 milyon oyla tüm dünya hayran demeyin ayıptır valla.
  • "çılgın gibi (sığır gibi?) oy yağdırılmış olması bu ödülü hak etmeden aldığına delil olamaz" demek çocuk işi gerçekten. ayrıca "hak ettiğine dair delil nedir?" diye sormak isterim. klibinde şebnem dönmez'in oynaması mı, "acıtıyor", "batıyor", "kemiriyor", "öldürüyor", "sığdırıyor" demesi mi, berbat canlı performansları mı... "avrupa'nın en iyi şarkıcısı" gibi bir ünvandan bahsediyoruz, el insaf. "sevinme zamanı, öyle ya da böyle ödülü aldı!" demek marifet değil. mtv tüketim toplumuna hizmet ediyor, ödül unutulur ama türkiye'nin internetin kımıl zararlısı olduğu unutulmaz. bu pis gerçeğimizle birlikte leona lewis'ten başka sike sürülecek rakibi olmadığı da gün gibi ortada. hak eden biri de varsa eğer, tabii ki lewis idi. eminim birçok genç kendi ülkesinin adayı yerine leona'ya oy vermiştir. böyle şeylere sevineceğinize üzülmeniz gerekir. emre aydın'a gelirsek, gitar çalmayı bildiğinden şüpheliyim açıkçası ve ödül gecesi performansında eurovision gibi sadece vokalin canlı olduğunu bile fark edemeyen dinleyicilere sahip olduğu için bu tepkilere şaşırmıyorum. biliyorum ki gencecik dimağlar bana yine "ya sen bi siktir git redyohed dinle yieeaaaaa kapçık aazlı aqü!!!" diye kin kusuyor ama, böyle camış gibi mutlu olmaktan sıkılmadığınız sürece ben de kafa sikmeye devam edeceğim galiba. mutsuz olmayın tamam da, arada sırada da nitelikli bir mutluluk yaşayın. "niye böyle yapıyoruz lan biz?" deyin. bak hayko cepkin kazansaydı yine pek bir şey demezdim ama emre aydın, ı ıh yani olmuyor aga.

edit: "en iyi değil en sevilen" diye mesaj atıp duruyorsunuz da, "seviliyor ama boşa, iyi bi sanatçı olduğundan değil" mi yani sdlkfjsdlkfsjldkfdsjlk. en iyi şarkıcıyı en sevilen şarkıcı yapıp tekrar okuyun, değişen bir şey yok. avrupa'nın en sevilen şarkıcısı olması mümkün değil kendisinin. "öyle ya da böyle" kazanılmış olmasının hala sevinilecek bir yanı yok. "kazanmak" bile olmamış bir kelime hatta. camış gibi oy yağdırılmış. başarı açısından da bakarsanız eurovision'a katılan mor ve ötesi gibi emre aydın'ın kişisel reklamından başka bir şey değil bu. mtv türkiye ve emre aydın'ın prodüktörlerinin bu işte parmağı olduğunu da düşünüyorum.

bizim aldığımız ödülün adı olsa olsa "avrupa'nın en kafayı yemiş en gerzek dinleyicilerine sahip şarkıcısı" olabilir.

hakkında titr düzeltme mesajı atanlara tek tek cevap vermektense tek bir link vermek kafi olsa gerek, ki gayet iyi bir kapak kanımca: http://www.mtv.com.tr/newsid.aspx?newsid=3938
hesabın var mı? giriş yap