993 entry daha
  • diğer bütün hayvanlar kulaklarımıza, gözlerimize, aklımıza dokunur.

ama kediler ruhumuza ve kalbimize dokunur.
  • görsel
    çünkü böyleler.
  • merhamet duygusunu besler kedi sevmek. beslenmeleri konusunda evin kötü polisi ben olsamda, annem ve babam daha yesin birşey olmazcı bu konuda, kedilerimi çok seviyorum ve sağlıklı bir ömür sürmelerini istiyorum. yoksa ben de veririm kediye çikolatayı,, dondurmayı falan bir yararları olsa. ama kedilerim benim oğullarım olduğu için sağlıkları bana emanet. annem babam tam babaanne, dede havalarında.
  • masumiyet. aslında tüm hayvanlar masum, bilemedim şimdi.
    bahçemde ve sokakta beslediğim canlar. iki tanesi de evimde.
    mama yetiştirme konusunda sıkıntı çekmeye başladım. 2 veya 3 kedi ile başladım. duyan gören koştu geldi. sağolsunlar mama da seçiyorlar. mama fiyatları da tavan yaptı.
    daha çok cana yetişebilmek için desteğinize ihtiyacım var. mama yollamak isterseniz kapım açık. aç kalmasınlar.
  • şu patilerini içe kıvırıp oturuyorlar ya mest oluyorum.bir de çok güzeller.
  • özgün varlıklar. sadece kendilerine göre yaşayıp size yalakalık yapmıyorlar. içinizi görebilen filtreli gözleri var. ruh halimize göre yaklaşım sergiliyolar, aranızda güçlü bir bağ varsa: herşeyden, herkesden önce gelirler. çocuk yapıp derdiyle tasalanmak yerine, çocuğuz gibi koynuzda uyutabiliyosunuz, babalık duygularımı köreltti * belli bir dönem sonra zaten kölesi oluyosunuz *

edit: bazen salak salak etrafa bakarlar. ne görüyo lan bu diye tribe girmeyin. gözleriyle kızılötesi tayfı gördükleri için 5m ötede bir sivrisineği termal görüntü şeklinde görürler.
  • bugüne kadar 4 kedi besledim evimde, sonuncu arkadaşa olan bağım kadar hiçbirine olmamıştı. işten geliyorum odasına gidiyorum, sanki akşama kadar ne yaşadığımı biliyormuş gibi davranıyor, seviyor kucaklıyor öpüyor, evin içinde nereye gitsem oraya geliyor 27 yıl yaşımda kuyruğum oldu, bayılıyorum o hallerine sonra kucağıma yer yapıp yatıyor, şimdi gelde sevme bu minnağı
  • dimdik bakip hipnotize edebildiklerinden.
  • kedi olmaları.

güzelliklerinden, tatlılıklarından bir haber olmaları. iyi ki varlar. sevilme nedenlerinin bizim kelimelerimizle anlatılmaya ihtiyacı olduğunu da düşünmüyorum. ki zaten varlıklarının bizim hayatımıza kattığı sanatı, sevgiyi, sıcacık hissleri ifade edebilmemiz zor. onları besleyip, koruyup, kollayacağız.
  • umursamaz ve minnetsiz olmaları,
11 entry daha
hesabın var mı? giriş yap