• mission impossible serisinin en eğlencelisi olduğu kesin son halkası. kremlin'de koridor ilüzyonu sırasında odaklanmaya çalışan kamera ve son görevlinin perdeyi tutup "vay .muğa koyim" tadında bakışı akıllardan çıkmıyor.
    kum fırtınası sırasındaki takipte "kırılmak-bozulmak bilmeyen" aletin iphone 4 olmaması da bir antireklam mı acaba sorularını akıllara getirmiyor değil, ayrıca benji'nin mackbook air'i de unutulmasın...
  • sirf simon pegg icin izlemek istiyorum bu filmi ancak tom cruise faktoru beni sinemaya para vermekten alikoydu. torrentci babayigitlerimize guveniyoruz artik.
  • blu-ray ripi torrent ortamlarına düşmüş, serinin son filmi.

eskiden formula 1 ile ilgili, işte dünyanın en pahalı organizasyonu, çok büyük paralar dönüyor bu spor dalında falan muhabbetlerini duyunca kendi kendime, ulan bunun neyi varki, bildiğin araba yarışı işte derdim. sonra zamanla öğrendimki işin içinde astronomik rakamlarla yapılmış sponsorluk anlaşmalarının çok yüksek reklam gelirlerinin arkasında yatan asıl sebep dünyanın en büyük motorlu araç üreticilerinin son teknoloji cihazlarını ilk burada denemeleri, buradan alınacak performans ve dersle yeni teknolojilerin önünün açılması eksiklerin kapatılması vs gibi konularmış.

bence bu tip filmler sinemanın formula 1 i gibidir. görsel ve özel efektler, çeşitli çekim teknikleri görüntü ve ses yönetiminde yeni teknolojiler denenmesi vb. şeyler. kalkıp bu tür şeyleri sıradan bir romantik komedi yada dramda denemez hiçbir yapımcı. avatar ında bi sike benzer senaryosu yoktu ama kabul edelim kullandığı teknoloji açısından sinema tarihinde bir dönüm noktası oldu.
  • gayet eğlenceli kafa dağıtmalık yaklasık 2saat 20 dakıka olmasına rağmen cok hızlı ılerleyen bır film olmus. bazı yazarların bik bik bik deyip neden kötülediklerini anlayamadım ulen ne bekliyorsunuz filmlerden çözemedim
  • özellikle dubai'deki sahneleri tek kelimeyle mükemmel olan, aksiyon denince akla ilk gelecek filmlerden biri.
    (bkz: burj khalifa)

benji dunn: now remember: "blue is glue!".
    ethan hunt: and red?
    benji dunn: dead.
  • simon pegg'in filmde oynaması filme ayrı bir lezzet katmış. her ne kadar iğrenç espiri olsa da hatırladıkça halen gülerim şu diyaloğa:

--- spoiler ---

benji: why am i pluto? it's even not a planet anymore.
    brandt: i think uranus is available.
    benji: hehehe.. it's funny cause you said "anus".

--- spoiler ---
  • temposu iyi ayarlanmış, oyunculukları tatminkar ve aksiyonu dozunda bir mission impossible parçası.

tom cruise yine sağlam hoplayıp zıplıyor. simon pegg'in performansı da güzel... serini meraklılarını tatmin edecektir.

--- spoiler ---
    ulan bu seri ihanet ve piçlik üzerine kurulmuştur. bu brandt denen herif niye ihanet etmedi, niye düzgün adam çıktı ki!!! kahroldum!
    --- spoiler ---
  • aksiyon filmi sevmeyen bünyemi bile adrenaline gark etmiş izlenesi filmdir.
  • amerikan egosu okşayan filmdir. rusların teknolojileriyle dalga geçilmiş gibi, amerikalı havada durabilsin ruslar aynı anda anahtar çevirsin 70lerin uzay yolu kontrol panellerini kullansın olcak iş mi. filmde rusyanın kullandığı teknolojinin kat ve katı benim evde var..
  • bıkmadı arkadaş bu amerikanın dünyayı kurtarıp barışı getirme çabası dedirten film. yinede bu tür filmler çerez niyetine iyidir. burç halife sahnesinin hatrına veya tinker tailor soldier spyın ne kadar iyi bir film olduğunu daha iyi anlayabilmek için izlenebilir.
hesabın var mı? giriş yap