• hükümetin yoğun temposunu iyi değerlendiren beşiktaş, elazıpspor'u 4-1 mağlup etmeyi başardı
  • yilmaz vural'siz elazigsporun seneye ptt de de tel tel dokulecegini kesinlestirmis karsilasmadir.
  • beşiktaş'ımın penaltısının falan yenmediği, elazığspor'un ince penaltısının yendiği, bitişinden sonra necip uysal ile gökhan töre'nin "sözlü tartışma" yaşadığı maç. bir odaya kapatma muhabbeti daha yaşanmaması dileğim var. gökhan töre sen sakin bir adamsın, yapma etme. her maç seni tekmeliyorlar, orana burana basıyorlar laf etmiyorsun, yapma etme.

beşiktaş'ımın bugünkü performansında üstünlük sağlamasının ana sebebi olarak elazığspor'un yetersizliğini gösteriyorum. of çok iyi oynadık döktürdük falan değil. çünkü neredeyse her maçın ilk yarısında çok gayretli olan bir beşiktaşımız var. bugün ise karşı takımın yetersizliği sayesinde mücadelede üstünlüğü sağlamayı başardık ve bu da bir motivasyon oldu, futbolcular ikinci yarı da oyunu bırakmadı. la bu takım beşiktaş. zaten ondan beklenen, istenen elazığspor gibi bir takımı farkla yenmesi. anladık ki, isteyince mustafa pektemek gibi bir adamın tek forvet olduğu maçta bile oluyormuş.

bu maçta en gözüme çarpan şeylerden biri serdar kurtuluş adlı sağ bekimsi varlığın maçın başından itibaren şaşırtıcı derecede hırslı olmasıydı. hırslanması için illa fernandes'e tekme mi atılması lazım anlamış değilim.

veli kavlak gitsin diyenlere selam çakıyorum ayrıca. yeteneksiz de olsa ben bu çocuğu seviyorum arkadaş.

uğur boral'a lafım yok. ortalama bir futbolcu, bugün biraz şans yanındaydı kanımca. her maç böyle mücadele etsin, sürüyle orta açsın, asistler yapsın ondan sonra överim.

filip holosko için de aynı fikirdeyim ama attığı iki golde de pektemek açığını kapattığı için bir teşekkürü hak ediyor.

ersan adem gülümün de birkaç pozisyonda abiliğe soyunuşluğu vardı, aferin dedirtti.

"müthiş sol ayağıylan" attığı golün yanında, maç boyu gösterdiği kaliteli performansı, mücadeleci yapısı(ki zaten biliyoruz), hafiften sazı eline alışları sebebiyle olcay şahan'ı kutluyorum. bu çocuk son haftalardaki performansı ile tüm kredilerini yeniden kazandı. sakatlanmadığı müddetçe sezon sonuna kadar sahada hep göreceğiz kendisini. hayırlısı olsun.

adetten istek: cenk gönen'in, olcay'ın formasını tribüne verirkenki olay neydi, beni aydınlatacak birileri var mı?
  • aylardır oynamayan uğur boral'ın yıldızlaştığı maç. ilk 4 hafta haricindeki en rahat galibiyetimiz oldu bugün.
  • elazığ'ın zayıf bir takım olduğunu tekrar gördüğümüz maç. beşiktaş açısından da çok eksiği, bitmeyen dertleri ile ne olursa olsun kazanmanın önemli olduğu bir maçtı. yönetim uyuma beşiktaş'a sahip çık diye bağırıldı, sonra beşiktaş'ın sahibi taraftardır diye bağırıldı. birincisine katılmadım, ikincisine gırtlağım yettiğince katıldım. hemen değil ama... önce biraz saçma geldi 14binlik stadı doldurmadan kim neyin sahibiymiş açık mert korkusuz dedim. sonra ulan buraya gelmeyenler utansın, biz geldik sahip çıkıyoruz işte tabi bağıracağız, bu bir çelişki değil ki dedim. kendime dedim size de yazıyorum şimdi. gelebilecek olup da gelmeyenler utansın, ben niye amlarına koyayım onların çok ayıp ediyorlar diyecekmişim ki.
    söylenirken evrilen ve mükemmele ulaşması sadece 2-3 dakika süren "neyleyim kutudaki birmilyon doları sen şampiyon olmayınca, bazen yuro, bazen dolar, beşiktaş adamın (es) amına koyar" tezahüratını da not düşmek lâzım. bir de bizim tribünde farklı zamanlarda bireysel olarak "hırsız vaaaaaaar" bağırışları güzeldi.
  • olcay şahan ve 11 ay sonra ilk maçına çıkan uğur boral'ın yıldızı olduğu maç. maçtan önce takımın kenetlenmesi güzeldi, yanlış görmediysem konuşmayı tolga zengin yapıyordu. beşiktaş'ın bu sezonki kronik hastalığı ikinci yarı çöküş yaşanmadı aksine soyunma odasından döner dönmez bastırıp golü bulduk, sonrası da bizim üstünlüğümüzde geçti. ha bunda elazığ'la oynamamızın da büyük etkisi var. 12 eksiğin olduğu haftada elazığ'a denk gelmek şansımız oldu.

birde allahını seven pektemek'e gol attırsın. tanju'nun altın ayakkabıyı aldıı sezon attığı bir gol vardı arkadaşı boş kaleye vurmamış, tanjuya attırmıştı. ya öyle birşey yapın yada penaltı yaptırtın pektemek'e kullandırın. gol atamamaktan adamın psikolojisi bozuldu bozulacak. hayr birde top hep garip pozisyonlarda geliyor pektemek'e. şanssızlığından mı pozisyon almayı bilememesinden mi bilmiyorum.

neredeyse unutuyordum :

(bkz: rte stadında rte aleyhinde tezahürat yapılması/#39115812)
  • ertesi gün olmuş hala kaliteli görüntüde bir geniş özet linki verilmeyendir!

edit: tamam arkadaşlar teşekkür ederim yardımlar için, az tembellik yaptık döve döve verdiler linki ehehehe
  • izleyemedigim mactir. evet sasirdiniz dimi izleyemedim, cebimde kombine ve 4 bir yanda digiturk var ve ben izleyemedim, sebebi var onemli degil. ama asil mesele izleyememis olmam degil yine izlemedigim bir maci kazanmis olmamiz. simdi ben bu maci kazanmamizin sebebini kendime mi yorsam yoksa hukumetin daha buyuk dertleri olmasina mi bilemedim.

yalniz carsi yine cami duvarinananaahhahaha lan tamam ya girdi kafamiz zaten boka devam edin.
  • beşiktaş'ın sistem geri yükleme yaparak takımı geçen seneki kadroya döndürdüğü maç.
  • maçtaki en güzel gol, olcay'ın "müthiş sol ayağıylan" attığı goldür. elazığ'ın genç forveti de iyi vurdu onun dışında basit bir gol. beşiktaş defansının bu gole katkısı yadsınamaz tabii.
hesabın var mı? giriş yap