• bazı espriler çok inceydi anlamıyorsunuz siz biz hepsini anladık siz gidin seda sayan izleyin diye savunulmaya çalışılan film. burdan seslenmek istiyorum ki evet efendim biz de anladık sizin ince dediğiniz esprileri ama gülünecek bir şey bulamadık o ince esprilerde ve göndermelerde.

--- spoiler ---
    gökten siyah kaya düşmüş maymunların yanına da aman 2001'e göndermeymiş bu diyen hezeyan içindeki suser'a e ne var bunda bu kadar heyecan yapacak demek istiyorum. ayrıca madem göndermelerden bahsediyoruz film komple mel brooks'un history of the worldune kötü bir göndermeydi diyor ve konuyu kapıyorum.
    --- spoiler ---
  • gözlerimin rasim öztekin'i aradığı film. uğraşılmış film. hakikaten güldüren film. komedi filmi. herkesin* komik dediği yerli bir yapıma komik demek zor tabii. seviye düşmesin.
  • iyi bir noktaya temas eden film.

--- spoiler ---
    akdeniz akşamları
    --- spoiler ---
  • güldürme konusunda cem yılmaz'ın marka değeri yüksek olunca büyük beklenti içinde gittik kuşkusuz. sanırım bu yüzden fazla gülmediğimizi varsayıyorum. ama film olarak bakarsak, bu yok avanak kuzenler, yok özel ajan k9 yok efendim destere gibi yapımlardan kat be kat daha iyi tabi ki.

ama gora kadar gülmedik. bunda filmde uygulanmayan küfür olayı da sebep olabilir. cem yılmaz küfür olmadan da ben güldürebilirim temayülünde, ama başaramamış. bir kaç sahnesi dışında güldüğümü hatırlamıyorum. fakat başarılı bulduğum nokta ise görsel efektler olsa gerek. amerikalı muadillerinden hiçte eksiği yok. sonuçta gittik izledik, filmin sonunda* çıktık. siz siz olun büyük beklentiyle gitmeyin. öyle daha zevkli olabilir. recep ivedikle kıyaslayanlar var, bu tabi ki daha iyi. en azından arog bir film...
  • komedi olduğu iddia edilen bir filme giden standart bir seyirci çok fazla da gülemedim, gora kadar komik değildi diyorsa, bu kişiye goççumm sen anlayamamışsın bu filmdeki ince esprileri burda kurgu var,bir hikaye anlatımı var göndermeler var diyerek karşı çıkmak biraz abes kaçıyor. bu film normal vatandaşların izlemesi için yapılmadı mı ki sanki? bu filmdeki göndermelermiş, hikaye anlatımıymış, kurguymuş cartmış curtmuş sinemadan anlayan adamların ve gerçek espri nedir bilen adamların bunları fark edebilmesi için mi yapıldı sadece? bu filmin beklenenden kötü çıktığı gerçeğinin kanıtı sinema salonlarını dolduran sıradan izleyicinin yorumudur. gidip de istediğim kadar gülemediğim bana çok fazla da komik gelmeyen bir film için sinema eleştirmenlerinin süperrr bir film çok başarılı demesi bir şey ifade etmiyor ve benim memnuniyetsizliğimi gidermiyor. bilir kişilerin hikaye anlatımı çok başarılı dediği noktada ben sıkılıyorum; 2 kabile var biri diğerine egemen, icat yapmak yasak, yapılan icatlar mağrada saklı, kahramanımız bir kabileden kovuluyor diğerine doğru tekrar gitmeye başlıyor bunlar olurken hep benim ruhum sıkılıyor. film başlıyor çok eminiz güleceğiz süper bir vakit geçireceğiz, ama beklentilerimiz bir türlü gerçekleşmiyor, ara ara gelen gerçekten komik olaylar da kurtaramıyor malasef filmi. sonuç: standart sinema seyircisi beğenmiyor. he birde burası ekşi sözlük en kral filmleri, en kral adamları dahi beğenmeyenler, en sıradan olaylara dahi anlamlar yükleyenler var. o yüzden bu film ne kadar iyi olsa da mutlaka beğenmeyenler çıkacaktı zaten.
  • cem yılmaz'dan bi şaheser daha türk sinemasına. hakikaten güzel, yaratıcı ve orijinal olmuş film... ama her zaman olduğu gibi sevgili film eleştirmenlerimiz "neresi konik lan bunun ossuruğa gülüyonuz herif küfrediyo ona gülüyonuz hay mina koyiyim yaa" diye de yirtinacaklarını beklerken ben size "nah" beklersiniz diyerek olayı özetlemeye çalışıyım. hayır yani aynı gün vizyona giren muro filmine de gittik, kelimenin tek anlamıyla berbatti film. ama neyse ki arog günü kurtardı. teşekkürler cem yılmaz, teşekkürler fikir sanat. spoilerları döşeyip arog esprilerini yazmayi isterdim ama sözlük databesi eksik kalır be güzelim.
  • gora'nın devamı olduğu için gora'yla kıyaslanabilir.
    gora'ya göre espiriler daha çok ve daha güzel. konu daha yavaş işliyor. bir de, gora'da arif dışındaki karakterler daha fazla güldürüyordu. mesela garavel, faruk, logar vs. bunda arif daha ön planda sanki.
  • gidilen, görülen, beğenilen filmdir.
    9 milyon dolar harcanmış, hem de türü komedi olan bir film yapılmış, demek her an kendimizden geçercesine gülmemiz gerekir gibi bir çok insanın kendini şartladığının aksine sadece eğlenmelik bir film beklentisi içinde olarak gidilmiş ve son derece de zevk alınmıştır arog'dan. ayrıca kostümleri çok başarılı buldum, uğraşılmış birçoğu ile, belli... eğlenelim, gülelim, geyik yapalım filmi : arog.

herhalde bir trio olucak gora-arog - ??
    bence rago felan adlandırlar artık diğer filmi de. uzaya çıktı arif, geçmişe gitti, şimdi veledi olucak, onunla ilgili bir olaylar gelişir herhalde, onu kaçırırlar felan, gerçi karamurat filmlerine benzer bu konu. küçük rago babası arif'i düşmanı beller, ve onu tam öldürücekken dur o senin baban der birisi felan. sonra olaylar gelişir.
  • sadece bir komedi filmi olmuş... fantastik-komedi, romantik-komedi vb gibi çift içerikli olmasını tercih ederdim. maç bölümünü çok uzatmışlar. sıkıldım. filmin sonlarına doğru bitse de gitsek moduna girdim. keşke bu kadar büyük bir bütçeli ve beklentili filme daha güzel bir senaryo yazılsaydı... cem yılmaz hayranları, önlerine ne sunulsa zaten beğenmeye hazırlar. cem yılmaz'ı sevdiğim halde, filmini sevmedim. bence üçüncüsü çekilmeden önce başka bir filmle kaybolan ağız tadımızı yerine getirmeli. cem yılmaz biraz da kendine dikkat etmeli. çok çirkinleşmiş. sahnelere yakışmıyor.
  • --------------------- spoiler harika replik--------------------

- tabii göçecek bu beyin, ne yapsın abi! *

--------------------- spoiler harika replik--------------------
hesabın var mı? giriş yap