18974 entry daha
  • röportajda 19 değil 39 yaşında gibi konuşan , geleceğin potansiyel siyasetçisi futbolcudur
  • tolga candaş ışık röportajını izlerken gururdan göğüs kabartan türk futbolcu. kendisini ifade ederken hiç zorlanmayan, efendi, mütevazı bir genç. iyi ki bizim topraklarımızın çocuğu.
  • sen nasıl bu kadar kusursuzsun amk ya.
  • harika bir çocuk ya gerçekten röportajını izlerken gururlanıyor insan, hangi kulüpten yetişiği veya transfer olduğunun bir önemi yok.

insan böyle düzgün karakterli efendi biri olunca, yürüyen ayyıldız gibi geliyor türk halkının gözüne ki keza da öyle

süreler aldıkça ilk 11'e gireceğine dair inancım her zaman tam, bu yıl adaptasyon olacak ama seneye umarım uçacaktır.
  • 19'unda çocuk, ulan daha dün reşit olmuş resmen ölsün diye dua ediyorlar ya... harbi leş, pislik, çekemeyen, toksik, kompleks dolu bir yer oldu burası.

çocuğun sportif başarısında senin katkın ne?
    bu çocuğun yetiştirilmesi sürecinde senin katkın ne? peki onun, inancı, başarısı, başarısızlığı, iyi insan ya da kötü insan olması, cinsel tercihi, madde kullanımı, tarikatçı olması seni ne düzeyde ilgilendiriyor? sana bu konularda söz hakkını kim veriyor dalyarak?

hayatta hasbelkader belli başarılar yaşamış biriyim. ben bu çocuğun yaşındayken her gün fikirleri değişen, duygusal git gelleri uç noktada olan biriydim. muazzam, milyonda bir çıkacak başarı gösteren şu çocuğun yüzde biri kadar başarılı değildim o yaşta. dolayısıyla sözlük ruh hastaları, lütfen şu çocuğu rahat bırakın. umarım onunla ilgili beklediğiniz tüm kötücül düşünceler bizzat başınıza katlanarak gelir.
  • gecen arkadaslardan birisi bana arda güler`e sen olsan ne tavsiye verirsin dedi, arda 19 yasinda madrid`te dünyaca ünlü bir futbolcu varsa o bana tavsiye versin dedim.

herkes arda 12 yasinda gibi konusuyor ama adam 19 yasinda ve muhtemelen dunyanin en mutlu ilk 100 insanindan biri. ne tavsiyem olabilir amk.
  • muhafazakar yapıda olması sevindirdi. yani gece hayatı, karı kız, alkol falan bulaşmaz. ama fazla sosyalleşemiği için de bu sefer bilgisayar, ps falan sarmaz inşallah. emre belözoğlu demişti röportajında gece hayatı falan yoktu ama sabahlara kadar pes oynarlarmış. 1-2 saatlik uykuyla da antremana.

fiziksel olarak halen eksikleri var. öyle yaldır yaldır driblingi yok şutları da mermi gibi değil ama adamda (teknik dışında) allah vergisi bir şey var. sezgi. nerede duracağını nereye koşu atacağını hangi pozisyonda vurması gerektiğini çok iyi biliyor ve bu özellik 16 yaşında da vardı. bunu sonradan kazanamazsın.

arda prime döneminde bile ömer üründül deyimiyle muhtmelen 2 gol ve 1 asist dışında dahada olmayan bir adam olacak. ama bunu her maç yapacak
  • allah bozmasın. hem yetenek hem karakter abidesi.
  • 62 kg olarak gittiği real madrid'de 70 kg olmuş yani tam 8 kg kas kütlesi yapmış. gelişime en açık olduğu dönemde fenerbahçe'de ve türkiye'de kalsaydı şimdiye suudi arabistan'a gidip boş dönmüş, trabzonspor taraftarının saldırısına uğramış, defalarca medya linçine maruz kalmış, muhtemelen sakatlığı daha kötü bir hale gelmiş, fenerbahçe şampiyon olamadı diye eleştirilerin odağı yapılmış, hakkında aşk dedikoduları patlamış ve tamamen tüketilmiş biri olacaktı. o ise büyük şansı kaçırmayıp doğru kullanarak belki yarın şampiyonlar ligi yarı finaline çıkacak hatta kupayı alan ilk türk olacak. la liga'yı saymıyorum bile.
32 entry daha
hesabın var mı? giriş yap