• satılmamakta artık diye yazılmışsa da daha geçen hafta doktorumun verdiği ve benim de eczaneden aldığım jel krem. gayet de satılıyor.

* sonuç da yazayım yıllar sonra ekleme olsun. bende işe yaramadı yüzümü kaşındırıp kurutmaktan başka. bu nedenle de zaten doktorum roaccutane tedavisine başladı. onun sonucu mu? mükemmel
  • tam iki aydır yüzümdeki sivilceler için kullandığım jeldir ve bu sizleri bilgilendirmek üzere yazdığım ikinci entry'dir. azelderm kremle birlikte cildiye doktoru tarafından verilen clindoxyl beklediğimden daha iyi çıktı. kesinlikle ciltte kızarıklık, dökülme, kuruma ile karşılaşmadım. yatmadan hemen önce bir gece clindoxyl, bir gece azelderm (biraz kaşındırıyor) sürüyorum. şu an yüzümde neredeyse hiç sivilce kalmadı ki yukarıdaki entry'mde 13 yaşından beri kurtulamadığım sivilcelerim ve lekelerim olduğunu söylemiştim. ayrıca güneş lekelerim olduğu için yine aynı cildiyeci solante acnes (kırmızı kutu) güneş kremi de vermişti. hepsini düzenli bir şekilde kullanmaya başladığımdan beri yüzüm ışıl ışıl oldu. doğrudan satış reklamı yapmış gibi oldum ama şu an çok iyi ve huzurluyum. artık aynaya baktığımda yüzüm gülüyor.

not: sivilcelerin geçtiğini görenler ne kullandığımı soruyor. ilaçları söylediğimde ise, "aaa ben de alayım" şeklinde tepki veriyorlar. ben yine de doktora görünmeden kullanmamanız gerektiğini düşünüyorum. "bu iki ilaç fayda sağlar mı" diye sorup doktorun fikrini almayı ihmal etmeyin. hürmetler herkese.
  • bu yaştan sonra çıkardığım sivilceler için doktorumun verdiği jel. her gece yatmadan önce sürüyorsunuz,sabah da ılık suyla yıkıyorsunuz. kıyafetlerinizi ve nevresimi ağartabilir diye uyarmıştı doktor. nevresime birşey olmadı da gri olan tişörtüm boydan boya nasıl pembe kesildi hala onu aklım almıyor. ilaca dönersek evet iyi bir ilaç kurutuyor sivilceleri ama asıl sorun izleriyse maalesef onlara bir dermanını göremedim...
  • çok başarılı bir prospektüse sahip bir ilaç. kullanım, yan etkiler, saklama koşulları gayet anlaşılır ve kullanım dostu. demek ki prospektüsün illa dua gibi olması gerekmiyormuş.
  • sivilce problemi için gittiğim hastanede doktorun bana kullanmam için verdiği jeldir. bu jeli kesin sonuç almak için 2 ay kullanmak gerekir. kullanılmaya başlandıktan sonra 15 gün içerisinde etkisini göstermeye başlar. günde 1 defa ılık suyla yıkanmış yüze uygulanır. yüzde ufak çapta yanma yapar. saçlarla ve renkli giysilerle teması halinde bunları beyazlatabilir. kullanmaya başladığım günden itibaren geçen 13 gün neticesinde yüzümdeki mevcut sivilceleri kurutmuştur. siyah noktalara ise henüz çare olamamıştır.
  • doktora ve bilhassa hastaneye gitmemeyi kendine görev edinmiş bir birey olarak aşırı sıcak(güneydoğu anadolu) şantiye(toz lazımsa çuvalla dökeyim)görevimden kaynaklıdırki alnımda akneden yer kalmadı. yani yer kalmadı derken yenileri için yer kalmadı, üst üste çıktılar-birbirlerini ezdiler. alnımda bu kaos ortamı ile her aynaya baktığımda onları görmekten artık sıkıldım ve cildiyecinin yolunu tuttum. ne var ki; aklımı sikeyim iyiki gitmişim. bu mucizevi sihirli ilacı bana yazdı. arkadaşlar inanılmaz bir değişiklik oldu ki, günde en az 3 kere yüzünü mutlaka yıkayan birisi iken geçiremediğim bu akneler 5 gün içinde söndüler şuan 13. gündeyim izleri bile kalmadı diyebilirim. cildimin rengi açıldı. gerçektende yüzüme bir güzellik geldi. tavsiye ediyorum.
  • vega'nın bir şarkısı vardı hani iz bırakanlar unutulmaz diye. işte size iz bırakanları maksimum 2 günde unutturan jel! tabi sivilceden bahsediyorum ben.* yüzümde çıkan en ufak sivilceyi bile rahat bırakmayan bana resmen geç bunları anam babam geç bunları diyen, kullandığım en etkili sivilce jeli.
  • bugun kullanmaya basladigim bebek. yaratacagi kizarikliklar icin de hipokort merhem çakıyoruz, biseycigimiz kalmiyor.
  • klindamisin içeren jel formunda bir antibiyotik. akne tedavisinde topikal olarak kullanılır.
  • itinayla yastık kılıflarımı bölgesel beyazlatan ilaç. kuru haliyle üstelik.
hesabın var mı? giriş yap