• ne zaman bir grup keşfetsem, gelir bakarım sözlüğe de.
    "nedir, kaçırdığım birşey var mıdır?" diye.
    genelde, sözlük atlamaz, hatta başka isimler bulmaya vesile olur.
    ancak bu kez olmamış, tamamiyle (bkz: underrate) bırakılmış bu grup.
    oysa kesinlikle, başka bir boyuttadır.
    dinlenmezse, birşeyler eksik kalır.
    o derecedir.
  • kanadalı down tempo jazz, rock ve elektronik tarzında müzik yapan grup. vokalde naif sesi ile elsieanne caplette yer alır.

http://www.myspace.com/elsiane
  • elsieanne caplette ve stephane sotto tarafından kurulmuş kanadalı trip-hop gurubu grubun esas kızı olan elsieanne caplette tarafından yaratılan vokal melodiler üzerine bir müzik inşaa ettiklerini belirtmişler. hybrid adlı tek albümlerini dinleyince hakikaten ablaya saygı duyuyorsunuz. vokali alttan alttan kah yaylı kah vurmalı desteğini alınca hakikaten büyülü bir hal alıyor , hüzünlü bir müzik adamı bu kadar mutlu edebilirmi dedirtiyor.

portishead sonrası bayan vokalli trip-hop varyete müzük pek bi revaçta ama bunlar açık ara geliyor ve şu an pek bilinen bir grup olmasada özellikle 2. albümde çıtayı yükseltirlerse sanırım bilmeyen kalmayacak

http://www.elsiane.com/
    adresinden ürünleri tadabilirsiniz vaporous ve prozaic şiddetle tavsie olunan trackler.
  • başarılı, vokali falan ilginç güzel ama sadece vokal değil, altyapılar enstrümanlar da çok kaliteli. dinlenilesi müzik.(fixed)
  • sözlüğün müzik dünyama en büyük katkısı beni elsiane ile tanıştırmasıdır. bu başlık altında yazan çizen tüm yazarlara teşekkür ederim.
  • miyavlayan bir vokali, transgalaktik yolculuğa çıkartan bir müzik tarzı olan grup; en karakteristik şarkısı da mend olsa gerek...

...diyip yeni albümüne dadandım ve mechanics of emotion'a rastladım. bu grup "olmuştur" diyorum artık gönül rahatlığıyla.
  • bazen yalnızca kendime saklayasım geliyor. bazen de herkes dinlesin istiyorum. alın sebeplenin lan. şarkıları kulakta dağılıyor, öyle böyle değil.
  • 11 nisan tarihli konserlerinden önce kendilerine bir nevi istanbul rehberliği yaptığım kanadalı ikili. şu sıralar üçüncü albümlerini kaydediyorlar ve albüm çıktıktan hemen sonra ufak çaplı bir avrupa turnesi yapacaklar. bu turnenin bir ayağı da türkiye olacak. bir önceki konseri kaçıran elsiane severlere duyrulur.
  • elsieanne caplette ve stephane sotto tarafından kurulan trip-hop gurubu. melodilerin ahengine elsieanne'ın ruha dokunan sesi eklenince, insana unutulmaz anlar yaşatır. olur da türkiye'de performans sergilemeye karar verirlerse koşarak gidilmesi gereken grupların başındadır. buyrun internet siteleri elsiane

ve son olarak kulaklarınızın pasını gidermeye yarayacak iki enfes eser;
    slowbirth
    vaporous
hesabın var mı? giriş yap