• kocasının aklını başına devşirmesine vesile olup bu zulme bir dur dedirtseydi de, varaydı kezban olaydı. babaanne modunda bir söylem içinde olmak istemezdim ama maalesef böyle.

ha först leydi bile olsan dünya siyasetindeki rolün "benim güzel ülkem" yazan tişört giymekten öteye geçemez, ama olsun. ortalıkta böyle "güzel güzel" salındıkça benim asâbım bozuluyor. asâbımın bozulması şımarıklığını bir yere bırakalım, insanlar ölüyor.

zöge: anlamadım ki ben, esma esed'e platonik aşık mısınız hepiniz?!
  • 15 ay önce londra'ya kaçtığı iddia edilmişti. medyanın psikolojik harekata katılmasına örnektir.
    http://dunya.milliyet.com.tr/…1/1388253/default.htm
  • olası savaş durumunda benim eve sığınabilecek olan kişi. yemeğimi yapsın, çamaşırımı - bulaşığımı yıkasın, ara sıra bi süpürge tutsun eve yeter.
  • son suriye krizinde, hakkında önce "ingiltere'ye kaçtı" denilen ardından, alttan vuruşlarla kocasıyla yaptığı e-mail yazışmaları ifşa edilen, kocasına "ördeğim" demesi aylarca gündemde tutulan kadın. güzel, zarif vs. bunlar kadın yapmıyor kendisini, son krizinde ülkesini terk etmemesi, muhaliflerin 'ailece keseceğiz onları' demesine rağmen ülkesinde kalmakta ısrar etmesi kadın yapıyor.
  • ingiltere'nin rüşvet teklifini kabul edip, kaçmadığı ve ülkesinde kalmayı tercih ettiği için diktatörün karısı olduğu iddia edilen. tersi olsaydı methiyelere mazhar olacaktı. "o güzel zarif boynunu" da kimseler sıkamayacaktı büyük britanya'nın korumasında...
  • sehit anneleriyle bulustugu video beni aglatmis kadin. dimdik ulkesinin ve kocasinin yaninda. helal olsun be kadin helal. turkce altyazisi yuklenecektir.

esma esad ve sehit analari
  • asiri derecede sevimli sey.
    (bkz: kralice rania)
  • kim kardashian olmadığı sürece götünden tanınacak bir kadın değil. hem de başka ülke vatandaşlarınca.
  • dünya liderlerinin eşleri içerisinde kanımca en zarifidir. kendisinden daha güzelleri muhakkak vardır ama en şık zarif alımlı first lady kendisidir.

google'da kendisi hakkında bilgi edinmek için adını tıkladığınızda asparagas haberlerle karşılaşırsınız. londra'ya kaçtı, iran'a kaçtı, kocasını terk etti haberlerinden geçilmez. ansiklopedik bilgi mahiyetindeki sözde tarafsız sitelerde de kendisi hakkında olumsuz ifadeler verilir. neden peki? suriye devlet yönetiminin katliamlarına sessiz kalmış da ondan.

eşinin katliamlarına sessiz kaldığını iddia eden amerika ve avrupa kamuoyu yıllarca tüm dünyanın anasını sikerken o devlet başkanlarının eşleri neler yapıyordu acaba? ırak'taki siviller katledilirken laura bush geceleri rahat uyuyabiliyor muydu? kaldı ki kendisi meşru bir devletin meşru bir liderinin eşidir. özgür orospu çocukları adı verilen terörist gurubun yaptıklarına destek çıkıp eşini bırakacak hali yok.

kendisi eğer ki olur da eşinden ayrılırsa gayet başarılı olduğu finans sektörüne geri döner çünkü esad'dan ibaret değildir. okumuş, kültürlü, kendisini geliştirmiştir. sübyan haliyle akademisyen bir adama varmamıştır. ya da tek vasfı eşinin soyadını taşımak olanlardan değildir.
  • ekşi sözlük tarafından ismi zorunlu olarak esed kullanımına yönlendirilen şahıs.
    bravo gerçekten!
hesabın var mı? giriş yap