• çocukluğumun bisküvisi. kırk yılda gitgide ufaldı, ambalajı değişti. mesela kendine has karakteristiği olan çizgi marshmallow illüstrasyonunu düz fotonun üstüne amatör 3d klasmanında kaş göz ekleyerek bozmuşlar. ürün fotolarına çizgi kaş göz ekledikleri bir ara dönem var o dönem yine güzel, karikatürize duruyor ama bu 3d'mtırak halleri çok amatör duruyor.

ambalajın açılan kısmı eskiden aluminyum folyo idi, uzun zamandır plastik. arkasında da metalik zemin yerine qr code var artık. puf logosuna 90'lar web tasarım ekolünden emboss ve drop shadow eklemişler.

yapılan değişikliklerin ürüne zarar verdiğini düşünsem de lezzeti hala aynı lezzet. ambalajında kalan kakao taneciklerini parmakla alıp yemeye ya da ağza dökmeye çalışma tecrübesi de aynı tecrübe. işte bunu takdir ediyorum. 1980'de eti puf ne lezzetteyse bugün de öyle. bu işte muhteşem bir başarı. gerisinin önemi de çok olmuyor.

mesela ülker bir eti puf kopyası yapmıştı adını unuttum (edit: hatırladım pofti) alakası yok. yanına bile yaklaşamamış. (bkz: ülker çokomel pofti/@ssg)
  • son reklamı süper olmuş:
    --- spoiler ---

- tatilde ne yapacaksın
    - memlekete giderim herhalde
    - kakao'ya mı?
    - kakao mu?
    - e kakaolu değil misin sen?
    - dehşet içindeyim!
    --- spoiler ---
  • ben direkt paketiyle birlikte yiyorum. daha az stresli.
  • bunun hindistancevizlisi özellikle nefistir, ayrıca en az 2 tane alınmalıdır ki bir tanesinin sivri köşesini diğerine batırmak suretiyle açabilelim.
  • yıl 2010, hala ambalajı açılmıyor. artık bunun stratejik bi' hamle olduğunu düşünüyorum.
  • yaşımız büyüdükçe bunun boyutu küçük gelmeye başladı. şöyle büyük versiyonunu çıkarsalar da doya doya yesek...

(bkz: vakfıkebir pufu)
  • küçükken hindistan cevizlisinden bir sürü alıp kendime yatak yapmayı hayal ederdim. böylece acıkınca yataktan çıkmama gerek kalmayacaktı. ama hiç o kadar çok alacak param olmadı be sözlük:((
  • bu zıkkımın jelatinine buradan nah açarsınız yazsalarmış daha uygun olurmuş. zira buradan açınız yöntemiyle mümkün değil açılmıyor; muazzam bir enerji harcatıyor en sonunda da pes ettiriyor. buradan yetkililere sesleniyorum; "daha kolay açılan eti puflar istiyoruz, daha çok eti puf yemek istiyoruz, açın artık türkiye'nin önünü!!!111bir."
  • ambalajları değişmiş. artık buradan açılabiliyor. çok ciddiyim.
  • 25 yaşına geldiğiniz için alırken utandıran abur cubur.

- merhaba, 30 tane eti puf alabilir miyim? bizim oğlan çok seviyor kerata.
    - allah bağışlasın.
    - sağol abicim. eee ordan 2-3 lolipopla birkaç da çilekli süt de verir misin yanına?
hesabın var mı? giriş yap