• 90 ve 2000lerde cep telefonu kullanmayanların 2010lu yıllara uyarlanmış güncel eylemi. aynı şekilde zamanında sabit telefon, televizyon, radyo, gazete vs. de kullanmamıştır bu kişilerin eski nesilleri.

facebook'u sadece internet sitesi sananlar oldukça komik kalmakta. son 3 yılımı resmen birebir şekillendirmiştir kendisi. yurtdışında yapmakta olduğum yüksek lisansın tüm detayları, eski ve yeni arkadaşlarımın harmanlanmasıyla şekillenmiş şuanki arkadaş çevrem, şuanki kız arkadaşım, yaşadığım sosyal hayat ve yaptığım aktiviteler vs. facebook sonucunda olmuştur. keşke ben liseye başlarken çıksaymış a.k. facebook yokken kimsenin kimseden, hiçbir aktiviteden, fırsattan ve olan bitenden haberi yoktu.
  • fişlenmemiş insan modelidir.
  • kimliksizdir, bişeler saklar..:)
  • doğru bir harekettir. vallahi bıktım usandım şu facebook saçmalığından. ilk başlarda iyiydi, kabul. yıllardır görmediğin kişilerle iletişim kurabiliyorsun, ne bileyim gruplara dahil olup gelişmelerden anında haberdar olabiliyorsun vs. ama bu amaçlarla kalmadı ki bu sosyal paylaşım hödösü. yok efendim, herkeste bir "en artistik profil fotosunu ben koyucam, açılın hulen" tavırları, yavşaklığın diz boyu olduğu likelama olayı, ya da en kötüsü dakikada bir ne yaptığını paylaşan, ve her seferinde bu hareketleriyle yüzlerce comment, like toplayan insanlar. zaten magazine, dedikoduya meraklı bir topluluğuz, artık herkes her şeyin içinde mübarek. özel hayat diye bir şey kalmadı. bu yüzden de kendimi facebooktan uzak tutuyorum. ne mi yapıyorum, birini merak ediyorsam arıyorum, mesaj atıyorum bireysel olarak. bakın ben ne popiyim edalarıyla milleti dürtüp duvarına choq ösledimsss yazmıyorum. toplu iletişime ihtiyaç duyulduğu zamansa gerek gmail üzerinden gerekse whatsapp üzerinden iletişime geçiyorum. böylelikle ne ben başkalarının hayatlarına maydanoz oluyorum, ne de kimse benim @starbucks w/ 8 others olduğumu görüyor. yeter bea!
    edit: imla
  • artık işin suyu çıktığı için çok doğru bir karar.eğer arkadaşlarınızdan "düğünde halay çekmekte" diye bir paylaşım alırsanız, yeni doğmuş çocuğunu ilk banyo yaptırırken çektiği fotoğrafları koyduğunu görürseniz, kullanmanız için hiç bir sebep kalmamış demektir.
  • (bkz: en güzeli)
  • kafa rahatlatır.
  • günümüzde öyle bir sistem olacak ki dünyanın neresinde olursan ol, yaşadığın her şeyi paylaşabileceğin bir ortam olsun bunu görsel, ses ve anlık yazışma olarak yapabileceğin ve aynı zamanda bunları yapan arkadaşlarını da takip edebileceğin bir dünya düşün. bazı arkadaşlar 'facebook seni ne için ve neden kullansın' demiş. dünyada belli başlı gizli servisler ve bu servislerin veri profilleri mevcut. facebook, bu özel bilgilerini ve hesaba bağlandığın bölgeyi ister istemez bu gizli servislerle paylaşmak durumunda. bunun iyi yanları da olabileceği üzere, kötü yanları da mevcuttur. dayatılmasının en büyük nedeni budur. sanal bir dünyada, gerçek bir dünya izlenimine kapılıp ciddi bir kontrol mekanizmasına dahil olmamaktır. kısacası sivil itaatsizlik durumudur.
hesabın var mı? giriş yap