• 1944 texas* dogumlu yonetmen.
    bildigimiz filmleri:
    (bkz: primal fear) (1996)
    (bkz: fallen) (1998)
    (bkz: frequency) (2000)
  • aksiyon sahnelerini bastan savma cekmesi bunun yaninda ic monologlari uzuun uzuun ve muziklerine cok dikkat ederek cekmesi ile dikkati cekmis yonetmen. frequency'de de bahsettigim turde monolog cekimi orneklerini bolca bulabilirsiniz.
  • bana kalırsa hollywood filmciliğinin gerilim kanadından önemli bir isim. hart's war hariç tüm filmleri: primal fear, fallen, fracture, frequency ve untraceable belli bir düzeyi tutturmuş, eli yüzü düzgün, sinemaya gittiğimde izlemekten memnuniyet duyacağım filmler. mesela fallen'daki elden ele ruh transferi veya frequency'deki 25 yıl sonrasına cüzdan transferi gibi numaralar film izlerken tatmak istediğim şaşkınlığı, primal fear'ın ve fallen'ın finalleri ters köşeye yatırılma ihtiyacını çok güzel tatmin ediyor. o kadar auteur bir hassasiyet ve misyon yüklenmeyle olmasa da tematik olarak eski sidney lumet filmlerini hatırlatan bir tarafı da var. bu filmlerde 70'lerin eski ve güzel polisiyelerini izlerken aldığım tadı buluyorum, bir yenisini dört gözle bekliyorum.
hesabın var mı? giriş yap