• bence gayet hoş filmdi , yok mikrofonmuş , aman şunu andırmış aman buna benzemiş falan hikaye. fazla entel dantel yumurtlamadan önce bir şeylerden keyif almasını öğrenmek lazım. gayet şu uyduruk çarşamba gecemi güzel geçirmeme sebep olmuş , güzel film. devamı da güzel olur eminim. soundtrack i de gayet leziz , filmi izlerken etkiledi gerçekten. indirdim ve dinliyorum. özellikle the xx hakkat göğnümü kazandı.

--- spoiler ---

kızın o günlük gibi fotoğraflarını yapıştırdığı kitapta türkiye haritası mı gördüm , yoksa yanılıyor muyum?

--- spoiler ---
  • hakkında hiç bir şey bilmeden, sırf hareketli bir şeyler seyredebilmek için gidip izlediğim 3. sınıf bir aksiyon/bilimkurgu filmi. konu yerlerde. sonu gelmek bilmeyen, gereğinden fazla üzerine durulmuş ergen tripleri/sorunları ile bayan film. filmin neredeyse son 30 dakikasına kadar bu ergen triplerini filan izliyoruz hatta. bir türlü konuya girilemiyor. konuya girileceğini düşündüğümüz anda da her şey bir anda olup bitiyor. en sonunu da tutarsa bir kaç film daha çekeriz abiler ablalar mantığı ile açık bırakmışlar.

tarih öncesi astronotlar(!)'dan, the-x files'a kadar pek çok göndermeler var. fakat bu göndermeler hiç de öyle üzerine düşünülüp yapılmamış. sadece alelade bir şekilde filme serpiştirilmiş. bu bakımdan da ciddi anlamda sırıtmış.

kısacası zaman öldüreyim, kafamı dağıtayım diyorsanız ideal bir film. fazla bir beklenti içine girilmeden izlenmeli. görsel efektler konusunda ise hakkını vermek gerek.

not: saçma sapan bir sahneyi de barındıran film ayrıca. kimera (sanırım adı buydu) adı verilen ve o sırada köpek kılığındaki uzaylı zımbırtı arabanın içinde dönüşüme uğruyor. arabanın resmen ağzına sıçılıyor. fakat filmin en sonunda aynı arabayı sadece ön camı çatlamış bir şekilde görüyoruz. bu kadar bariz bir hatayı nasıl yaptıklarını anlayamadım. küçücük köpek resmen hulk misali kocaman bir yaratığa dönüşüyor. o araç nasıl sağlam kaldı lan?
  • --- spoiler ---

iyi filmdi işte, hatta taklit denilen twilight'a 10 basardı, en azından twilight gibi yarım saat iç bayıcı muhabbetlere girmedi, verdi aksiyonun gözüne. zaten imdb skoru twilight sıçmığından çok daha fazla. bir de bu filmde number 6 abla var. e daha nolsun. yalnız ben hikaye sonlanır diyordum, ikinci film olursa bari sam'in babasının hikayesinden gitsinler, içini biraz doldursunlar olayın.

--- spoiler ---
  • jumper+twilight=i am number four.
  • bunu diyene i am not a number, i am a free man diye tokat gibi cevap verebilirsiniz.
    (bkz: the prisoner)
  • --- spoiler ---

en iyi oyuncunun ufak köpek olduğu bilim kurgu filmi. cinsi felan neyse araştırıyorum aynısından alacağım ilerde.

--- spoiler ---
  • evde zaman öldürmek için bile yanlış tercih olan film. tek artısı, bana civil twilight grubunun güzide bir
    eseri olan letters from the sky şarkısını kazandırması oldu.
  • holywood filmlerinde türk esintileri görünce sevinenler için bir adet esinti yollayan filmdir.

--- spoiler ---

filmin 37. dakikasında kızımızın hatıra defterine yapıştırdığı resmin türkiye haritasının üzerinde olduğunu göreceksiniz. hatun marmaris civarında duruyor.

--- spoiler ---
  • valla kim ne derse desin, bu film, film değilde televizyon dizisi olaydı sözlükte hakkında bir tane bile kötü entari düzülmezdi. ama sinema filmi olunca tabi beklentiler farklı oluyor. aslında film aman aman güzel bir film değil, başlayıp gidiyor, aksiyon, bilim kurgumsu ve aşktan biraz bahsedip çekiliyor film. aslında bir dizinin pilot bölümü olaydı da çok tutulurdu eminim. boş vaktinizde kendi halinde aksiyon arıyorsanız seyredin ama baştan sona da deli dolu bir aksiyon beklemeyin. seyretmeyen bir şey kaybetmez, tarzı sevenler seyrederse sıkılmaz öyle bir film işte. ayrıca yine diyorum dizi olaymış bu o zaman güzel olurmuş.
  • gençlikli uzaylı korkunçlu film. bizim eski apartmandaki 4 numara refika teyzenin ödemiş patatesi kafalı torunuyla oyuncak bakmaya gitmesi daha güzel bi film olurdu. oyuncak bakmak ne amk yaaa? bakıyolar bakıyolar almıyolar, çocuk 5 yaşında ruh hastası olduydu. yolumu değiştiriyodum görünce piçi, hayır dövemiyosun ki.

o değil de abarttım lan, yorraks gibi film ama o kadar da yorraks gibi değil. adamlar arka sıradakilerin içine bi uzaylı koymuş onun sorunlarını, aşk acısını falan izledik amk 2 saat ama izlendi yaaaaani.
hesabın var mı? giriş yap