• biraz daha az talepkar olarak, sevdiği kişiyi olduğu gibi kabullenmek gibi bir seçeneğin de olduğunu göz önüne alarak bazılarını duymaktan kurtulabilecekleri yalanlardır.
  • -telefonun sesini kısık unutmuşum yaa özür dilerim...
  • duymaktan bıkıp, kanmaktan bıkmadıkları yalanlardır.
    her seferinde de bu kadar iyimser olmak zorundalar mı ki?
  • "gözüm senden başkasını görmüyor ki" açıklaması.*
  • -uyuyordum
    -duymamışım
    -söylemeyi unuttum
    -vallahi arkadaşım
  • -seni anneme anlattım, al getir gelinimi çabuk dedi.
  • (bkz: seninle her şeye varım ben)

bunu ziyadesiyle duyunca insan kayahanlı reklamda şarkısını duyunca bile tüyleri diken diken olur asabiyetten.
  • -böyle de iyi... gibi bıkkınlık,umursamazlık ve tembellikle söylenmiş iyi olmasa da iyi diyen güzel olmasa da güzel diyen suya sabuna dokunmayan tüm cümle ve cümleciklerden bıktıklarını varsayabiliriz..bi allahın kulu da kalkıp samimiyetle ''ııı yok bu etek bu çizmeyle olmadı'' yada ''koltugun yeri burda çok abuk olmuş şuraya çekelim'' gibi dürüstçe fikir beyan edip yalancıktan konuşmasa en kıymetlimiz olmaz mı,olur tabii..sonuçta biz doğru konusanı severiz ayrıca yalancının mumu yatsıya kadar yanar..sonra söner
  • son 1 haftadır 3 ayrı arkadaşımın duyduğu, zamanında bizzat bana da söylenmiş olan;
    "ben hala seni seviyorum, seni unutmak için onunla birlikteyim sadece vakit geçiriyorum"
    ya bi' siktir git arkadaşım ya, bi' siktir git ya! yok hala beni seviyormuş da vakit geçirmek için diğeriyle çıkıyormuş da... çocuk mu kandırıyorsun?!?!
    madem durum böyle neden 1 hafta sonra haberini alıyoruz o vakit geçirmek için çıktığın kızla nasıl da sevgi kelebeği halinde dolaştığınızın, kuzen düğünlerinde karşılıklı göbek atıldığının, ailelerin karşılıklı tanıştığının falan.
    kaldı ki gerçekten eski sevgilini sevsen bile niye bunu ona söylüyorsun da, kızın psikolojisinin içine sıçıyorsun anlamıyorum. sonra teselli etmek bana düşüyor, senin puştluğunun cezasını ben çekiyorum.
    şahsen bıktım bu yalanı duymaktan, başka yalan mı yok a.q. bi' yaratıcı olun lan, biriniz de farklı bir şey söyleyin.
hesabın var mı? giriş yap