• --- spoiler ---
    daha ilk dakikalarında yaşanan trafik kazası sahnesiyle sizi baştan sona bunalım moduna sokan filmlerden.
    bir diğeri için;
    (bkz: annem hakkında herşey) ` : bende bir almodovarilik seziyorum bu adamda evet`
    --- spoiler ---

not: hazır entry girerken burdan andrea renzi bey'e maşallahınız var msg'ımı ileteyim*.
  • eski öğrenci evimde dört ev arkadşımla izlediğim eğlenceli film.

--- spoiler ---
    filmde bol bol makarna pişirilmektedir. esas oğlanın gene süper makarna pişirdiği bir sahne de
    arkadaşlar arasında şöyle bir diyalog geçmesine neden oldu

-neden durmadan makarna yapıo bunlar?
    -çünkü onlar italyan
    -bizde italyan mıyız durmadan makarna yapıyoruz?
    -hayır biz çulsuz öğrenciyiz
    -ühühühhü (koro halinde)
    --- spoiler ---
  • serra yılmaz lı ve dolayısıyla nazım hikmet li başka bir film daha izlemek isteyenler için;

(bkz: vaniglia e cioccolato)
  • hamamve harem suarede olduğu gibi fazla başarılı bulmadığım ve oryantalist öğeler barındıran ferzan özpetek filmi. bu filmde nazım hikmetin kullanılması yeni filminde de acaba orhan pamuk mu olur diye bir soru işareti doğurdu bende. serra yılmaz zaten olmazsa olmaz ı yönetmenin. koray candemir in de seçilmesi italyan erkeklerinin andırmasından dolayı olmuş sanırım. mükemmel denilemeyecek ama yine de izlenilebilir film.
  • serra ( serra yılmaz ) ve emir ( koray candemir ) türkçe konuştuğu sahnede aptal eden film. film boyunca sadece italyanca diyalog duymaya o kadar alışıyor ki bünye, bunlar türkçe konuşmaya başladığında bir an için kendi öz dilinizi anlayamıyorsunuz.
  • yine umarsız, sınırsız bir aşkı anlatan filmi ferzan özpetek'in. sahneler, yakalanan kareler muhteşem, denize nazır içilen rakı sofrasındaki ilk yudumun keyfi tadında. olağanüstü bir yetenek bu yönetmendeki, duyguları tek bir kareyle, tek bir yüz ifadesiyle kelimelerle süslemeden anlatma yeteneği. film izlemeyi sevdiren yönetmendir bana belki de. film müzikleri seçimi, karakterleri canlandıracak kişi seçimi, çekimleri olağanüstü yine. defalarca izlenebilen, yine de aynı tadın yakalandığı filmlerden biri daha...

"massimo'ya...
    birlikte geçirdiğimiz yedi yıl için...
    eksikliğini duyduğum ve asla bana ait olmayacak yanın için...
    "mümkün değil" dediğin her sefer için...
    ama aynı zamanda "yine geleceğim" dediğin her sefer için...
    sürekli bekliyorum.
    sabrımın adına "aşk" diyebilir miyim?
    senin cahil perin..."

joseph lanti'nin bir tablosunun adıdır "cahil peri".

"kelimelerin geldiler bana
    yüreğinden, kafandan
    etindendiler
    kelimelerin getirdiler seni
    onlar ana, onlar kadın
    ve yoldaş olan
    mahzundular
    acıydılar
    sevinçli
    umutlu
    kahramandılar
    kelimelerin insandılar..."
    *

aşk nedir?
    aşk sadece kadın ve erkek değildir, duygudur, insandır aşk...
  • izledikten sonra insani dagitan, ertesi gunu de ayni daginiklikta gecirmenize neden olan enfes film. toparlanamiyorum. o derece...
  • cinsel ve duygusal yaklasımları şahane bir etkileyicilikle yaşatırcasına derinlemesine anlatan film.
    ferzan özpetek mucizevi işler ortaya koymayı başaran bir duygu insanı olunca oyuncularsa işlerini başarıyla yerıne getırınce tutkuyu,özlemi,aşkı cinselliği,sadece bir bakısla anlatmayı başaran kareler ortaya cıkıyor.
    aşkın nasıl yaşanamadığını ama nasıl yaşanması gerektiğini ve aşkın sınırları nasıl zorladığı hatta aştığının şahane bir ispatıdır...
    hayatımı etkilemiştir.
    teknik eleştiriler getiremeyecek kadar duygusal baktıgım bir filmdir.
  • yonetmeninin diger filmlerine gore piyasada neredeyse yok sayılan, izleyicisini kolaylikla icine almayi ba$armi$; 4 gumu$ $erit, 2 altin plaket, 3 altin kureler, 4 flaiano odulu ve 1 nahhi moretti olmak uzere toplam 14 odul kazanmi$ bir ferzan ozpetek filmi.
  • per i nostri sette anni insieme,
    per quella parte di te che mi manca
    e che non potrò mai avere,
    per tutte le volte che mi hai detto non posso,
    ma anche per quelle in cui mi hai detto ritornerò...
    sempre in attesa,
    posso chiamare la mia pazienza "amore" ?

la tua fata ignorante...

diyorum, başka da bişey demiyorum...
hesabın var mı? giriş yap