• (bkz: #25607263)

bir hafta önceden breaking bad sezon finalini en ince detayına kadar tahmin etti. başlığındaki entrylere şöyle bir baktım ki zaten keywordler: mantıklı, analiz becerisi, yerinde tespit şeklinde devam ediyor. ben de tebrik ediyorum kendisini.
  • feci bir adam bu. basketbol anlayisi "oha ne bicim fade away"den ileri gitmeyen bir adami basketbol ukalalarinin yaninda kral yapar.

olay - zaman - kahramanlar : 5 eylül 2010 türkiye fransa maçı oncesi bir ara. 2010 dünya basketbol şampiyonası'ni siki takip eden bir grup gencler.

birinci perde.
    aralarina bu adamin bu macla ilgili entry'sini (#20229724) hatmetmis bir sekilde karismis olan ben milletin bu macta fransa'nin kagit uzerindeki ezici ustunlugunden bahsetmelerine (batum ve nba'de cilgin atan obur adam - o kadar alakaliyim adini bile bilmiyorum) "durun yanlis biliyorsunuz" diye atliyorum ve macin gidisatini mac oncesinden anlatiyorum. macin adami konumuna ersan dururken hidayet'i gostermemi ve sinan guler'in adini anmami kiniyorlar. (napayim lan adam oyle yazmis iste)

ikinci perde. ilk yari sonu.
    herifler agzi acik baktilar lan bana.

kapanis.

tebrik ediyorum kendisini, basarilarinin devamini bekliyorum.

edit: bogut - batum karistirmisim, alavgan sponsorlugunda duzeltiyorum.
  • nihayetinde 3 temmuz sürecinin birilerini yıpratmış olması gerekiyordu, yazara kısmet oldu. şike yüzünden mahkemelerde sürününce yıprandı.

o yazıyı yazma bunu yaz kıvamında bir yaklaşım ile aziz yıldırım'ın aynı cümle içinde kullanılması da ironik olmuş.

yalnız bilinmesi gereken bir başka husus var o da; aziz yıldırım ile ilgili;

"... yıldırım yakın çevresine de “ali beni yanlış bilgilendirdiği için alex işinde hata yaptık.. coritiba’ya imza atmasa alex’i geri bile çağırabilirdim..” diyerek dert yandı..."

haberleri pek çok yerde çıktı ve henüz yalanlanmadı.

3 temmuz sürecinin iyi yanlarından biri de; sevmelerinden rahatsız olacağım kişilerin artık sevmemesi oldu. ne güzel.
  • daum hakkında yazdığı bu entry #16263462, ntvspor'da yayınlanan spor servisi programının bugünkü yayınında fuat akdağ tarafından okunmuştur.
  • objektif olmasını bilmiyorum da bu adam zeki bir yazar ve zeki insanları okumak bana çok keyif veriyor , yazdığı konu ne olursa olsun farklı açılardan bakmaya calisiyor olaylara , umarım daha çok entryler girer ben de hevesle okurum.
  • sözlükte hangi takım ` taraftarı: galatasaray` olduğu belli olan ama diğer takımlarla ilgili analiz ve yorumlarında (ki ben genelde fenerbahçe ile ilglili olanlarına rastlıyorum) inanılmaz objektif olan yazar. bunun sonucunda kendisi ile mesajlar üzerinden son derece düzeyli muhabbet kurulabiliyor. yazılarını okumaya başladığında yazar ismini görmeden onun yazdığını anlayabiliyorsunuz.

iyi ki varsın.
  • gözlemci ve detaycı bir yazar. bir yazıda sadece yazarın gösterdiğine bakmakla kalmıyor, detayların doğruluğunu da irdeliyor.

bir örnek:
    eleştirel entrisi (bkz: uğur meleke/#26406844)
    kendisinin uyarısına istinaden yapılan düzeltme ve uyarı için teşekkür yazısı: http://www.meleke.com/?p=4828
  • futbol ve nba müdavimlerinin, popüler kültürün takipçisi olan herkesin rahatlıkla beğenebileceği kendine has entryleriyle yeni nesil yazarlar arasında görebildiğim kadarıyla en başarılılarından, en komiklerinden. haydi aslanım yüzümü kara çıkarma.
  • soyle bir rutinimiz var, mesajlasiyoruz, sonra ben gercek bir add vakasiymisimcasina, muhabbeti pic edip yarim birakiyorum. hadi bu tamam, ustune donup her seferinde, "arkadas, karabatak misin, sen nerdesin?" dedigimde az da olsa deliriyorsa, yeminler olsun keyfim geliyor, yuzum guluyor. hayirsiz bir ibis de olsam, beni boyle de sevdigi sanrisiyla, kendisini pek cok sevdigimi soyleyerek, bu kez de bu sekilde yirtmayi planliyorum. ama planlasam kac yazar, yine ortada yok; nerdesin sen arkadas?
  • kendisinin entrylerini okuyanlar; iyi bir spor yazarı olmanın hatta objektif bir spor yazısı yazmanın temelinde "objektif olma isteği"nin değil, sporla ilgili felsefe edinmenin yattığını görebilirler. evet rewlofweno'nun çoğu yazısı "objektif" denebilecek kadar tutarlı. fakat varsın objektif olmasın, taraflı veya ateşli olsun; entrylerinin asıl güzelliği, spora sporun dışından bakabilmelerinde gizli. sağlıklı rekabetin, spor ahlakının veya sporun toplumsal izdüşümünün izleri var yazılarında. bu olduktan sonra sarı-kırmızı gözlükle başka renklere de bakması beni rahatsız etmez. zaten sporu böyle ele aldığımızda asıl önemli olanın objektiflik değil iyi niyet olduğunu görürüz. çünkü bizdeki objektif olma fetişi aslında kendi tahammülsüzlüğümüzün dışavurumudur. başka bakış açılarına sadece objektif oldukları ölçüde katlanabileceksek, ne değeri kalır?

kendisine objektifliğinden taviz vermesini salık vereceğim. ben yine okurum. zira okunası.
hesabın var mı? giriş yap