• "isa'ya mı tapıyor yoksa musa'ya mı anlayamadım" dediğim kişilerden bir kişi.
  • geçen gün bir alışveriş merkezinde bir ses duydum. genç bir kadın bağırıyordu:

-yiğit bulut! yiğit bulut! çabuk buraya gel.

sağa baktım, sola baktım, en son aşağıya baktım. meğer bağırdıkları çocuklarıymış.

çocuğun adını "yiğit bulut" koymuşlar. hemen oradan uzaklaştım. arkama bile bakmadan.
  • 2023'te en büyük 5 ekonomiden biri olup olamayacağımızı twitter üzerinden sual etmiş kişi.

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/…7147_940481288_n.jpg
  • (bkz: joseph fouche)
  • imf'yi kovan kişi benim atam'dır, allahtan daha ne isteyeyim istediğim başbakan görevde, erdoğan cumhuriyet tarihinin en milli lideridir, evet yandaşım gibi açıklamalarıyla beni hiç şaşırtmamış kişidir.

ama bir şey merak ettim acaba erdoğan'ın milli lider olmasını açıklayabilir mi? elde avuçta ne varsa satan, devletin kritik, tekel konumdaki kuruluşlarını pazarlayan, yollara köprülere gözünü diken, orman arazilerini 2b ayağıyla elden çıkaran, tarihi eserlere çanak çömlek diyen, ülkenin tüm yeşil alanlarına ya avm diken ya da siyanürle, altın, nikel arama izni veren erdoğan'ın milli ilderliğini bana bi açıklasın bi zahmet. imf'yi kovmakla milli olunuyor. sen bana anası skilmiş kazdağları'ndan, nikel çıkartacağız diye ebesi bellenecek turgutlu, çaldağı'ndan bahset.

ama ne gereği var, sen erdoğan'a milli de yiyen yer, yemeyen zaten senden değildir dimi, sakalını sevdiğim.

kişisel not: bu da beta'daki ilk entry'im oldu. alışamadım ya la.
  • haberci ve onun ötesine geçen biri..
  • allah'taki mevcut dilek hakkını tarafıma devir etmesini istediğim şahıs. bende birden fazla sayıda uygun dilek bulunmakta. önce herhalde; saçların dökülsün, depoladığın jöleler işlevsiz kalsın ile başlardım.
  • borsa yorumcusuydu** bu zamanında. şule zeybek ile evlendikten sonra basamak atladı sanırım. daha sonra ayrıldılar da. şimdi bir şeyler saçmalıyor ama takmamak lazım. zap yapın güzel oluyor.

(bkz: zap yapmak)
  • "sevdiğinin bu kadar üstüne gitme, kaçan kovalanır" diye tavsiye vermek istediğim kişi. tamam anladık yatağına yüzükoyun uzanmış hoşlandığı çocukla mesajlaşan bir genç kız hevesiyle seviyor başbakanı (hayallerimdeki başbakan) ama suyunu çıkarmanın da anlamı yok.
hesabın var mı? giriş yap