759 entry daha
  • bizim türk toplumu hukuk bilmez, tekniğini de anlamaz, anladığını zanneden akademik tipler de pek anlayamaz, çünkü kendi zihniyetine göre yontulan bir hukuk talep ederler ve öyle olması gerektiğini düşünürler öyle olmadığı takdirde hukuksuz yasa olduğunu iddia ederler...

gelin ben size çok basit birkaç cümle ile zina suç kapsamına alınırsa neler olacağını anlatayım.

ama bunu anlamanız için önce neden zina suç olmaktan çıkarıldı onu anlamanız lazım.

zina suç olmaktan imam nikahlı yaşayanlar, birden fazla karısı olanlar, birden fazla eş ile aynı veya farklı evlerde, bu durumdan diğer eşlerin haberinin olması veya olmaması önemsiz olmaksızın rahat bir hayat yaşamak isteyen insanlar için çıkarıldı ve büyük bir oy potansiyeli sağladı akp'ye...

şimdi chp gelse ve zinayı suç olmaya yönelik bir yasa çıkartmaya kalksa, kabul etmesi gereken öncelikli bir şey var! bu toplumda ekşinin çoğunluğunu oluşturan beyaz yakaların haricinde, sayıları ve etki alanları çok büyük olan hakim erkek grubu var ve bu grup çok eşli yaşıyor. ister inan ister inanmayın bu grubun oy potansiyeli sizin sağlayacağınız oydan veya sizin bireysel oyununuzdan çok çok daha fazla.

dolayısıyla böyle bir yasanın çıkartılması durumunda öncelikli olarak çoklu evliliğin kabul edilmesi bir zorunluluktur çünkü sosyal olarak bu durum toplum içerisinde mevcut.
    biliyorum beyaz yaka zihinlerinize, köle zihinlerinize zor geliyor ama bu kendi halinde var olan ve suya sabuna dokunmadan yaşayan sosyal yapı var ve sizin zannettiğiniz gibi bunun içindeki insanlar zorlama ile içerisinde değiller. hatta bunun içerisindeki kadınlar bu durumdan inanın erkeklerden daha memnun.
    ki bu durum konunun hukuki boyutu değil orayı geçelim bunu anlatma sebebim sadece bu gerçekliğin varlığına parmak basmak ve sizlerin bu realiteyi sağlıklı ve sakin bir kafa yapısı ile algılayabilmenizi sağlamak.

zinayı suç ettiğiniz anda haneye tecavüz ile ilgili yasaları değiştirmek zorunda kalacaksınız otel ve konaklama yasalarını da. hadi bunları çözdünüz diyelim.
    tüm bu yasalara el attığınızda elinize koskocaman bir sorun daha kalıyor. evet. evet onlar... türk otellerinde türklerden daha ucuza kalıp çatır çatır sekişen turistler... üstelik türk kızları ile de zina yapan turistler / türk erkekleri ile de zina yapan turistler var ki oraya girmiyorum.

bir de hem türk hem zinanın suç olmadığı x ülke vatandaşı olan vatandaşın zinası var. ben papua yeni gine vatandaşıyım haklarım var benim ulan dese ne diyeceğini de yasalaştırman gerekiyor.

daha ben bu işi sündürmedim arkadaşlar. bak sündürsem işin ucu çok bok...

kısacası bir şey istiyorsunuz ama ne istediğinizi siz de bilmiyorsunuz. hadi diyelim ki biliyorsunuz, ortaya çıkacak kaosa bir çözümünüz yok. öyle ortaya keyfinizce istiyorsunuz.

yanisi...

yemez biraderim, yemez çıtır sevdiceğine cilve yapamayıp milf ablalara kaptıran bacım...
  • boş boş kuruntularda bulunmayın. yakında evliliği bile suç kapsamına alacaklar. (bkz: evlilik içi tecavüz) (bkz: lgbt aktivizmi)
hesabın var mı? giriş yap