• kaç gündür direnişte olan, çarpışan, ölen insanlara ve onların zekalarına hakaret niteliğinde olan saçmalamadır. en başta bu adamın başbakanla görüşmesinin altında yatan maksada bakalım. adam polat alemdar kardeşim. evet kurtlar vadisi'ni genelde herkes izliyor ama bunu oluşturan kesimin çoğunluğu, şu an gezi parkı'nda ne olup bittiğini twitter'dan veya sosyal medya'dan değil de yandaş medya'dan izleyen öğrenen insanlar. e tabi karşılarında polat alemdar'ı görünce elbette etkilenecekler değil mi?? zira aynı adamlar çakır öldüğünde gazeteye ölüm ilanı vermişlerdi.

ha şimdi konuşmanın içeriğine bakalım. 12 dakikalık bir konuşma izledim.şu konuşma normalde maksimum 3 dakikada yapılacak bir konuşma. ama maalesef necati şaşmaz'da hitabet yeteneği, gerekli alt yapı ve park'ta olan bitenlerle alakalı gerçek bilgi olmadığından mütevellit, adam nazardan girdi, fosforlu kedi gözünden çıktı. ayıptır yaw!!!

dün avrupa parlemento'sunun olağanüstü toplantısında gündem türkiye'ydi. yemin ederim orda konuşanlar, necati şaşmaz'dan çok daha fazla vakıftı konuya. taksim'de gazdan göz gözü görmezken cnnturk'te yemek tarifi veildiğine kadar biliyorlardı.

demokrasiden bahsettiler, insan haklarından, türkiye'nin en büyük gazeteci hapisanesi olduğundan. saatlerce konuşuldu bu konular. hatta konuşmacılardan michael cashman türkçe olarak, başbakan'a "halkının sesini dinle" dedi.

bu insanlar demokrasi diye yırtınırken, direnişin "d"'siyle alakası olmayan birinin çıkıp, olayları "ülkemiz nazara geldi" olarak özetlemesini açıkcası kendime hakaret olarak alıyorum ben. resmen dalga geçiyorlar bizimle.

dün türk tabipleri birliği açıklamıştı -dün geceki ankara olayları'ndan sonra bu sayılar mutlaka değişmiştir gerçi- 4 ölü, 53 ağır yaralı, 4947 yaralı varmış. "ülkemiz nazara geldi" gibi bir açıklama en başta bu insanlara ayıptır. yığınla insan kör kaldı kardeşim farkında mısınız siz??

oturup olayları ciddi ciddi demokrasi çerçevesinde değerlendirmek yerine hala bu insanları ekrana çıkarıp, saçma sapan beyanatlar verdirmek devletin en büyük ayıbıdır bence.

yine yeni yeniden söylüyorum allah sonumuzu hayır etsin!
  • "kedi canını senin..." söz öbeğinden sonra "fosforlu kedi gözlerini senin..." tamlamasını dilimize sokan açıklama.
  • "fosforlu kedi gözlerinin" bu olayla ne alakası olduğunu çözmeye çalışıyorum.. şoktayım...
  • burada yapilan yuzlerce yorumun %95i komikli momikli sakalar, onlari yapan her 10 dis hekiminden 9'u da kullanilan turkceyle dalga gecmis. zannettim ki adam hic konusamamis ama lakin ki kurban oldugum yaradana gore de oyle degildir. eyyorla... iste komikli sakali boyle oluyor, sikildim, simdi guldurmeden dusundurme kismi:

eminim ki o kameralar karsisinda ben de bu kadar kotu cumleler kurardim. hadi benim bahanem var da, burada dalga gecenlerin bir kismi hayatlarini sadece tek bir dille gecirmelerine ragmen daha iyi bir gramer kullanamayacaklardi.

siz yine dalganizi gecin de asil sorun konusma iceriginin bombos olusu. bombostan da kotu, kliselerden de kotu, tam anlamiyla korku dolu, apolitik, analiz noksani olusu. hunharca dalga gecilmesi gereken, yerin dibine batirilmasi gereken kepazelik bu, yuklemin ozneyle uyusmamasi degil.

buradan da zaten yuklenilecek sey necati sasmaz degil, bu korkakliga, bu sacma piyeslere zemin olusturan iktidar korkusu. bu basbakanin yanindan ciktiktan sonra, gozunun onunde gerceklesen ve her turlu siddetiyle, hukuksuzluguyla, sansuruyle, dezenformasyonuyla, ayan beyan yalaniyla, ihale intikamlariyla, kisacasi ismi disinda herseyiyle "totaliterim" diye bagiran bir duzen hakkinda tek bir durust, ici dolu cumle kurmak mumkun mu? zaten bu tiynette birinin daha en basta bu basbakanin 500 metre yakinina girebilmesi mumkun mu?

ya ruhunuzu, onurunuzu kulliyen satip yalakalik tarihinde cigir acacaksiniz bazi hak yerine akseverler, hicbir zaman bagislanmayacak olan egemenler gibi... ya da en iyi ihtimalle buyuk bir akil tutulmasiyla iki tarafi sorumluluklari ve suclari bakimindan ayni kefeye koyacak, sonra da buyuk bir ahlak tutulmasiyla baris, hosgoru, sukunet gibi guzel kelimelerle bu sistematik suclarin sorgulanmasini engelleyip oldu bittiye getireceksiniz. necati sasmaz da kokusmus ruhlu biri olmadigindan ikinci rotayi "secmis".

bize verilen alan budur, bu kadar dardir. bu alanin disina cikildigi an, yani ornegin bir basbakanin ayan beyan yalanlarla halki kin ve dusmanliga tahrik etmesini sorguladiginiz an marjinalsiniz. kolluk kuvvetleri cok buyuk kismi bariscil olan insanlara haftalardir bocek muamelesi yaparken, bu siddet senfonisinin orkestra sefinin kendini magdur ve vakur gosterip cihada gidermis gibi konusmalar yapmasina tepki gosterirseniz capulcusunuz. kendi sehrinizin valisinin verdigi sozu tut(a)mayip daha da fazla insanin yaralanmasina neden olmasina isyan ederseniz dis mihraklarla baglantili hainlersiniz. bunca rezalet sonunda istifa gibi gayet hafif bir istegi gectim, bir ozur, bir uzlasma, bir yumusama isterseniz "menderesi astiran, ozali zehirleyen" vesayet rejiminin artiklarisiniz. mossadin sefiyle gorusenler, ayni gun icinde sizi meydanda durdugunuz ve cnn izlediginiz icin siyonist komplonun parcasi yaparlar. teror sorununu cozmek icin pkkya imtiyazlar taniyanlar sizi terorist ilan eder.

yanisi bir hafta icinde verginizle parasini verdiginiz silahlarla dunya kadar siddet gorup, sonunda mukafat olarak "tayyibi asmak isteyen abd kaynakli marjinal siyonist pkkli afyonlu gay tasfirin ustasi" olur cikarsiniz.

iktidar size got kadar bir hareket alani birakir ve alan disinda kalanlar gayrimesrudur, su andan itibaren ocak disidir. bunun da her yerde adi totaliter sistemdir. zira totaliter sistem, keyfekeder belirledigi ve genis tuttugu o gayrimesruluk cayirlarindaki eylemlere de eylem demez, isgal der. farkli goruslere fikir demez, isyan der. o insanlari anayasal haklari olan bireyler olarak gormez, marjinal orgut uyesi olarak gorur. bugun kullanilan dilin aynisi.

bir daha birileri "dikta olsaydi bu direnise musamaha gosterilir miydi" diye sacmalarsa bunlar aklinizda olsun. nazi almanyasindan, pol pot kambocyasindan daha iyiyiz diye tatmin olacak kadar haysiyetsizlesmeyin.
  • olum bu adama icerde ne gosterdi tayyip de bu adam dilini yuttu. aga bu ne?

-ben bu kadar kamera hatirlamiyorum cocuklugumda
    -twitter war
    -iletisim eksikligi var

yemin ediyorum su an tayyip den tirstim.

son gelen haberlere gore tayyip ve tayfasi yeni bi kimyasal silah uzerinde calisiyolarmis. ilk olarak necati'de denemisler. vay baciniiiiii......

-benim gezi ye gittigim haber yapildi;
    -ama bende sizler gibi ekran basinda haber aldim gezi de oldugumu?

(bkz: fatal error)
  • su video' nun altindaki yorumlar en az necatisismus kadar komik;

https://www.facebook.com/…oto.php?v=667336863281709

quote**

necati şaşmaz'ın konuşması sırasında "açılın ben edebiyatçıyım" diyen bir öğretmene polis müdahale izni vermedi..#direntürkçe

quote**
  • kendisine nazar degmesinden endişe ettiğim adam diyemiyom ya la
  • maalesef az evvel dinledim. çok acil olarak değil ama çabuk çabuk ve bir de fosforlu kedi gözlerinin ne manaya geldiğini açıklasınlar.
    tayyip'in işin ciddiyetini hala kavrayamadığının göstergesidir.
    necati şaşmaz'ın ağzından çıkanla kulağının duyduğu aynı şey değil
hesabın var mı? giriş yap