• bu senede sampiyon olamayacagimizi gosteren mactir...
  • tuncay'ın bir pozisyon sonrası kezman'a pas vermeyerek kaleye şut çektiği ve bunun sonucunda kezman'ın dellenip tuncay'a bağırıp çağırdığı, en sonda zico'ya "-değiştir beni sokarım böyle işe" dediği maç..
  • fenerbahçe'nin rezil yönetiminin takımı rezil ettiği maçtır.
    skorun hiç önemi yoktur. aslında bakılırsa bjk ve gs maçlarında alınacak 2 beraberlikle fener hala şampiyon olabilecek durumdadır. ayrıca şampiyonluğu bir kez daha kaçırabiliriz, olabilir, olmadı seneye hakemleri de yener söke söke hem ligi hem kupayı da alabiliriz.. ama ne demek lan naklen yayın aracına zorluk çıkarmak, kabloları kesmek, yayını sabote etmek? parayı almışsın, yayın hakkını satmışsın, milyonlarca taraftarın para vermiş maçı izlemeye çalışıyor, sen yayını sabote ediyorsun. yazıklar olsun bu yönetime.. dedirten maçtır.
  • görülen odur ki bu sene beşiktaş şampiyon olacaktır. ikinciliği de galatasaray alır sanırım.

yaz aylarında, istifa etmiş olan aziz yıldırım sonunda öfkesi yatışıp röportaj vermeyi kabul ettiğinde, zico'nun seçimi, transferler ve oynanan tüm oyunlar için aslında hatalı davrandığını kabul edecektir. "evet" diyecektir, "baktığımızda hata yaptığımızı görüyorum"

aslında yüzüncü yılda şampiyon olmak umrumda değil.. yalnızca, bir rüyaya inandırmışlardı bizi... bu kez gerçekten herşeyin farklı olacağına cidden inanmıştık biz.. en iyi bütçe bizdeydi, transfer etmek istediğimizi alırdık. tamam bir real madrid olamazdık ama artık avrupa kupalarında yarı final filan bile görürüz diyorduk. stadımız afilli, kadromuz şahane, yönetimimiz tek vücuddu. ne oldu sonra bize aziz abi? biz nerede yanlış yaptık? federasyon mu eledi bizi avrupa kupalarından? dinamo kiev'in gollerini atanlar hakemler miydi? daum'un suçu neydi ey kalemi kuvvetli herşeyi bilen yazar abilerim? hayır nobre'nin günahı neydi?

ne güzel hayallerimiz vardı bizim, işkence yapar gibi tek tek aldınız elimizden. çocukken, annem şekerimi elimden alırdı çok yediğim için. ben sızlanır gibi olduğumda da bir köşede masum masum gazetesini okuyan babamı gösterirdi, "o aldı" diye. hakemler yedi bitirdi değil mi bu sene bizi? federasyon moralimizi bozdu? zico'ya ve büyüüüüük futbolcularımıza maçtan önce cinleri musallat ettiler, uyuyamayıp maça konsantre olamasınlar diye?

şimdi bakıyorum da, herkesin nefret ettiği ve "kötüler cezasını mutlaka görür" cümlesinin öznesini oluşturduğumuz bir yerdeyiz. ne avrupa var ortada, ne de en azından düşlerimizin gerçek olabileceğine bize inandıracak bir futbol. görebildiğim kavga, dövüş, ağzından tükürükler saçan bir yönetim, saçma sapan bir takım ve yıkılan hayaller... fenerbahçeli olmak böyle bir şey işte, kimileri hiç yalnız yürümez, kimileri de yürürken aslında birlikte yürümeyi düşündükleri takımın çok başka bir yerde olduğunu görür...

bir şarap almıştım geçen sene, bu sene şampiyon olduğumuz gün balkona çıkıp güneşe karşı başımı çevirip keyifle içecektim. şimdi gidip açacağım o şişeyi... kırık hayallerime ve boğazımda düğümlenen o yumruya içeceğim... o şarabı içeceğim, önümüzdeki hafta, ya da sonrasında vereceğimiz liderliğin şerefine. güzel bir müzik koyacağım ve bu seneyi unutmaya çalışacağım...

hep destek tam destek gibi birşey var ya... oldu tabi... deniz bitti aziz abi...

(fenerbahçe için geleceği tahmin etmek adına kahin olmaya gerek yok, bkz: #10042046)
  • şimdi hakeme bakıyorum. fenerbahçe'nin penaltısını vermiş, denizlispor'un ofsaytta attığı golü yardımcı hakeminin yardımıyla iptal etmiş, ikili pozisyonlarının tamamını yakından takip etmiş, ofsayt, taç atışı, kornerlerde bile yanlış karar vermemiş. yüz üzerinden yüz puanı hak eden mükemmel bir yönetim göstermiş. fenerbahçe, iki farklı galibiyeti koruyamamış. bunun suçu takımını yandan idare edemeyen teknik yönetimde, sezon başından beri her önüne gelenle kavga eden kulüp yönetiminde, uygun pozisyonda pas almadı diye maçın 30. dakikasında değiştirin beni artistiğini yapan futbolcuya imkan verende...

tüm bunlar olurken bir bakıyorsun, stadyum çıkışında muazzam bir kalabalık, ellerinde bir pankart. "14 kişiye karşı oynuyoruz, tebrik ederiz görevinizi yaptınız, ulusoy istifa" yazıları...

uzaydan toplayıp mı getirdiler sizi kardeşim? hayatımda ben daha bu kadar derin bir körlük görmedim. bizzat kendi yönetimin, kendi futbolcun, kendi antrenörün gül gibi şampiyonluğun içine ediyor ve sen dört dörtlük bir hakem yönetimi sonrası elinde tarrak tutar gibi açtığın pankartla hala federasyonla, hakemle uğraşıyorsun...ve en başta aklı selim fenerbahçeliye hakaret ediyorsun farkında değilsin...

şakaysanız ufo gibisiniz, ciddiyseniz mars'tan gelmişsiniz daha ne diyeyim...
  • kamera kablolarinin kesilmesinden dolayi yarim yamalak izlenen macmis... kabloyu kesenler guvenlik kameralari tarafinden tespit edilmis. bu goruntular savciliga ve ligtv'ye verilecekmis...
  • yine bir zico klasiğinin yaşandığı maç olmuştur.80 dakka elleri bağlı maç izleyip oyuna tek bir müdahele etmeden durum 2-2 olunca hemen deividi sokmuştur neye yarayacaksa.bari acizliğini göstermese.sürekli yok hakemler yok federasyon..biyere kadar.sen çık topunu oyna.2-0 dan maç veriyorsan önce hatayı kendinde bir ara.fenerbahçe yine şampiyonluğu eliyle hediye edecek böyle giderse.kimse boşuna ağlanmasın.
    dipnot olarak tv da gösterdimi bilmiyorum da tuncayla kezman baya atıştı maç esnasında tuncay pas atmadığı için.hatta zico ya beni çıkar oyundan felan gibi hareketler yaptı.takımı bu hale getirenler utansın.
  • maçtan sonra fenerbahçe yöneticilerinden birinin, "aslında federasyon, hakem hataları falan dedik ama sanırız hata başka yerdeymiş, çok geç anladık.. bütün olay kablolardaymış lan, ters bağlamışlar!" diye açıklama yapmasını istediğim maçtı.. yani güzel olmaz mıydı fenerbahçeli kardeşlerim? bence bugüne kadar yaptıklarına mizah süsü vererek sempati kazanabililerdi..

şimdi bundan sonra olacaklar şöyledir.. kabloları kesenler bulunur.. ama kesinlikle yalnız çalışan adamlardır onlar, münferit bir olaydır falan.. kimse de sormaz "la amına koduğumun kablosunu kesecek alet nasıl girdi o stada" diye.. sonra beşiktaşım zaten kör topal götürdüğü ligde tökezler.. bunlar yine şampiyon olur.. bu sefer bakın işte alayını yendik ulan diye böbürlenirler.. hiç futbol oynanmayan bir ligin hesabı kimseye sorulmaz.. bizim tüpçü çıkar "hakemleri etkilediler, gazozuma ilaç attılar, balkonuma çöp attılar" gibi şeyler söyler.. bütün takımlar dağıtılır, yepyeni kadrolar kurulur.. "bu takım yeni, bize bi beş on yıl süre verin ama olmazki böyle canım aaa" derler.. ben garip, umutla beklerim, birgün bu ülkede futbol izleyeceğim diye.. yine bana hüsran var amına koyim..

(bkz: mavi kablo mu kırmızı kablo mu)
  • 18 eylul 2001 fenerbahce barcelona macinda şalteri indirip stadı karanlığa gömen zihniyetin icraatı..

kabloları kestin peki ya allah'ın sopası
    hadi onu da kırsana..

15 yıl önce tenerife iki sezon arka arkaya real madrid 'e ne yaptıysa, denizlispor da bunu tekrar etmekte fenerbahçe'ye.
hesabın var mı? giriş yap