• extra terrestrial'ın doğru yazılmışıdır bu ki dünya dışından gelen veya gelmeyip de orda kalan varlıklara denir ingilizcede.
  • harvardlı astronomi profesörü avi loebtarafından yazılan ve oumuamuanın dünya dışı zeki bir uygarlığa ait olabileceğini iddia eden kitap.
  • türk dili kurumu tarafından türkçesi ışıldaklı uzaylı olarak çevrilmiş olan canlı türü. (bkz: tdk)
  • herhalde abd ufo temalı dandik filmlerle bir devlet politikası olarak uzaylılara merak duyanları yıldırmak istiyor. aynı türde ısrarla kötü filmler çekilmesinin başka bir açıklaması olamaz.
  • söylemesi ayrı bi zevkli olan kelime. ayrıca the x-files ta en çok kullanılan kelimelerden biri * * *
  • başarılı bir film. kült olma kaygısı taşımayan, düşük bütçeli, bol klişeli bir film. ancak tüm bunlara rağmen izlemek için korku/bilim kurgu türünde bir film seçiyorsanız ve konusunu da dağ evine giden bir grup gencin oluşturduğundan haberdarsanız zaten bunlara hazırlıklısınız demektir. hazırlıklı olmadığın tek şey 2014 yapımı filmde halen 1960'lar uzaylı imajının kullanılması. efektler de genel olarak vasat ancak konu güzelce bağlanmış. gençlerin aptallık ve sinir bozuculuk katsayıları bu tip filmlerin pek çoğundan düşük.

ben tatmin oldum şahsen. zaman kaybı bir film olarak değerlendirmiyorum. fena değil. bu filmi beğenmezseniz bundan sonra dağ evine giden amerikan gençleri konulu hiçbir filmi izlemeyiniz bence.
  • et'nin açılımı, kendisi, kıwrım dolu uzaylı.
  • yukarlarda dolanıp dolanıp da aramıza inmeye cesaret edemeyen medeniyetler. en yaygın kanı, medeniliğimizden şüphe duymaları nedeni ile şimdilik sadece gözlem yaptıkları yönünde, ama adamlar haksız sayılmaz, çok değil bundan 20 sene evvel füzo pantolonla vatkalı gömlek giyip, you're my heart, you're my soul'u dinleyen yaratıklarız biz, ben olsa ben de şüphe ederim bu medeniyetten.
  • steven speilberg filmi için (bkz: e.t. the extra-terrestrial)
  • ingilizce dünya dışı.
hesabın var mı? giriş yap