• work and travel genclerinin cirit attigi ada.. daha dun kulubeden evi ariyordum ki yanima birisi yaklasti ve
    ''kardes su bisiklete 5 dakika goz kulak olur musun '' dedi :s
    su ana kadar isyerini saymazsak ukraynali ve turklerle vakit gecirilen sicak ve nemli bir bolge..
  • teksas eyaletinin yazlık mekanlarından biridir. türkiye'deki kumburgaz gibi hafta sonu dolup adeta taşar. spec's adı verilen likör shop 21:00 da kapandığı için bu saatten sonra sadece şarap ve ya bira alabilirsin he tabi o da saatler 00:00'ı gösterene kadar. o saatten sonra alkol bulamazsınız barlar, clubler hariç. denizi iğrenç ötesidir. sokaklarda bir tane dahi insan göremezsiniz adeta ölüler şehri gibidir. eğer sokakta bir insan varsa muhtemelen work&travel öğrencisidir. sahil şeridinden oluşmaktadır. yaklaşık 80 bloktan oluşmaktadır şehir. benzinin en ucuz olduğu şehirlerden biridir. çok garip sivri sinekleri var ayakkabının, kot pantalonun üzerinden ısırabiliyorlar. ve acısı uzun bir süre geçmiyor. pharmacy'nin dediğine göre kortizon yapıyor bir süre sonra bu sineklerin sokması.

work&travel öğrencileri için en ideal yerlerden biridir. ev kiraları, arabalar, benzin, otobüs, mağazalar ucuzdur. 2 hatta 3 iş bulma şansınız vardır. biraz erken gitmeniz gerekir çünkü soğuk denizlerden* gelen öğrenciler tüm işleri kapabilir. golden corral adında muhteşem bir açık büfe restorant vardır 62. sokakta olması gerekiyor tam sahil kenarında. 2010 yılı fiyatı 12$ idi. salatadan tatlısına, etinden sütüne, meyvesinden sebzesine istediğiniz kadar yiyebileceğiniz çok lezzetli yemekler barındıran bir restoranttır. onun dışında zaten bu tarz bir restorant olayı yok bu adanın. yengeç yiyebilirsiniz joe's crab shack'de. rain forest var içi orman gibi etrafınızda canlıya yakın hayvan maketleri falan var değişik bir mekan. 24 saat açık marketler vardır.

olumsuz yönlerinden bahsetmem gerekirse çok sıcak. sıcak olmasına bir süre sonra alışabilirsiniz ancak nem oranı felaket derecede yüksek klimasız ortamda yaklaşık 1 dakikada sırılsıklam olabilirsiniz. eğer arabanız yoksa günde 4-5 tişört değiştirmeniz gerekebilir. onun dışında 02:00'da tüm barlar, discolar, publar kapanır.
  • houston genclerinin hafta sonu kacamaklari icin tercih ettigi sirin bir kasabaciktir.. mezuniyet eglenceleri icin de birebirdir.. giriste rengarenk condolar goze carpar, ancak okyanusun camur renginde oldugu gorulunce insanin kacasi, kendini turkiye sahillerinde hayal edesi gelir..
  • saklan kaç vur adıyla okuyan us tarafından türkçe'ye kazandırılan nic pizzolatto'nun ilk ve tek romanı. roy cady denen düşmüş bir fedainin başından geçenleri okudukça yaşamakta olduğunuz rutin ve depresif hayatınızda elde ettiğiniz tüm sosyal statülere teşekkür edeceksiniz.
  • work&travel sebebiyle 3 ayımı geçireceğim küçük ada şehri. texas eyaletine bağlı, houston'ın kıyıdaki komşusu. sivrisinekleri ve neminden çok korkmaktayım fakat bu maceraya değebileceğini düşünüyorum * şehirle ilgili görüşlerimi ilerleyen zamanlarda güncelleyeceğim *
    güncelleme editi: şehir çok sıcak. ama bahsettiğim antalya'nın ağustos sıcağı gibi bi sıcak değil. antalya'nın ağustos sıcağına kurban olayım dedirtiyor resmen. dışarı adım attığınız anda yüzünüze bir nem bulutu iniyor adeta, öyle bir sıcak var. sıcağa tahammülü olmayan bi insansanız, yaklaşmayın bile.
    bunun dışında şehirde adeta doğal bi yaşam dokusu var. evinizin bahçesinde otururken kedi büyüklüğünde bir opossum göz göze gelip nananıskim diye kalabilirsiniz. ha verandanızda pıtı pıtı koşan gamsız avuç içi büyüklüğündeki hamam böcekleri de cabası.
    şehir bir ada şehri, mesela ben buraya gelirken oldukça küçük olacağını hayal etmiştim ama gerçekten büyük, bir ucundan diğer ucuna bisikletle gitmek, sağlam kafa ve sağlam vücuda sahip değilseniz, malesef mümkün değil. ama kısa mesafe içinde hayatınızı sürdürecekseniz bisiklet şart. 2.5 saatimi iş yerime yürüyerek geçirdikten sonra canımdan bezdim çünkü. ha sokaklar ve caddeler inanılmaz nizami inşa edilmiş, o ayrı, kaybolmak mümkün değil. *
    şehrin insanları garip bir şekilde yardım sever ve güleryüzlü, yanlarından geçerken gülümseyip selam veriyorlar. taciz edilme korkusuyla başını önüne eğip suratsızca yürüyen yurdum kızları benim gibi muhakkak garipseyecektir, sıkıntı yok, insanlar cana yakın, onlar için normal olan bu.
    okyanustan bahsetmeme gerek yok, çamur denizi gibi, ya sağlam mide sahibi ya da çok sarhoş olmak lazım girebilmek için. *
    şehrin bazı bölgelerinde gerçekten zengin-fakir ayrımını görebiliyorsunuz. 43. sokak tarafından stewart's beach tarafına indiğimde resmen ghetto bölgede yaşadığımı fark ettim, muazzam evler var. okyanusa giremeyeceğim üstelik bu denli de sıcak bi bölgede böyle pahalı bi ev ben olsam almam mesela.
    eğer eğlenmek veya yemek yemek veya sadece takılmak istiyorsanız, seawall blv üzerindeki mekanları tercih edin, çok ekstrem olayları belki yok ama akşamları okyanusun rengini görmediğinizde gerçekten güzel olabiliyor, ayrıca konuştuğum tüm galveston yerlileri, göreli olarak iç taraflarda kalan mekanların tekinsiz ve pis olduğunu söyledi. henüz denemedim, deneyince editleyeceğim. ha ek olarak, akşamları seawall'da bisiklet sürmek muazzam keyifli, tavsiye ederim.
    tabi ki walmart var. her ihtiyacınızı karşılayıp ek olarak ihtiyacınız olmayan şeyleri de alıp çıkabilirsiniz. çok fazla alışveriş alternatifi yok ama marshall's ve yanındaki iki mağazadan ucuz ve güzel şeyler bulabilirsiniz.
    şimdilik bu kadar, yaşayıp gördükçe yine editleyeceğim. bunun dışında şu an galveston'da yaşayan yazar varsa, yeşillendirsin, tanışalım kaynaşalım *
  • özlenen şehirdir. nemine, sivrisineklerine, çamur gibi denizine rağmen *
  • imdb'de 6,2 puan almış ve tür olarak action, crime, drama olarak adlandırılmış. action kısmına pek katılmamakla birlikte izlenilen drame insanı sarsıyor.

--- spoiler ---

kızın ağladığı sahne gerçekten etkileyiciydi.

--- spoiler ---
  • ben foster abimize saygıdan susuyorum. bitince ağızda paslı tat bırakan filmler grubundadır.
  • hiç bir şey vadetmeyen 90 dk'lık (bkz: melanie laurent) filmi.

sadece (bkz: elle fanning)'in hıçkıra hıçkıra ağlama sahnesi harikaydı.

izlenmediğinde hiç bir şey kaybedilmeyecek filmler listesi yapalım, bu da oraya girsin.
  • nasa fotoğrafı buradangörülebilecek ada
hesabın var mı? giriş yap