• ortasında "bitse de gitsek" moduna getiren chuck palahniuk kitabı. ne olacak bunun sonu merakıyla değil, chuck palahniuk okumayı sevdiğim için okuyorum, ancak bir yerlerde ilk öyküdeki vuruculuğu da beklemiyor değilim. sanki bir şeyler eksik gibi.
  • edebi yönden diğer kitapları kadar doyurucu olmasa da, yine eleştirilerle dolu bir palahniuk şaheseri. hayatta bir yere gelebilmek için ne kadar ileri gidebilirsiniz?
    "ölüm, yaşamın yeni şekli."
    "delilik, aklı başında olmanın yeni şekli".

hepimizin kendimizi iyi görebilmek adına bir şeytana ihtiyacımız olduğunu anlatıyor palahniuk. bizi iyi veya kötü yapan, gerçek değil, bizim zihnimizde oluşturup, gördüklerimiz. birine şeytan gözüyle bakarsak, o şeytandan da beter olabilir. parmaklarınızı, tırnaklarınızı, penisinizi kesebilir. kalçanızı kendinize yedirebilir.

şeytanın kurban, masumların cani olduğu bir kitap.
  • en sert ve sürükleyici chuck palahniuk kitaplarından biri aslında. fakat insanların kitaptan sıkılmasının en önemli sebebi daha önceki kitaplarından alışık olmadığımız kadar uzun olması*. the nightmare box* en meraklandırıcı hikaye. o kutuda ne vardı diye düşünmeden edemiyor insan. başka bir kitabında* cassandra nın nasıl bu hale geldiğinin ipucunu veriyor*.
    son hikaye olan obsolete'in kısa film çekilmiş http://www.youtube.com/watch?v=na6ekioiy8e
  • epey hasta işi bir chuck palahniuk kitabı, yemekten sonra kesinlikle okumamak lazım, kaldırmıyor çünkü. "bağırsaklar" hikayesinde gittim elimi yüzümü yıkadım okumayı bırakıp.
  • güzel bir poe şarkısıdır.bunun yanında şarkı bittikten sonra baba ile kızı arasında geçen diyalog king leare gönderme yapmaktadır.
    şarkıdaki dialog
    father:
    what is it annie?

daughter:
    you think i'll cry? i won't cry!
    my heart will break before i cry!
    i will go mad

king leardeki ise
    you think i'll weep
    no, i'll not weep:
    i have full cause of weeping; but this heart
    shall break into a hundred thousand flaws,
    or ere i'll weep. o fool, i shall go mad!
  • dün akşam başladım okumaya..
    yine çok sert vurmuş..

ha bi de midesi hassas olanlar hiç almasınlar bile ellerine..
  • ve bitti yakşalık bir hafta önce..
    sonra tekrar okundu altı çizilen yerler..
    notlar alındı..

yo hayır henüz almadı kitaplıktaki yerini..başucumdaki sehpa üzerinde hala..hani özlenirse çok uzaklara gitmeyeyim, elimi uzattığımda ulaşabileyiim diye..

bir gerçekten tekinsiz..

valla bak!!
  • laudanum forest tarafından muazzam bir şekilde cover'lanmış poe şarkısı.

http://bit.ly/hauntedd
  • musallat olmuş.
  • tekinsiz.
    filmini çok çok çok merak ettiğim bir chuck palahniuk kitabı.
    ya requiem for a dream'in ilk çıktığı dönemlerdeki tadını yakalamalı ya da en az, offscreen kadar rahatsız etmeli.

(bkz: olmalı mı olmamalı mı)
hesabın var mı? giriş yap