• sonunda o da hedef 2023 demiştir. yani 2023 yılına kadar kariyerini tamamen avatar projesine ayırmıştır. sırf star wars filmleriyle gişe yarışına girmemek için kaç takla attı. ne diyelim, bok ettin cameron kardeş.
  • titanic filminin yaklaşık 200 milyon dolarlık bütçesinin büyük bir kısmı aslında titanik'in bulunması ve görüntülenmesi için toplanan parayla oluşturulmuş. 2.1 milyar dolar kazandıran filmi sadece yine başka bir cameron yapımı olan avatar geçebilmiş.
  • en sevdiğim ve en nefret ettiğim yönetmendir kendisi. 30 senelik hayatımda sadece iki filmine sinemada gidebildim çünkü adam film çekmiyor! sadece kendi istediği işleri yapıyor ve ne kadar beklemesi gerekirse bekliyor. dünyanın en çok gişe yapan filmi avatar için senelerce bekledi. filmin üzerinden 8 sene geçti hala ikincisini çekecek. başkası olsa bu 8 senede 4 tane avatar filmi yapardı. o gitti okyanusu gezdi, belgeseller çekti. bu yüzden hem takdir ediyorum hem de sinir oluyorum. piç.
  • avatar 5'in senaryosu bitmiş bile.
  • yıllarca kendisine gelen terminator sorularını: "benim için hikaye terminator 2 ile bitti" şeklinde cevaplamasının nedeni, terminator'ün haklarının 2019 yılında kendisine geçecek olması olabilir. yani yıllarca ayak yapmış olabilir ve "ulan 10-15 sene daha sabredeyim, sonra terminator nasıl çekilir/çektirilir gösteririm" demiştir belki de...

ya da hiçbir şey yaptırmaz, markayı elinde öylece tutar veya başkasına satar. hayatında yaptığı en iyi şeyin başkaları tarafından bok edilmesini izlemeye kaldığı yerden devam eder.

birinci ihtimal olursa bence j.cameron dünya'nın en iyi yönetmenidir, muhteşem bir insandır. ikinci ihtimal olursa ibnenin önde gideni, bayrak sallayanı, sura çıkanıdır.

ayrıca avatar'ını sikeyim james.
  • terminator 6 için geri dönüyor gibi görünüyor. arnie dün şöyle demiş:

“it is back. it is moving forward. he [cameron] has some good ideas of how to continue with the franchise. i will be in the movie.”

http://screenrant.com/…chwarzenegger-james-cameron/

hayır ağlamıyorum, gözüme bir şey kaçtı...
  • an itibariyle imdb profilinde tastamam 4 adet avatar devam filmi görünen yönetmen.

http://www.imdb.com/name/nm0000116/

2020' de (bkz: avatar 2)
    2021' de (bkz: avatar 3)
    2024' de (bkz: avatar 4)
    2025' de (bkz: avatar 5)

el insaf yahu. bu kadar da olmaz.
  • önümüzdeki 8 sene boyunca gelecek 4 avatar filmi için toplam 1 milyar dolar bütçeye sahip yönetmen.

bok mu var şu avatar'da ben de onu anlayamıyorum? hayır yani 8 sene önce 1 tane çektin, o dönemde çok iyi izlendi tamam ama avatar'ı kim hatırlıyor şu anda? kimin umrunda? kim övgüyle bahsediyor?
hesabın var mı? giriş yap