• reyting hamdi'nin cin olarak yer aldığı saçma sapan bir çocuk dizisi vardı. adı "en iyi arkadaşım" gibi bir şeydi.
    o dizide esas çocuğun düşmanı, fesatlık yapan kıvırcık ve biraz kilolu bir çocuk vardı. adı fırat yalçın
    bu jonah hill'in kopyası gibi şerefsizim.
    http://www.diziler.com/….php?page=biography&id=2997
  • moneyball filmini önce sinemada izledim, sonra tekrar evde koltuğa uzanıp izledim, jonah hill'in olduğu sahneleri tekrar tekrar izledim, en son fularımı ve kemik gözlüğü takıp enttellektüel bakış açımla izledim ama ne yaparsam yapayım bu koca götlünün ne alaka oscar adayı olduğunu anlamadım. kahrolsun yahudi lobisi.
  • oscar töreninde ellen degeneresin kendisine “you showed us something in that film that ı have not seen for a very, very long time.” dediği oyuncu. the wolf of wall streeti izleyenler anlamıştır.
  • superbad'de michael cera ile birlikte gelmiş geçmiş en unutulmaz çiftlerden birini canlandıran aktör. jonah'ın filmin sonundaki o derin bakışı ise en unutulmaz bakışlar arasına girer..
  • tam ismi jonah hill feldstein olan komediyen. kendisini ben stiller veya adam sandler'in gencligine benzetmekteyim. umarim abileri gibi yaslandikca kendisini cemaatine diyet oderken bulmak zorunda kalmaz. dinlerle falan alakam olmaz ve fakat adam sandler ve ben stiller'in son projelerindeki dayatma derecesindeki dini propaganda sinirlerimi bozuyor.
  • tip olarak eric cartman'ın biraz büyüğü diyebiliriz sanırım kendisi için.
  • the graham norton show'da anlattığı morgan freeman anısıyla ağır yarmış oyuncu.
  • gözlüksüz seth rogen.
  • twitter biosuna yazdığı not çok güzel.

"i wanted to start an official twitter page to communicate with the awesome people who are interested in communicating with me. that means you, mom."
  • haksiz adamdir. eger henuz iliskiye baslamadan once ilk bulusmadan sonra "malesef ben sorfcu biriyle birlikte olamam" gibi bir mesaji ilk bulusmanin sonlarina dogru gonderseydi herkes memnun bir sekilde iliskilerini baslamadan bitirirlerdi. nitekim jonah kadini kendine asik ettikten sonra ultimatom cekmis. yani haksiz birisi. sarah icin gercekten uzgunum bunlari yasadigi icin. empati kurabiliyorum cunku ben de karsi cinsten * olsam dahi bu tarz toksik iliskilere maruz kaldim. gercekten insana kendini sorgulatiyor boyle ultimatomlar. hele bir de guvensiz bir kisilik sahibiyseniz ayaga kalkmasi cok daha zor olabiliyor. jonah sorfcu ablayla cikarken heteroseksuel erkeklerin kara listesine alinacak turde bir hareket yapmis. umarim ozur diler bu yaptigi hareketten oturu.

gel gelelim sorfcu ablamizin neden bu mesajlari 2 yil boyunca sakladigina ve bunlari neden ifsa etmis olmasina. ben bu duruma halen anlam veremiyorum. ben de zamaninda toksik iliskilerden ciktim. ben de arkadaslarima etrafima venting mode on seklinde toksik iliskilerimden dert yandim. hatta ve hatta bir instagram sayfasi acip, duygularimi ve yasadigim travmayi internet meme formatinda komediye vurup icimdekileri duygulari bir guzel online ortama doktum. peki ne yapmadim? toksik iliski yasadigim ex'imin ozel hayatina mudahele etmedim. o instagram hesabinda kimse ne benim kim oldugumu bildi, ne de o toksik kadinin kim oldugunu. gidip ozel mesajlarimizin ekran goruntulerini paylasmadim (ki ben ne zaman bir iliskiyi bitirdiysem butun mesajlari ertesi gun sildim. moving on dedik ya iste baska nasil olabilirdi ki zaten?). baya da bi takipci kazandigim ve tonlarca ozel mesaj aldigim halde kimse "kim senin kalbini kirdi" diye de sormadi*. ısimi gordum, toksik iliskimi atlattim ve kapattim o instagram hesabini. ozgurluk baskalarina zarar vermeden her seyi yapabilmek degil miydi?

ben bugun benim kalbimi kirmis kadinlarin mesajlarini online olarak paylassam elime ne gececek? belki o insanlar bana yaptiklarindan oturu pismanlar ve bir sonraki iliskilerinde daha dikkatli ve ozenli bir tavir sergileme karari almislar? belki terapi gormusler ve daha iyi bir insan olmuslar? neden gecmisi insanlarin ozeline darbe vuracak sekilde eseleyim ki? eger ben kendimi halen yillar boyunca telefonumda eski sevgilimin mesajlarini saklar vaziyette buluyorsam, bilirim ki ben ne eski sevgilimi atlatmisimdir ne de atlatmaya niyetim vardir.

instagram'da bunun haberini veren haber profillerinin kullandigi saldirgan dille yazilmis haber basliklarina da deginmeden gecemeyecegim. evet jonah'in yaptigi sey yanlis. ama neden bunu butun heteroseksuel erkek toplumuyla iliskilendirip azinlikta olan duzgun erkeklere saygisizlik yapiyorsunuz? ırkcilikla ilgili bir haber yapildiginda aman azinliklar zarar gormesin deyip bilincli baslik atarken onyargi, polarizasyon gibi kavramlara cokca dikkat edilirken gunumuzde halen azinliktaki duzgun heteroseksuel erkeklere laf atma trendi korkunc bir sekilde yukseliyor. devam edin bu sekilde duzgun heteroseksuellerin soyunu tuketeceksiniz *
hesabın var mı? giriş yap