• hayirli forumlar dileyerek baslamak istiyorum.
    tek kariyeri annellik olan biri olarak karsinizdayim.
    18 senedir, baska bir kariyer yaratmaya ya da, baska bir alanda uzman olmaya ne vaktim, ne firsatim oldu.
    bunun icindir ki, sozlugunuzde bile;
    -yazik cocuklarindan baska anlatacak bir seyi yok.
    diye yaftalariniza maruz kaldim.
    madem sordunuz anlatayim. burdan tek kariyeri annelik olmak isteyenlere de, en azindan kariyerimin zirvesinden seslenebilme hazzini yasayayim.
    rahmetli babamin cok sevdigim ve cok guldugum bir cumlesi vardi.
    "hayatta en hakiki mursit, cepteki hursit'tir..."
    evlilik hayatimda 5 kurus para kazanmamis, aile desteginden nasiplenmemis ve hatta kenarina uc kurus koymayi akil edememis bir kadin olarak, bu cumlenin dogrulugunu saglamasini yasadigim bir uc ay gecirdim hala geciriyorum, muhtemelen daha da surecek.
    evliligim cesitli sikintilar icinde gecti.
    tamam, artik bu kadar dedigim noktada ise bunun; dusunmekten, hayalini kurmaktan, yapacagim motivasyonundan cok uzak bir yerde oldugunu gordum.
    tutmayi dusundugum avukata uc bes kurusu denklestirene kadar gobegim catladi. uzerine kariyer yaptigim cocuklarim tarafindan, cektigim, goz yumdugum ve sirf onlarin tadi kacmasin dedigim her turlu ezanin kabahatlisi oldum.
    evet, cocuk sahibi olmak baska bir sey. ama gozunuzde buyuttugunuz gibi de bir sey degil.
    cocuklariniz kac yasina gelirse gelsin bir lokma bencillik bulundururlar bunyelerinde ve analik/babalik bunu hos gormeye programlidir.
    ama asla hayatlarinizi onlarin ustune kurmayin. onlari az sevin demiyorum. ihtiyaclarini gozardi edin de demiyorum. unutmayin siz mutlu degilseniz kimse mutlu degil.
    onlar iyi olsun yeaa'da bir yere kadar.
    su gecirdigim 3 ay kadinin yapmasi gereken tek kariyerin annelik olmadigini gosterdi bana.
    yildiz'cigimin tabiriyle;

yikilmadim ama, ayakta da degilim...

kizlar !
    akilli olun !
  • sağlık bakanı müezzinoğlu: "anneler dünyada, bir başkasının sahip olamayacağı annelik kariyerine sahip oluyorlar. anneler, annelik kariyerinin dışında bir başka kariyeri merkeze almamaları gerekir. merkeze iyi nesiller yetiştirmeye almalılar. her annenin doğal yapısı, normal doğum üzerine yaratılmış. normal doğumu merkeze almak lazım."

http://haber.sol.org.tr/…yeri-annelik-olmali-104342

cevap olarak ne verilir.

türk cerrahi derneği; yani türkiyedeki genel cerrahların ve yan dal derneklerinin (endoskopi laparoskopi derneği, türk kolon ve rektum cerrahisi derneği vb vb) merkezi organizasyonunu da yürüten en üst mesleki derneğinin başında iki yıldır bir kadın cerrah (ve ikinci iki yıl içinde seçimle seçildi) bulunuyor. başka söz istemiyorum.
  • bunlar da ilginizi çekebilir
    kadın kahkaha atmasın
    kadın araba kullanmasın
    kadın hamile haliyle sokağa çıkmasın
    kürtaj cinayettir
    vb. vb. vb

müezzinoğlu sadece biraz daha kibar ve dolaylı yoldan anlatmış. mesaj belli: "kadın cinsel bir metadır."

tanım: zerre şaşırtmayan beyanat
  • yandaşları, takipçileri ve hüloğları, hastanede, asm'de "kadın doktor isterük" diye ortalığı inleten bir bakanın beyanı..

tüm akp'liler gibi bir gün hayata müdahale etmezse ölecek hastalığından mustarip bir insandan gelmedir..

de get hocam, de get..
  • lan daha yeni girdik. bi dur bi kaç hafta geçsin.

(bkz: 2015 yılının çok boktan olması)
  • akp hükümeti sağlık bakanı mehmet müezzinoğlu beyanı.
    2015'in ilk sıçışlarından. sıcak sıcak.

"anneler dünyada, bir başkasının sahip olamayacağı annelik kariyerine sahip oluyorlar. anneler, annelik kariyerinin dışında bir başka kariyeri merkeze almamaları gerekir. merkeze iyi nesiller yetiştirmeye almalılar. her annenin doğal yapısı, normal doğum üzerine yaratılmış. normal doğumu merkeze almak lazım. tıp da olağanüstü durumlar için var."
    http://haber.sol.org.tr/…yeri-annelik-olmali-104342

(bkz: akp kurmaylarının fantastik beyanları)
    edit: ilk entry olacak diye yazmıştım, başka bir yazar önce davranmış, olsun. aynen bırakıyorum.
  • feride ve nesrin isimli iki kız çocuğu babası mehmet müezzinoğlu'nun açıklaması.

kızlar babasını dinlemiş tabi, biri annelikte 8 senedir çalışıyor ve 4 çocukla kariyerini sürdürürken diğeri 4 yıldır çalışıyor 2 çocukla ablasının peşinden gidiyor.

şaka lan şaka. ikisi de abd'de okumuş doktor olmuş, babasının hastanesinde çalışıyor amk.
  • çünkü biz birey değil damızlık arıyoruz diye devam etse tam olacak beyanat.annelik elbet kutsal bir şey ancak her kadının yegane amacıymış gibi bahsedip -meli -malı ekiyle konuşunca hadsizce oluyor.
  • valla kadın olsam amımı kesip atardım suratlarına, "alın lan alın sizin olsun aq!" diye... sapık mısınız olm siz, işi gücü bıraktınız milletin amıyla sikiyle mi dertleniyonuz! siktir git sağlık bakanlığı falan yap aq!
hesabın var mı? giriş yap