3055 entry daha
  • deneyimli ve sıkı okuyucuların adı gibi bildiği, çömez ve yeni okurların henüz anlam veremediği "yea ben okurken uykum geliyor, kitap okumak çok sıkıcı" dedirten gece okumaları esnasında uykunuz mu geliyor? çözümü çok basit;

gidin yatın, uyuyun.

kitap okumak odaklanma isteyen bir eylem. sayfa/satırlara pür dikkat etmeniz ve sabit kalarak eylemi gerçekleştirmeniz gerektirdiği, gece olduğu için hali hazırda sessiz, belki biraz da loş bir odada yapıldığı, hatta kitabı elinizde tutup yatarak/uzanarak okuma yapılıyor ise facia ile sonuçlanması olağanüstü mümkün bir durum.

günün yorgunluğunu şöyle 40-50 sayfa okuyarak taçlandırmak gibisi yok. mis mis. sen nereden bileceksin haspam.

kitapları, büyük bir çoğunluğumuz keyif için okuyor. okurken uykumuz mu geldi? tamam, bırak, koy sayfanın arasına ayıraç, git mis gibi çek uykunu.

"kitip ikimik iykimi gitiriyir". sanki kafasına silah dayayıp zorla okutuyoruz. "oku ülennn, 3 sayfa daha oku gavurun dölü, uyumaa" ehhheh.

git yat uyu abicim, okuma.
  • biri bana kitap okurken uykunuzun nasıl geldiğini açıklayabilir mi? aşırı sıkıcı kitaplar mı okuyorsunuz anlamadım ki.

uzun süredir yapamadığım eylemdir. bir dönebilsem rahatlayacağım ya neyse.
  • kitap okuyan çocukların matematik işlemleri daha kolay anlayıp çözdüklerini gözlemlemişler.
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap