• jet hiziyla fenomen olup dunyanin en buyuk cakilislarindan birini yapmasina ragmen, 2000 lerin ilk yarisinda her yeni filmi oncesi millete heyecandan/sevincten attirdgi taklalar nedeniyle hala hurmet ederim kendisine. yani o donem birine sorsan "ilk 5 yonetmenini saysana" diye kimse adini anmadan gecmezdi, cok ama cok heyecan verici bir adamdi. bu kadar kisa surede -di li gecmis zamanin oznesi oldun ya ben senin amk sayamalanoglu nayt. harbiden amk. eski sevgili gibi igrenc bisey oldun. ama iste sirf o yasattigin guzel 4-5 sene icin avukatligini yaparim. bazen.
  • ismini sol framede görünce "aha yine geldi filmini siktiğim!" dediğim adam. neyse, yavaş yavaş sakinleşiyorum.
  • (bkz: bitti demediniz mi lan)

vay be ne severdim bu adamı. şimdi ise taşak geçiyoruz. belki de tükürdüğümüzü yalarız diyeceğim amma hiç umut yok.....
  • kariyeri benjamin button sendromlu yönetmen. usta olarak doğup, çırak olarak ölecek gibi. her filmde daha bir geri gitti eşşoğlusu. fakat başıma birşey gelmeyecekse; hiç beğenilmeyen, yerden yere vurulan filmlerinden signs ve the village'ı sevdiğimi de eklemek isterim.
  • 6.his isimli filmi tarihin en balon filmlerinde kafadan ilk üçte yer alan, pazarlaması başarılı, yeteneği vasat altı olan yönetmen.
  • bir dönem alacakaranlık kuşağı tadında konulara sinema filmi çekerek ciddi ciddi gişe yapan yönetmen. neyse ki sonradan söndü.
  • avatar the last airbender gibi muhteşem bir çizgi filme hiç ama hiç yakışmayacak bir film çektiği için sevmediğim bir insan. adının geçtiği herhangi bir şeyi izlememe kararı aldırtmıştır bana bu yüzden. seni hiç sevmedim süt oğlan diyerek kendisine başarılar dilemeden uğurluyoruz.
  • hep apokaliptikti ve öyle kalmaya devam edecek üstad.

evet üstad..

the village diyorum var mı itirazınız?
  • yaşayan en fantastiko yönetmen. yalnız şu son airbendera bulaşmayacaktı abi.
  • shyamalan diye yazılır saçmalayan diye okunur.
    en kral senaryoyu, en kral oyuncuları verin kendisi boktan bir film nasıl çekilir size kanıtlasın.
    multimilyoner olmasının da etkisiyle egosunu yeteneksiz oldugu sinemada tatmin etmeye çalışıyor.
hesabın var mı? giriş yap