• 2017 senesinde bir başkası tarafından yapılmış olan land rover afiş reklamının aynısını 2018'de volkswagen için yaparak (ç)alıntı fikri ile ödül alan reklam ajansı.

kaynak
  • çalıntı çıkan peak reklamını çeken ajans. daha önce arak konusunda söylentileri çıkmıştı, tekrar gündeme geldiler.
  • esinlenen, araklayan ya da pişti olan tek ajans değildir. ama etki alanı bu kadar geniş bir pazarlama iletişiminde ihtiyatsız davranarak çuvallamışlardır.

alın, biraz zamanınızı çalayım:
    https://www.joelapompe.net/
  • reklam sektörünün devlerindendir kendileri. bir reklamcı olarak rasyonel zihnim der ki;

daha önce başka müşterilerine yapılmış global bir reklamı aynı müzikle, 40 kanalda dakikalarca döndürdüklerine göre bunu yüzde 90 ihtimalle daha çok etkileşim almak, konuşulmak ve üçlü bir kazan - kazan - az kazan durumu yaratmak için planladıklarını düşünüyorum. çünkü esinlenmek öyle olmaz arkadaşlar. bunu esinlenme olarak yorumlayan ya daha önce hiç esinlenmemiş, ya da fikir ve sanat eserleri kanunu hakkında en ufak fikri yok.

ama bir yandan da kendilerini kreatif olarak lanse eden dallamaların ciğerini biliyorum. milyonluk projelere özgün fikir yaratmak yerine "ekteki film gibi bir şey istiyoruz" demeyi ve bunu dikte etmeyi çok severler. firmalar da ısrarla böyle şirketlerle çalışır. tüketici sermayesiyle beslenen milyarlık bir vizyonsuzluk ağı söz konusu. eğer ki sektörün önde gelen firmalarının patır patır kapandığı bu karanlık dönemde, gerçekten hukuki bir süreçle karşılaşırlarsa kendilerine de elveda diyebiliriz.

bugün bana türkiye'deki reklamcılığı dünya standartlarına yaklaştırmak için 1 khk hakkı verseler, ivedilikle tüm kreatif ajansları kapatır, ikinci bir emre kadar da bütün metin yazarlarına aralıksız vegan döneri yediririm.
  • peak.com'un audi çakması reklamını yapan firma olduğu iddia ediliyor.
  • müzikten patlamış ajanstır. herkesin aklına aynı fikir bile gelebilir ama birbirine benzeyen iki fikrin müziği aynı olamaz... yo dostum yo, o kadar da değil.
  • çalıyorlar ama çalışıyorlar. (bkz: arak reklamla nasıl kristal elma alınır) muhtemelen birde kendi kendilerine ödül verirler. ülke halinin güzel bir özeti.

creative ekipleri için milyon örnekten sadece güncel olanı (bkz: reklam nasıl yapılır)

al sana reklam
  • bu ajansa kesilen cezayla birlikte türk reklamcılığı için ‘esinlenme’ devri bitmiştir. peak games’i tebrik ediyorum, bu davanın peşini bırakmayarak çalıntı iş üzerinden marka itibarını yerle bir etmenin bedelini sektöre göstermiş oldu.
  • levent'ten aşşaaa kasımpaşa'ya taşınmıştır..
hesabın var mı? giriş yap