• şikeci cem'e para kazandırmamak için gitmeyeceğim film!!!!.1

şaka lan şaka. kimse beğenmemiş, gidipte kafamdaki cem yılmaz imajını zedelemeyeyim.
  • gözlerin erşan kuneri'yi aradığı film. gayet başarılı, uzun, ama zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. dvd'si de alınır ki bunun.

--- spoiler ---

acıma yetime

--- spoiler ---
  • ilk yarısı idare eden, ikinci yarısı gerçekten çok kötü olan film. cem yılmaz'ın içinde olduğu her şey çok güzeldir kafası yaşayanların beğenmesi çok normal bu filmi. onun dışında filmi beğenmeyenlere gidin şahan gökbakar, şafak sezer izleyin, recep ivedik'e gülersiniz anca diyen gerizekalı kitle var. recep ivedik'ten nefret eden insanların da bu filmi beğenmeme gibi durumları olabilir. şunu kafanıza bir sokun.
    film için senaryosunu basit bulduğumu söyleyebilirim. ana hikaye sıradan geldi bana. göze batacak kadar çok mantık hatası barındırıyordu. eski filmlere yapılan göndermeler ve zafer algöz, çağlar çorumlu ve zerrin tekindor'un oyunculukları bile filmi kurtaramamış ne yazık ki.
    izlenmese bir şey kaybettirmeyecek, sinemada izlemenin gereksiz olduğu bir film olmuş.
  • bayramın ikinci günü biri 10 diğeri 14 yaşında olan iki yeğenimi de yanıma alarak gidip izlediğim film.

çoğu kişi söylemiş ben de söyleyeyim; recep ivediklerin, kolpaçinoların gişe rekorları kırdığı bir sinema sektöründe bu filmin yerden yere vurulmasının mantığını anlayamıyorum.

bazı filmler sinema sanatının tüm unsurlarını tastamam karşılamıyor olabilir ama yine de izlemesi keyif verir, bir sıcaklık hissedersin böyle filmlere, eksiklikleri gözüne batmaz, aramazsın da... (misal bazı kemal sunal, şener şen, ilyas salman filmleri, bazı müjde ar filmleri, hatta zeki alasya metin akpınar filmleri) bu tür filmler başka bir yerden yakalar izleyenleri.

bu filmde de hafiften öyle bir hava var. ben keyif aldım.

herşeyin maddiyata dönüştüğü günümüzde "pahalı" ile "değerli" nin aynı şey olmadığına yaptığı vurgu bile yeter de artar benim için. (küçük yeğenlerimin de bu vurgudan nasiplerini almaları da cabası. ) güzel ve iyi olan değerleri sunmaya çalışan o kadar az kişi kaldı ki, cem yılmaz bu noktadaki çabası için bile alkışı hakediyor bence.

aynı niyetle, aynı değerlerle, aynı hevesle daha iyi filmler yapmasını diliyorum kendisinin.
  • son derece keyif aldığım film. gözüme batan tek şey reklamlar oldu. "heheh koyduğumuz reklamla dalga geçerek reklamın amına kodumuzun farkında olduğumuzu belli ediyoz ama para tatlı qank" demeye çalışılmış belli ki.

he bak daha güzeli olabilir miydi, olabilirdi. ama normal bir beklentiyle gidince çok keyifli zaman geçirtebiliyor.
  • türk sineması'nın 100. yılına cuk oturan bir film. bu sürenin neredeyse son 60 yılını bilfiil takip etmiş bir sinemasever olarak cem yılmaz ve ekibinin türk sinemasına bu selam duruşunu alkışlıyorum.

bir selam ve tebrik de göründüğü sahneleri alıp götüren zerrin tekindor'a...
  • izlediğim ve izlediğime de çok mutlu olduğum film. gerçekten beğenmeyenler neyi beğeniyo merak ediyorum. yıllardır türk sinemasına gereğinden çok destek veren, hemen her filme giden biriyim. açıkçası sinemada film izleme olayını seviyorum sebep bu. ve birçok filmden çıkınca param boşa gitmiş gibi hissediyorum. param ve vaktim. ama bu film gerçekten çok çok güzeldi. şahan ın dandik filmlerinden daha az gişe yapmış olmasına da çok üzüldüm. umarım hak ettiği değeri gişede de bulur.
  • aşağıda bahsettiğim nedenlerden olsa gerek bence oldukça güzel olmasına rağmen istenilen gişe rakamına ulaşamayan film.

bence izlenmesi gereken güzel bir film. sinemada ya da evde orası size kalmış, yazıyı okuduktan sonra belki düşünceleriniz değişir.

(bkz: #46131988)
  • yapılan eleştirilerin aksine bayılarak izlediğim film. cem yılmaz'ın oyunculuğu, ara sıra yapılan ince espriler, hafif dram kokan sahneler... kısacası hepsi filmden keyif almamı sağlayan faktörlerdi. filmin eleştiri getirecek en büyük noktası muhtemelen film boyunca seyircinin gözüne sokulmak istenen sponsorlar olur. içilen içecekten, televizyonda denk gelinen diziye veya yolda yürüme sahnelerine kısacası filmin neredeyse her karesi reklam doluydu. para kazanma hırsına yapılan bu abartılı reklamlar böyle hoş bir filme yakışmadı diyebilirim.
  • başlığa yazdığım bir entryi referans göstererek "hakkında yazılan her üç entry'den biri "röcöp övödöklörün rökor kordoğo pöyösodo..." diye lafa başlıyorsa, film hakkında iki satır dahi olumlu görüş ihtiva edemiyorsa o film bok gibidir" diyen bir arkadaş olmuş.

zat-ı şahaneleri filme dair olumlu görüşlerimi ya anlamamış ya da anlamamazlıktan gelmiş. neyse o kısmı geçelim de aynı zat-ı şahaneleri konuya recep ivedik'le başlayanları olumlu görüş bildirememekle itham etmiş ama kendisi sebebi belirsiz bir öfke dışında filmi beğenmemesini gerektiren en ufak bir olumsuz görüşe yervermemiş, orası ne olacak(?)

he paşam (?) bizim gibi düşünce fukaralarını neden mahrum ediyorsun o engin bilgi ve değerli görüşlerinden ? filmin nerelerini beğenmedin söylesen de biz de faydalansak.

tanım: bazı kişilerce nedeni anlaşılmayan bir biçimde öfke kusulan keyifli film.
hesabın var mı? giriş yap