• nirvana dinlemeye yeni basladıgım gunlerde bi gun, apartmana girerken ''rape me'' ile gaza gelip ''reyp miiii, reyp miiii...'' diye baarmıstım... bu sırada merdivenlerde oturup beni izleyen insaat iscilerini gördüm ve bagırarak sarkı söylemenin verdigi utancla kendimi eve zor attım... daha sonra sarkının anlamını ogrenince utancım bayaa bi artmıstı ama ''insaat iscisi bu, nerden bilcek ingilizce'' diyerek kendimi avutmustum... asıl dumuru, insaat iscilerinin romen oldugunu ve hepsinin ingilizce bildigini ogrenince yasamıstım... komik bi anıya sahip olmamı saglayan sarkıdır kendileri...
  • (bkz: yok mu siken)
  • anlami beni hirpala daglara ovalara vur yettmezse duvarlara vur tekrar tekrar yi beni parcala yigidin aslanim demek oluo
  • hıc beklenmediginiz bir anda, beklemedıginiz bırı tarafından* haksızlıga ugrandıgınızda, bunu unutmamak adına en az bir kez dinlemek gereken super gaz sarkı.
  • ırzıma gec benim (tam turkcesi)
    yahşi yahşi sev beni (ozturkcesi )
  • her dinlediğimde "herkes ağzıma sıçtı, içime etti, ruhuma tecavüz etmeyen bir sen kaldın, sen de et dostum." olarak beynimde şekillenen şarkı.
  • akorları smells like teen spirit'e benziyor.
  • bir demo kaydinin (frances bean'in cigliklari olandan bahsetmekteyim efendim) sonunda ne idugu belirsiz bir amca "good" diyor, gonul isterdi ki orda bulunup amcaya "iyi mi? yalnizca iyi mi? dostum iyi demissin ama bu mukemmel" cevabini yapistirmak, ama zaman makinasi icat edilene kadar bir ukte olarak kalacak bu. *
  • nirvana'nın inanılmaz güzel şarkısı. kısa, öz falan da inanılmaz güzel geliyor bu şarkı bana.

bir de yazın world of warcraft oynadığım zamanlarda fizy'deki listeden sürekli bu şarkı geldiği için de şimdi dinleyince o zamanlar aklıma geliyor. wow zamanları, bazı şeyler için wow'u tekrar açtıramadığıma yanıyorum falan. öyle.
hesabın var mı? giriş yap