• the avengers'ı izledikten sonra, her karakterin hikayesini öğrenmek amacıyla izlediğim, ve izlerken tiksindiğim captain america filminde duyduğum tek mantıklı cümleyi etmiş süper kötü: "ben geleceği gördüm yüzbaşı! orda millet ya da bayrak yoktu, sense göğsüne taktığın saçma bir sembol yüzünden benimle savaşıyorsun". düşüncesi bu yöndeyse, ben de katılırım bu amcaya.
  • captain americanın düşmanı. captain america'yı süperinsan yapan serumun aynısı ona da varilmiştir, hatta fiziksel olarak kaptanın kopyasıdır. insanları anında zehirleyen bir polen benzeri zehiri vardır, ki kendisi de zamanında bu zehirden muzdarip olmuş tüm yüz kasları ve eti kaybolmuştur. hitler eğitmiştir onu, ve cengiz han ve napoleon'un savaş kafasına sahiptir. ilginç bir karakterdir.
  • kaptan amerika adlı çizgiroman kahramanı kişinin amerikan propagandasını tam olarak yapabilmesi için ( devir 2. dünya savaşı devri filan ) vücuda getirilmiş baş düşmanı. nazidir kendisi führer inin göz bebeğidir hatta. sarışın mavi gözlü sağlıklı güçlü görünüme sahip kaptan amerika nın aksine kızıl kuru kafa kötü adam olmak için neler gerekiyorsa hepsini birden barındırır bünyesinde. pek sinsi bir varlıktır ayrıca...
  • kizil kuru kafa orjinali red skull olan bu karakterin türkiyede yayınlanan kaptan amerika ciltlerindeki ismidir. inşallah bu düzeltmem olayı toparlar...

(bkz: red skull)
  • red skull karakteri captain america ile yaptığı savaşta berabere kalmış başka bir enerji boyutuna beraberce sürüklenmişlerdir. yıllarca çalışan kaptanın arkadaşları onu tekrar geri getirmeyi başarmışlar ama bu sefer de red skullın oğlu kostümü giyerek bu sefer o kaptanla aynı boyuta geri sürüklenmişlerdir.red skull bir karizmadır.
  • küçükken vhs kasetlerinden birinde izlediğim çizgi filmde spider manin de düşmalığını yapmıştır. hatta karargahında bacaklarından asılı vaziyette yılanlarla dolu bir fanusta rehin tuttuğu adını hatırlayamadığım kızılderili anatava kanji kal el diyerek yılanları hipnotize edip kendini çözdürtmüş ve daha sonra red skull'ı spider manle birlikte haklamışlardır.
  • bunun bir de synthia adında dillere destan bir kızı vardır. az bilinir amma ateş gibi hatundur. çift tabanca taşır, telekinezik güçleri vardır.

(bkz: synthia schmidt)
  • şerefli bir alman subayıdır.*
hesabın var mı? giriş yap