• oyunları hakkında bir fikrim yok ancak tüm filmlerini birden fazla kez izledim. zaten her yeni filmi geldiğinden eskileri de izleyip ince detayları kaçırmamaya çalışıyorum.

filme gelirsek ben beğendim. zaten öyle bilim kurgu detayı yüksek bir film değil, o yüzden senaryo karmaşası beklemek fazla iyi niyetli olur. amaç zombilerle beraber aksiyon filmi çekmek. arada 2-3 jumpscare, 3-5 dövüş sahnesi, belli bir hikaye yeterli bu düzeydeki filmler için. normalde 7.5/10 ama imdbde 8 verdim puanı düşük olduğu için.

favorim hala ilk film ama ilk filmden sonraki en iyisi olabilir. filmin sıcaklığıyla da alakalı olabilir tabi ama şimdilik 2. gibi*
  • olay bütünlüğü sıfır. film nerede başlıyor, bu insanlar kim diyemeden geçip gidiyor. diyaloglar amarıgalıların cheesy dediği cinsten. ellerindeki malzemeyi sündürmeye çalıştıkça lime lime ettiler yıllardır, hiçbir elle tutulur şey kalmadı. izlemeyin, zamanınıza yazık.
  • tek kelime ile rezalet. bir kac aksiyon sahnesi haric hersey sacma sapan. ne olay orgusu var ne kurgu var. cekimler boktan, montaj boktan, filmin yarisi replay olmus. oyunculuklar berbat, zorla cekmisler filmi sanki. pirhana 3 izliyor gibi hissettim kendimi yada sharknado filan da olabilir. b degil c sinifi film havasinda olmus resmen. daha once bloodrayne filmlerini izlerken de bu kadar kotu olmamali bir film diye dusunmustum.

tek tek sayacaktim sikintilari ama nereden baslayacagimi bilemedim, o kadar cok var ki. milla hatirina 10/3
  • resident evil serisini sevmeme rağmen senaryosundaki boşluklar ve mantık hatalarıyla olmadığını itiraf etmem gereken film.

--- spoiler ---

öncelikle serinin son filmi sanırım ya da değil çünkü filmin sonunda devam filmine açık kapı bırakmışlar ama dr. isaac dahil umbrella'daki herkes öldüğünden devam etse bile nasıl edeceğini bilmiyorum.

ciddiye alınarak yapılmış bir film değil. sahneleri çekerken seyircileri aksiyon göstererek etkileriz demişler, ama olaylar birbirini takip bile etmiyor. anti virüsü bulma hikayesi saçma, olayın ne olduğunu bile anlatmıyorlar. 48 saat içinde son insan yerleşkesi de yok olacak diye bir şey var ama zaten 48 saat geçmesine rağmen alice hala antivirüsü havaya yayabilmiş değil, bu mantığa göre son insan yerleşkesi zaten yok olmalıydı. red queen'in kendi programıyla çelişmesi falan anlaşılabilir de, ajanı alice'e söylememesi çok saçma. bir de kovuk'a girerlerken kapıların açık olması, tam alice ve ekibi önüne geldiklerinde kapının kapatılması emrinin verilmesi daha saçma, böyle saçma bir şeyi neden çekmişler anlamak güç. bunlar ilk aklıma gelenler, yoksa film bu tarz mantık hatalarıyla dolu zaten.

--- spoiler ---

sonuç olarak basit bir aksiyon filminden öteye geçememiş.
  • underworld ile birlikte artık boku çıkmış serinin diğer bir filmidir.

(bkz: tadında bırakmak)
  • yüksek aksiyon filmi, konuşma neredeyse yok denecek kadar az. ilk filmleri aratsa da bir önceki filmden çok daha iyi, tempo o kadar yüksek ki göz açıp kapayıncaya kadar bitiyor film. diğer taraftan böyle bir seri böyle bitmemeliydi diyor insan.
  • amma çabuk 1080p'si ortamlara düştü mk. daha 2 ay* bile olmadı vizyona gireli.
  • aksiyon olarak ve görsellik olarak çok beğendim. konu oldu bittiye getirilmiş ama olsun, güzeldi.
  • playstation 1'de oynadığım resident evil oyunlarına duyduğum saygı yüzünden beni 6. kere kandıran serinin son filmi.
hesabın var mı? giriş yap