• ozellikle kis soguklarinda nasil bunu nasil becerebildiklerini dusunemedim cocuk tipidir, davranisidir. kimseler uyanmadan kalkip pijamasiyla koltuğa oturur, minicik parmaklariyla uzaktan kumandanin dugmelerine basip sevdigi cizgi filmi izlemeye koyulur. salona bir baskasinin gelmesi onun icin hic bir sey ifade etmez. cunku bambaska bir hayal aleminin dehlizlerinde kulac atmaktadir. cocuk iste...

yıllar sonra gelen edit: benim çocuğumdur.*
  • yataktan yeni kalktığı için ayağında çorapları olmayan, çizgifilm yarıda kalacak diye gidip çorapları giymeyen ve ayaklarını koltuğun arasına sokan dolayısıyla gün içerisinde ceset gibi osuran çocuktur.
  • (bkz: sensin çocuk)
  • ulan kaç dakikadır (bkz: umut sarıkaya)'nın konuyla ilgili olan karikatürünü arıyorum,
    nihayet buldum:
    görsel
  • sadece televizyondan izlenebildigi zamanlarda ve çizgi film sabah saatleri dışında başka zaman yayinlanmiyorsa eli mahkum erken kalkacak cocuktur.boyle olması çizgi filmi daha cazip kılıyordu.ozellikle çocukluk zamanında haftasonu tatil olsa bile erken kalkma nedenlerden biriydi.
  • o eski çizgi filmlerin hiç biri artık kalmadı. her sabah ablamla uyanıp çizgi filmleri teker teker izlerdik. şimdi saçma sapan çizgi filmler var. görüntüleri aşırı teknolojik o eskisi gibi soba sıcaklığı yok.
  • trtnin yıllarca voltron, robotech, tsubasa gibi efsane çizgi filmleri sabah kuşağında vererek yarattığı çocuk tipidir. yoksa bizde biliyorduk uyumasını öğlene kadar. yok neymiş vasat çocuklarmış, uykunun güzelliğini anlayamamışlarmış.. ulan lisa hayes zentraidilere esir düşmüş, daha uykusu mu var bunun.

not:aynı hareketi geçen yıl kanal d kenshini(samuray x adıyla) sabahın köründe yayınladığında da yapmıştım, ki daha öğrencilik hayatımda 8:30 dersine gitmişliğim yoktur.
  • bu bölümümüzü, sabah herkes uyurken kalkıp, buz gibi evde çıplak ayakla çizgi film izleyen binlerce çizgi film seyircisine ithaf ediyoruz!.. o çocuklar herşeyi hakediyor çünkü!..
    edit: umut sarıkaya karikatürü
  • sabahın köründe kalkmakla yetinmeyip, okul çıkışında götüme motor takmış gibi eve koştururdum ilkokul çıkışı. sebebi neydi ki? denver the last dinosaur'a yetişmek tabi ki.

hiç unutmam bi gün böyle deli dana gibi koştururken kaldırımın kenarında motosiklet çarptı. üç beş metre uzadım yere. pantalonun dizi yırtıldı, üst baş perişan. sürücü korkuyla beni yerden kaldırdı. ben kalkar kalkmaz başladım tekrar koşmaya. napim daha renkli tv eve yeni gelmiş koşarak gidiyordum eve manyaklar gibi. hey gidi günler be..!
  • interstar'ın yeni açıldığı dönemlerde cumartesi sabahı saat 06.00'da yeşil dev hulk ile başlayan kuşağı kaçırmadan izleyen çocuktur.
hesabın var mı? giriş yap