• ticaret bakanı mehmet muş duyurdu.

ilk tescilden sonra şirketler, galeriler, rentacarlar 6 ay ve 6 bin kilometreyi geçmeden aldıkları sıfır araçları satamayacak".
    şimdi ne olacak sorusu da akla gelen haber.
    e:ek
  • zaten galeriler aracı alıp bekletip daha çok kazanıyordu.

bu hamle ile beraber az kara tamam diyen araç satanlar 6 ay bekleyip daha yüksek kar edecekler.

edit: km'yi ne yapacak diyenler olmuş. hareketli bir bant ayarlamak zor değil.

sahibinden ilanlarını hayal edebiliyorum.

"güneş ışığı görmemiş 6000 km araç."
  • nasıl "sigorta için masraf şişirilmiştir" ibareleri görüyorsak, "satış için km şişirilmiştir" ibarelerini de görürüz.
  • serbest ticaret sistemine müdahale olarak algıladığım durum. adam ister alır ister satar, malının ortağı mısınız? böyle şark kurnazlıkları ile değil doğru yönetimle fiyatları aşağı çekmeye çalışsalar keşke.
  • yurdum galericilerinin 0 km aracın kmsini yükselterek üstesinden rahatlıkla geleceği vasat akp tedbiri.

ayrıca 2 yıldan beri aklınız neredeydi bu millet söğüşlenirken?

(bkz: 0 araç stokçuluguna tedbirin 2 yıl sonra gelmesi)
  • abicim altı bin kilometre nedir. istanbul'dan bir antalya tatili ile yarısı halloldu zaten.
  • araç satılırken noterde km'yi 6 bin ve üzeri söylersin sorun çözülür diye düşündüm ama riskleri de yok değil. km ile oynanırsa sanırım cezası büyük. km ile oynanmazsa alıcı sonradan sorun çıkarabilir ama türk insanının çakallığına güvendiğimden bir yolunu bulurlar.
  • alın size yeni sektör...

sıfır km ama bilgisayarla km yükseltilmiştir.
  • sarı site ilanlarına,

“6001 km'de, km'si yasa gereği satış engelinin kalkması adına otobanda ve uzun yolda yapılmıştır” gibi yeni jargonlar getirecek uygulamadır.

türkiye gibi bir ülkede ikinci el araç daima mükemmel bir yatırım aracı olmuştur. 6 aylık finansal yük bedeli de galericiler tarafından araç üzerine fazlasıyla ilave edilerek araç fiyatlarının katlanarak artmasını devam ettirecek uygulamadır.
hesabın var mı? giriş yap