• dev mantık hataları barındırsa da genelde zorlama olan devam filmlerinin aksine güzel bir ikinci filmdir.

--- spoiler ---
    o değil de birader londra'nın göbeğinde üzerinde koskoca fbi yazan minibüsle cirit atmak da nedir? ne alaka arkadaş londra'da fbi? adama demezler mi ''you have no jurisdiction here'' diye.
    --- spoiler ---
  • adını türkçe'ye hangi aklıevvelin sihirbazlar çetesi olarak çevirdiğini merak ettiğim 2013 yapımı filmin devamı. sihirbazlar çetesi nedir arkadaş? müzikli danslı çocuk oyunu sanki...
  • mark ruffalo için izlediğim filmdir.

neden mi mark ruffalo ?
    buyrun:
    "4 ekim 2006'da her gün yayınlanan democracy now! programına konuk olan ruffalo ırak'taki savaşı, ıraklılar'a uygulanan işkenceyi ve george w. bush yönetimini eleştirdi. ertesi gün ise new york'ta düzenlenen dünya bekleyemez protesto gösterilerine katıldı ve orada da bir konuşma yaptı. 2008 yılında ise mike gravel'a başkanlık yarışında destek verdi. ekim 2007'de ruffalo 9/11 komisyon raporu'nu eleştiren bir açıklama yaptı ve raporun tamamen yasadışı olduğunu, soruşturmmanın tekrar açılması gerektiğini söyledi. ruffalo: "nasıl yıkıldıklarını izledim ve bu beni şaşkına çevirdi. ilk tepkim binaların bu şekilde yıkılamayacağını düşünmek oldu." dedi.."
  • ilk filmdeki akıcılığı ve heyecanı bulamadım. daha iyi bir film bekliyordum. sinemada izlenmesi şart değil bana göre...

bir de filmi izlemeden önce mutlaka ilk filmin tekrar izlenmesi ve hafızanın tazelenmesi gerekiyor. çünkü önceki film ile çok bağlantı var.

bir de lizzy caplan yakışmış.
  • "oyun içinde oyun içinde oyun" temalı, insanda kafa beyin bırakmayan, herhangi bir mesaj verme kaygısı da gütmeyen çerezlik film.

"ne yapsak da izleyicinin aklıyla taşak geçsek, abartının bokunu çıkarsak, karman çorman bir hikaye anlatsak" diye düşünülüp, izleyiciye olayları sindirme fırsatı dahi verilmeden, "işte sihir böyledir, göz yanılmasıdır, bakmak ve görmek arasındaki ince çizgidir falan filan" gibisinden her şeyin kurgudan ibaret olduğunu anlatmak için saçmalığın dibine vurulmuş.

filmin içine dahil olup, olaylar arasında bağlantılar kurmaya çalışmak bir yana; ilk 30 dakikadan sonra benim kayış o denli koptu ki sadece görsellikle ilgilenip zevk almaya baktım. filme bok atmak istemiyorum, sorun bende olabilir.
  • ilkini beğendiysem de bugün önyargıyla izlediğim film. aslında hiç fena değilmiş, eğlenceli vakit geçirmekten daha fazlasını vaadetmiyor zaten. bu kadar uçuk numaraları bile bilimsel bir şeye bağlamaları takdire şayan bence.

--- spoiler ---

lizzy caplan 10 numara olmuş, michael caine reisin madara edilmesine gönlüm el vermedi, morgan freeman da her zamanki gibi feyizli amca rolünde.

--- spoiler ---

o değil de mark ruffalo, jesse eisenberg ve dave franco nasıl yakışıklı adamlar sırf onları görmek için bile izleyebilirdim slkdjksldkl.
  • cast iyi. oyuncular güzel. senaryo zayıf. diyaloglar yetersiz. genelde konu akışı hızlı olduğundan bazı şeyleri siz anlayamadan geçiyor ve bazı sahneler de tersine gereksiz uzatılmış ve sıkıcılaşabiliyor.

ilk filmi eksiklerine rağmen beğendiğim için ikincisini sinemada izledim fakat ilkinden daha az zevk veren bir film olmuş ve tatmin olmadım.
  • genel olarak beklentimin altında kalan film.

--- spoiler ---

çipin iskambil kartı arkasına saklanıp kaçırılma planı güzeldi. senaristler güzel bir fikir bulmuşlar ama güzel bir fikirden gereğinden fazla yararlanmaya çalıştıkları için bu sahne bir süre sonra çekilmez hale geldi. böyle amatörce hataları nasıl yapabiliyorlar anlamış değilim.

--- spoiler ---
  • bildiğin popülist bir film. eğlenceli, zaman geçiren ama bildiğin hollywood.

çerezlik bir film isteyenler mutlaka seyretmeli, sonuçta eğlenceli.
  • final numarası bana göre çok hafif kalmış olan film.

her ne kadar daha imkansız ve arcade dursa da, kart oyunu sahneleri daha çok eğlendirdi beni. ayrıca, final'e hazırlık oyunları da çok güzeldi fakat final ilizyonu sanki biraz sönük ve kopuktu. ayrıca ilk film beni daha çok heyecanlandırmış ve keyiflendirmişti.
hesabın var mı? giriş yap