• katillerinin zihniyeti sözlükte dahi görülebilen şöförlerdir. amk çocukları utanmadan hala esad'a mal götürüyor diye öldürülüyor bunlar deyip, onaylıyor bir de. sizin ben insanlığınızı sikeyim. bak birileri link koymuş, esad'a mal mı taşıyorlarmış, neden öldürmüşler yazıyor orada. ingilizce bilmiyorsan google translate kullan cahil yobaz köpek.

bak ne demiş bölgenin yetkilisi:

these criminals belong to what is called the ıslamic state of ıraq, and they targeted shi'ite drivers and left the sunnis," local official shalal abdul baban told afp, referring to an al-qaeda front group.

"ıt was killing by ıd," he said.
  • tek suçları birkaç duayı okuyamamış olmalarıdır.

şüphesiz görüntülere karşı verilen "bu video feyk" tepkisi dindar bir bilinçte yatan "benim müslüman kardeşim böyle bir şey yapmış olamaz" düşüncesinden kaynaklanır.

senaryoyu değiştirerek, kurşuna dizen kişilerin amerikan askerleri olduğunu düşündüğümüzde kesinlikle "bu video feyk" tepkisiyle karşılaşılmayacaktı.

biri de "yüz binlerce kez söylenmesine ve uyarılmasına rağmen esad'a mal taşıdıkları için öldürülmüşlerdir" demiş ve "sünni olmadıkları için öldürüldüğüne dair bir kanıt var mı" diye de ekleme yapmış. merakım şu:
    esad'a mal taşıdıkları için öldürüldüğünün bir kanıtı var mı?
    görüntülerdeki tırlar da bomboş. bu nasıl bir mal taşımaktır?
    esad'a mal taşıyan birinin de yanında silah olması gerekmez miydi?
    ya da esad'a mal taşıyan biri orada arabasını niye sağa çeksin? öldürüleceğini biliyor sonuçta. son sürat yardırarak canını kurtarmayı denemesi daha olası.
    esad'a mal taşıyan biri kelime-i şehadet ile veya kuran sureleriyle sorgulanmaz. bizzat esad'a mal mı götürüyorsun diye sorgulanır ki bunu görüntülerde göremiyoruz.

söz konusu burada sunni olmadıkları için öldürülmeleri de değil zaten. birkaç duayı okuyamadı diye şoförlerin kurşuna dizilmesidir. her ne amaçla olursa olsun bazı islam coğrafyasında yaşayanlar için bir canlıyı öldürmek bu kadar kolay olabiliyor.

tüm bunları görünce önemli bir sorunla karşılaşıyoruz esasında. buradaki sakallı, silahlı müslümanlar gerek imanın şartı gerekse islamın şartını yerine getirip tüm dini ibadetlerini de yapan tipler. bunlar günahlarından dolayı cehenneme gitse bile islam dinine göre biliniyor ki sonunda cennete kavuşacaklar. peki hayatında bir karıncayı bile incitmeyip, hayatı iyiliklerle dolu ateist birinin sonsuza kadar cehennemde yanmaları adalet midir?
  • estetik müdahalelerle ılımlı islam haline getirilen ütopyanın makyajını silen pratiklerden birinin aktörleridir.

tekrar tekrar aynı argümanları gevelemenin bir manası yok; masal çağlarını geçmiş insanlar teoriye değil pratiğe bakarak yorum ya da eleştiride bulunurlar.

dinlerin despot yapılarını esnetme yetkisi sadece o dinleri çıkarları için kullananlara bahşedilmiş bir ayrıcalıktır(!)

tüm kutsal kitapların ortak sesinin iyiyi tarif ettiği iddia edilirken, bunca inanan insan nasıl oluyor da kötüyü parlatıp cennete gitme hayalleri kurabiliyorlar?!

bu, sapma gibi görünen gerçeği, inanan kitlenin tek başına inşaa edebileceğini düşünmek saçma olur elbette;

önce bir kutsal yaratılır; sonra, o kutsalın korunması adına insanların öldürülebileceği fısıldanır kulaklara; insanlar çeşitli yöntemlerle sindirilip ikna edilirler; ikna olmayanlar öldürülür; öldürülür çünkü onlar dünyanın en iyi insanları olsalar da "kutsal" adledilene inanmamaktadırlar.

ortada sapma falan yoktur; ortada düpedüz bir din emperyalizmi vardır; bu, yayılması emri verilen dogmaların karşında duracakların da akıbeti açık açık belirtilmiştir.

ılımlı islam bir kabuktu;

islam'ın artık o kabuğa ihtiyacı kalmadı.

düne kadar inancına saygı isteyen adamlar, bugün inancı nedeniyle adam öldürmekteler; istedikleri saygı, tıpkı demokrasi gibi bir araçtı onlar için.

namaz kıldığını görmediğim ama müslüman olduğunu adım gibi bildiğim insanlarla büyüdüm ben; şimdi ritüellerle inancın değeri ölçülüyor. o namaz kıldığını görmediğim insanlar, yıllardır başlarının üstünde taşıdıkları dinlerini yanlış yaşadıkları için suçlular islam algısına göre; inanmakla yetinmeyeceksin;

aynı zamanda inandıracaksın da;

yöntemin sana kalmış.

sonuca giden her yol mübahtır;

sonuçta, nedenle değil sonuçla ilgilenen zavallı yaratıklarız.
  • önümüzdeki yıllarda türkiye'de de benzer olayların yaşanacağını düşündürtmüştür. şimdi bu olanlar burnumuzun dibinde, sınırın öte yanındadır ancak sınırın beri tarafına geçmesi yakındır. bu toprakların geleceği karanlıktır, bu toprakların geleceğinde ortadoğu kalleşliği gözükmektedir.

sözlükte bile bu teröristleri savunan adamlar olduğuna göre, bu tipler yarın bir gün o namluları "allahuekber" naraları eşliğinde bana, sana, çocuklarımıza doğrultacaklardır. zavallı tır şoförleri kurbanlık koyun gibi teslim olmuşlardır maalesef. o yüzden gelmesi muhtemel iç savaş yıllarında bireysel silahlanma yoluna gidilmelidir.
  • dinci faşizmin maraş katliamını hatırlatan kurbanlardır. maraş'ta katliam esnasında kapıları çarpı ile işaretlenen evlerdeki insanları hunharca katledenler, kaçıp saklananları da tespit edebilmek için sokakta yakaladıkları kişileri benzeri islami sınavlarla sorgulayıp geçemeyenlerin kalemlerini aynen böyle kırmışlardır. ki "öldürülenler cehennem bileti hazır dinsiz imansızlarken, cellatlarının cennetten en sağlam yerleri garantilemiş inançlı müminler" olması bu adi katliamların en klişe paradoksudur.: (bkz: insan olmadan müslüman olmaya çalışan zihniyet)
  • bu olay üzerinden türkiye'de yaşayan sünni müslüman kesime hakaret eden orospu çocuklarını bir kere daha belli etmiş şoförlerdir. maksatları bugün sünnilere nasıl bulaşsak acaba olmuştur her zamanki gibi. yoksa inanmayın bu duygu sömürücü yavşak tayfaya. o öldürülen şoförler üzerinden pis siyasetlerini gerçekleştiriyorlar. bir de utanmadan orospu çocuğu diye küfür ediyor pislikler. sanki ben gidip öldürmüşüm onları. ama inanın sizin o şoförlere zerre kadar üzüldüğünüze inanmıyorum. eğer bir gram üzüntü yerine zil takıp oynamadıysanız işte o zaman dediğiniz gibi orospu çocuğuyum.

zamanında bu ülkede sizin devrimci diye desteklediğiniz örgütler binlerce insanı katletti o zaman neredeydiniz bre ebu cehil torunları!

"keşke taksim'de bir kaç kişi ölse o zaman sansasyon yaratıyız" diyen siz değil misiniz? benim sünni kardeşlerim sizin nasıl soytarı, nasıl kıvırtgan olduğunuzu çok iyi biliyor unutmayın.

yeter artık bu halkın sizlerden çektiği. dinini yasakladınız, ezanını susturdunuz, başörtüsüne el uzattınız yetmedi mi hala?

yakın tarihimizde ırak vahşeti var. orada sırf ismi ömer ve osman olduğu için toplanıp infaz edilen yüzlerce insan var. bunu neden görmezden geliyorsunuz deyyuslar.
  • allah rızası kazanmanın yolunu kendisinden farklı düşünen insanları durup dururken öldürmek zanneden caniler tarafından öldürülen şoförler. bu olayın dini, inancı falan yoktur. canilik hep caniliktir. müslüman da olsa, hıristiyan da olsa, ateist de olsa canidir.
  • dua bilmeyen bir sünni olarak bi farkımın olmadığı şoförler.
    orada ben olsam sünni değil diye ben de öldürülürdüm.

müslümanlık bu değil diyenlere sorarım;

hz. muhammed (s.a.v) kendisine inanmayanlarla (müslüman olmayanlarla) ömrü boyunca cihat etmedi mi? yani öldürmedi mi?

din bu demekten korkanlar şunu kabul etmeliler ki din varsa sonucu da budur. dinin gerekliliklerinden biri vahşettir. kendine inanmayanları, dinden çıkmak isteyenleri öldürmektedir.

avrupada din artık sadece sembolik anlamda vardır o yüzden huzur içerisindeler. din varken (orta çağda) onlar da aynıymış. (yani bunun insanla bir alakası yok.)
  • eğer görüntüler gerçek ise allah rahmet eylesin dediğim şoförlerdir. objektif olarak bütün katliamları lanetliyorum.
    ben yine de fikrimi değiştirmedim. sonuçta sinema teknolojisi ile her türlü senaryo yapılabilir. bakın vurulan insan bu şekilde olur. üzerlerine onlarca mermi sıkılan insanların o kadar temiz olabilmesi gerçekten şaşırtıcı.
    link
  • "ama inanın sizin o şoförlere zerre kadar üzüldüğünüze inanmıyorum. eğer bir gram üzüntü yerine zil takıp oynamadıysanız işte o zaman dediğiniz gibi orospu çocuğuyum."

denilmiş haklarında konuşulurken. yani muhterem tayfadan olmayıp da bu şoförlere samimi olarak üzülen, zil takıp oynamayan tek kişi bile varsa birilerinin "orospu çocuğuyum" beyanı reel bir zemine oturuyor.

zeyl: gezi olaylarında ulusal kanal muhabirinin "keşke bir kaç ölü olsaydı" dediği iftirasını yaymıştı bir kısım ahlak ve kişilik yoksunları. öyle ki bu söylentiye kanan haber7 de haber yapmıştı. sonra yalan olduğu ortaya çıkınca geri çekmişti haberi. bakıyorum ki hala bu iftirayı utanmadan yüzü kızarmadan kullanmaya çalışan tahıl tüketicisi cahiller var. kişilikleri bu, seviyeleri bu.
hesabın var mı? giriş yap