• insandır.

sevgili odunlar size bir sır vereceğim;

doktorun cinsiyeti olmaz.

kişi 6 yıl okumuş üzerine uzmanlığını yapmış tusuydu stajıydı derken toplamda en az 10 yılını insan bedeni üzerine okuyarak öğrenerek çalışarak geçirmiş. kadavralarla, hastalarla, kitaplarla, maketlerle vücuttaki her kıkırdağı siniri kemiği tek tek latince adlarıyla ezberlemiş dirsek çürütmüş sonunda parçaları çöküp toplayacak hale gelmiş.

sence bu insanın bir organa bakarkenki hissiyatıyla
    senin hissiyatın aynı olabilir mi?

senin o abaza ve boş beynin anatomiyi, fizyolojiyi, jinekolojiyi algılayabilir mi?

dünyada herkes senin gibi düşünse hala daha 40 yaşında diş ağrıları içinde güneş tanrısına adak adayarak ölüp gidiyorduk lan. çiçek hastalığını ebolayı sarsı tanrıların laneti sanarak kızgın tanrılara bakire kurban ediyorduk mal.

her kuşu siktiniz bir leylek kaldı dimi.
    bırakın bari doktorlara rahatça gitsin tedavisini bulsun insanlar.

erkek kadın eşcinsel doktor yoktur.
    kötü niyetli sapık doktor vardır.
    aynı kötü niyetli sapık marangoz, tüpçü, manav, kuaför olduğu gibi.

amı kutsallaştırmayı bırakın artık rica ediyorum.
  • yalnız jinekolog olarak değil, her türlü şikayetim için tercih ettiğim cinstir.
    malesef kadınlar kadınlara daha acımasızdır. kadın dr şikayetiniz olan yere dokunduğunda bağırtabilirken ya da bağırtmaya devam ederken, erkek dr hem daha vicdanlı, hem daha naziktir. olabilecek en yumuşak ses tonuna geçip, sakinleştirir hatta.
  • bugüne kadar "alanındaki en başarılı hekimlerden" konumunda ne kadar jinekolog tanıdıysam belki tamamına yakını erkekti. bu bir hekim gözlemi, aynı gözlemi bir hastanın da yapmış olması gayet mümkün.
  • iste bu gerzek bkz.i verebilecegim bir konu daha buldum: benim bu.
    yasim kucukken utanma belasina surekli kadin jinekolog arardik annemle. pkos yuzunden epey doktor muayenesi gecirdim. elbette gozlemlerim genele ornek teskil edemeyecek kadar az sayida ama, baskalarinin da ayni dertten dem vurdugunu gorunce sasirdim. kadin jinekologlar kesinlikle daha acimasizdi, canimin yanmasina ya da utanmama zerre kadar aldiris etmediler. ustelik evet, medeni durumumu, iliskiye girip girmedigimi vs didik didik sordular.
    [gerci bu konuda turkiye'de genel bir sorun var. ulke o kadar muhafazakar ki, doktor iki ayri muayene yontemini aciklayip hangisini tercih edersin diye soramiyor arkadas. sanki bakireysen illa ki karin ustu muayene istersin, kukun cok kiymetli, kanser bile olsan vajen icinden bakilamazmis gibi.. ya da tam tersi, bakire degilsen sanki vajen ici muayeneden korkamazmissin, kukun yol gecen haniymis gibi..]

sirf tum bu muhafazakar hastalikli dusunceler yuzunden dilini bile dogru duzgun konusamadigim bir ulkede muayene olacagim artik. yildirdiniz beni turkiye jinekologlari.
  • erkek doktora götümü parmaklatmam, kadın doktor zaten beni parmaklayamaz diye diye prostat kanseri olan adamı geren kadın.. gerilmeye devam edin kardaşlar.. gerile gerile ortadan yırtılacaksınız bir gün sonra hiçbir doktor tedavi edemeyecek sizi.. üzülüyorum :(
  • bir kadına orospu demek için yeni bir kriter keşfedilmiş.

bu kriteri bulan embesil kadın jinekologların lezbiyen olabilme ihtimalini de göz önünde bulundursun.

(bkz: allahım yeni bir peygamber göndermenin zamanı geldi)
  • kendisi kadın ürologa gitse fena halde hayal kırıklığına uğrayacak olan ergen irisine dert olmuş hastadır.
  • jinekologa gittikten sonra "kadın mıydı? erkek miydi?" değil "bir sorun var mı? iyi misin?" sorusu ile karşılaşan kadındır.
hesabın var mı? giriş yap