• çok fazla bir fikrim yok ama umarım erkekler rusyaya kaçmaz.
    güzelim ırk yirmi yıl sonra resmen renk değiştirir çünkü.
  • sivil mivil yok kardeşim çıkarsa topyekün savaş dediğim bıdı bıdı
  • iki cevabı olan sorudur.

ilki, suriye ve ya ırak gibi ortadoğu ülkeleriyle gerçekleştirilecek olanda savaş batıya ilerlemeyeceğinden insanlar batı ve kuzey illerine kaçacaktır.

ikincisi, abd gibi batılı ülkelerle gerçekleşecek olandaysa daha kaçmaya fırsat bulamadan bütün şehirlerimiz bombardıman altına alınacağından kaçmaya fırsat bulamayacağız bulduğumuzda da kimse bizi istemeyecektir. kıbrıs zaten almaz. yunan ve bulgara değinmiyorum bile. alırsa bir iran bir de ermenistan olayından dolayı bize kırgın olan azerbaycan alır.

zaten ortadoğu ülkelerine horozlansak da batılı bir ülke savaş ilan ettiğinde uyarı bombardımanının ardından teslim bayrağını çekeriz.

ben yirmi yedi yaşındayım çocukluğum askerlerin arasında askeri kamplarda geçti. benim yaşıtlarımın çoğu pes oynayarak göt büyüten şişkolar halini aldı. bizden sonra gelenleri de görüyoruz. bir savaş çıktığında vatan millet sakarya diyerek ailesi için ülkesi için kendini hiçe sayarak savaşmaya gidecek insan binde birdir. bu nedenle aralardaki 'neden kaçacakmışız onları geldiklerine pişman ederiz' muhabbetini boşa çevirmeyin.
  • her türk asker doğduğu ve zaten herkes türk olduğu için kaçması gereken sivil de olmayacaktır.
    öyleyse şimdi onlar düşünsün, raad olun panpalar.
  • savas cikmayacagindan, gereksiz bir dusuncedir.
  • silivri'ye diye cevaplayacağım gereksiz soru.
  • 90 sene önce chp'nin olduğunu sananları yorum yapmaya zorlayandır.

anadolu halkı diyorsun da, o bok attığın chp'yi kuran önderler olmasa, anadolu halkın bildiğin suriye, ırak olur, birbirini yer. 'ölümüne dalmak' teriminin yanında akıl, mantık da gerektirmekte bu işler.
  • oncelikle topla tufekle kosarim
    bana ihtiyac yoksa kktc.
    orasi da olmazsa kalabaligi takip ederim.
  • ülkenin yarısını pkk teslim edenler savaşacaklarını söylemiş vay amk suriye olayında görüldügü gibi ilk kaçan genelde bu islami kesim oluyor adamlarda ulusal bilinç yok muhtemelen en yakın müslüman ülkeye kaçacaklar sonra dönüp ülkesi için savaşan adamlara bok atacaklar.
hesabın var mı? giriş yap