• irkilmeme sebep olmuş durum. daha kötü bir seçim yapılamazdı herhalde. hayır yani o burnu ne yapacağız?
  • bütün kadro aynen dururken sadece hürrem'in yaşlanmasını nasıl açıklayacaklar?

bir de iyi bir makyaj yapılmalı çünkü halit ergenç, vahide gördüm'ün yanında bir hayli genç durmaktadır.
  • halit ergenç'in yerine feriha'nın babasının geçmesini gerektirecek durumdur. sonra mihrimah sultan yerine hazal kaya. dizinin adı da hürrem'in yolu olarak değiştirilmeli.başka türlüsüne alışılmaz.
  • kötü bir seçim... ben olsam hem yaş, hem güzellik, hem de benzerlik olarak naz elmas'ı seçerdim...
  • nasıl bi makyaj uygulayacaklarını şimdiden merak ediyorum.

hayır vahide gördüm; sivri, keskin hatları olan çok güzel bir kadın.
    meryem userli ise yusyuvarlak hatlı, çok güzel bir kadın. ağzı burnu gözü dudakları bile yuvarlak kadının.
  • çok feci bir seçim. ben meryem uzerli'nin yerinde olsam, zevkten dört köşe olurdum. neden mi? çünkü çok büyük bir ihtimalle, koskoca muhteşem yüzyıl aynı adını feriha koydum, emir'in yolu gibi garip bir hal alıp, yeni sezonda 3 bölüm sonrası ekranlara veda edecek. bence yapımcıların "ben çok sertim, taviz vermem" saçmalığından kurtulmaları gerekiyor. yoksa, oyuncuya haddini bildireceğim diye, bol reytingli dizilerinin bir anda unutulması içten bile değil.

bu arada, vahide gördüm iyi bir oyuncu olabilir ama maalesef bu rol için çok yaşlı. istediğiniz kadar makyaj yapın, halit ergenç'in annesi gibi görüneceğinden eminim. ben onun yerinde olsam, asla bu rolü kabul etmezdim.
  • (bkz: oh my god)
    koylu bir kadin agziyla konusurken tahammul sinirlarini zorlayan vahide gordum'un hurrem sultani canlandirma ihtimalini dusunemiyorum. (bkz: saka yapiyor olmalisin)
  • meryem uzerli, başbakan'ın bile yapamadığını yaptı bu diziye.. dinamitledi gitti.. 3-4 aya çok şey değişebilir.. sabır..
  • olmamasını tercih ettiğim durumdur.
  • meryem uzerli-hürrem sultan severler için alışması zor hatta imkansız olabilecek durum.

yaş konusunda bir şey diyemem. şehzade mustafa'nın annesi gerçekte bu oyuncudan 5 yaş küçük bir kadın tarafından oynanıyorsa sultan süleyman'ın eşi de kendisinden 5 yaş büyük bir kadın tarafından oynanabilir. neler neler görüp de sindirmedi bu seyirci.

asıl sorun, bunca bölüm sonra insanların eski hürrem imajını sıfırlayıp yerine yeni hürrem'i koyup koyamaması. seyirciye kendini kabul ettirmek. bu sorun da zaten vahide gördüm'e özgü değil, o role geçecek her oyuncunun baş etmesi gereken bir mesele. gördüm'ün güzellik olarak uzerli'den geri kalır tarafı yok. yetenek olarak da bence çok daha üstün ve daha tecrübeli. tabi bunlar seyircinin algısını ikna etmeye yetecek mi bilinmez.

benim o oyuncuya ya da karaktere karşı bir zaafım yok, ama olsaydı muhtemelen ben de yeni oyuncu için istemezük diyenlerden olurdum. durumun sonuçlarını oyuncunun değiştiği zaman hep beraber göreceğiz artık.
hesabın var mı? giriş yap