• asla potansiyeline ulaşamamış oyunculardan. onun kadar güzel ateş eden, silah tutan birini görmedim.

ilerde bok gibi param olursa bir film çekip sadece bu adamı oynatıcam. sağa sola ateş etsin..
  • artık adam gibi bir başrol oynasa da, daha fazla yaşlanmadan ağzını gözünü* doya doya izlesek dediğim, taş gibi bir insan, süper ötesi bir oyuncu. oynadığı filmlerde kendisini aramaktan, çıkacağı sahneleri beklemekten yorulmuş bulunuyorum.. he bir de mümkünse arada bir ağlasın, gözleri dolsun falan.
  • gecen ay kendisini bir barda yan masada gorup adini hatirlayamadigim icin utancimdan yanina gidip tanisamadigim oyuncu.

prag'da ne isi var, gezmeye gelmis herhalde diye dusunurken, an itibariyle adini ilk defa duydugum crossing lines adli polisiye bir dizinin cekimleri icin burada oldugunu ogrendim. arkadaslariyla 3 saat yan masamizda oturdu ve ben herifin oynadigi filmleri hatirlamaya calismakla mesguldum!!! tek bir filmini hatirlayabilsem hemen google yardimiyla adini ogrenip, 'selam william!' diye muhabbete girme niyetim elimde patladi maalesef. tek bir film ulan tek bir film! biliyorum cunku devami corap sokugu gibi gelecekti, cunku en az 5 filmini izlemisimdir adini bilmeden. efsane film heatkadrosunda bile varmis, sinirden kendimi kesecem be sozluk! neyse su roportajini okudum ve gorunuse bakilirsa 2 ay daha prag'daymis. surekli takildigini dusundugum barin kapisinda bekci gibi dikilirim artik.

[http://diymag.com/…y-bad-guy-thing-isnt-interesting http://diymag.com/…y-bad-guy-thing-isnt-interesting]
  • "the dark knight" filmindeki o kısacık rolüyle bile "heyt be!" dedirtmiş aktör.

--- spoiler ---

soğukkanlı tavırlarla koltuğundan kurşunu sıkması -sonu kötü bitse de- müthişti.

--- spoiler ---

ajan/müdür/asker vb.; resmi rollere bir başka yakışıyor.
  • ciddi anlamda yıllardır aşık olduğum adam, yaşına başına bakmadan.

(bkz: ben imkansız aşklar için yaratılmışım)
  • rolünü başarısız oynaması halinin, kıyamet alameti olduğunu düşündüğüm, aşırı yetenekli, hak ettiği yerde olmayan aktör. çok başka bir havası var, anlatılmaz izlenir.
  • bu müthiş adamın neden hak ettiği yerde olmadığını bir türlü çözemiyorum. sinemaya yakışan şahane bir yüzü ve her türlü takdire şayan bir oyunculuğu var. acaba kendisi mi daha arka planda kalmayı tercih ediyor, bilemiyorum.

özellikle drive angry'yi tek başına sırtlanıp götürmüş herif resmen. filmin tek özel tarafı fichtner'dı bana göre. bu filmden sonra artık yönetmenlerin bir şekilde bu adama başrol oynatmaları gerek. mimiğine jestine doyum olmuyor kurban olduğumunun.
  • contact'daki görme engelli kent karakterini de oynamıştır. süper oyuncudur, sevilesidir.

spoiler içeren edit: şimdi şöyle bi baktım da bu adam hakkında yeteri kadar övgü yazmamışım. contact'teki oyunculuğundan bahsedicem yine, o nasıl bir rol yapma kabiliyetidir be adam.. "gerçekten bi zamanlar kör müydün" diyorum sadece. söz konusu oyunculuğu görmek için, bütün askerlerin ellie'nin laboratuarında toplandığı ve kent'in sesi analiz etmek üzere kulaklığı takmak için geldiği sahneyi tavsiye ederim..
  • dominic purcell gibi oyunculuktan zerre nasibini almamis adamlarin basrol oldugu dunyada basrol olmamasi dunyadaki adaletsizligin kanitidir. bu karizma, oyunculuk, ses tonu, tam james bond olacak kivamda adam ya.
  • nam-ı diğer alexander mahone. yardımcı oyuncuların başrolü. bazı oyuncular vardır morgan freeman veya jack nicholson gibi. 2 saat yolda muhabbet etseler izlenir. hatta ikisinin the bucket list filmi vardı. senaryo klişe ama oyunculuklar efsane. işte william fichtner da senaryosu çöp olan filmlere can verebiliyor; adam izletiyor.
hesabın var mı? giriş yap