• bu workbench teki robotic sesiyle konuşan amcaya "pc pc gal pc vaur mu cenin gee bee see" (pisi pisi gel pisi var mı senin gibisi) yazar, okutur, eğlenirdim.. yine adımı asla okuyamayan yabancılara adımı doğru söylemeleri için nasıl yazmam gerektiğini öğrenmiştim yine bu amca sayesinde.. hastasıydım, odama girip biri birşey söyledimi cevabı hemen yazıp bununla söylerdim..

sonraları microsoft sam isimli eşşolusu çıktı, hiç bir zaman sempatiyle yaklaşmadım, yüz göz olmadım kendisiyle. hep üvey evlat muamelesi yaptım..
  • şöyle düşünün:

evde un var, yağ var, yumurta var..
    canınız çekmiş, aşka gelmişsiniz, kolları sıvayıp mutfağa dalmışsınız. fırın kızmış, mikser hazır. un, yağ ve yumurta tezgahın üzerinde. seinfeld'in başlamasına da daha 20 dakika var.. ee, her şey hazır.

peki şimdi bu malzemeyi nerede karıştıracaksınız? heee işte o kap var ya, o kap.. o kap işte workbench.
  • daha pcler dosla cebellesirken windows temasini uygulamaya coktan baslamis olan amiganin isletim sistemi. sonra windows cikti, tum dunya zibidileri wow, bu bi devrim filan dediler her zamanki gibi kendi zorlariyla gaza gelip.
  • tek diskete sığan sanat eseri.
  • amiga'nin explorer'i.. ozellikle 2.0 version'indan itibaren zamanina gore en $ık gorunen gui'lerden birine sahipti.. (bkz: intuition)
  • amiga'nin explorer'indan cok amiga'nin windows'u diye adlandirabiliriz...
  • personel computer camiasında ilk multitasking os olarak biliyorum kendisini. yanlışm varsa duzeltin.
  • ekşi nostalji, amiga 500 ile tanıştığım işletim sistemi,disketi taktıktan sonra mavi arka plan üzerinde pencereler, saat, hesap makinası, editör, bambaşka bir dünya.
  • ersan özer'in popülaritesini yitirdikten sonra itiraf.com'u itelediği şirket sanırsam.

biz kimiz bölümünde yazdıklarından çok şakacı gençler olduğu görülüyor.

(bkz: komiklik şakalar)
  • itiraf.com, siberalem gibi oluşumları bünyesinde toplayan bir internet kuruluşu.

öyle bir "biz kimiz" yazıları var ki evlere şenlik. komik ve sevimli olalım derken liseli olmuşlar. midem oynadı bak.

biz kimiz?

workbench 2012 yılında kurulmuş, tam olarak 16 yıllık bir internet şirketi.
    hesap biraz karışık gibi görünse de bir yanlışlık yok, müsterih olunuz. izah edelim:
    workbench hangi yıl kurulmuş; 2012. bölün ortadan ikiye, 20 ve 12. atın 20'?nin sıfırını: 2.
    baştaki 2 ile sondaki 2?'yi çarpın: 4. toplayın sondaki 12 ile 4'?ü.
    işte size workbench?'in 16. yılı!

işin aslı ise şöyle: workbench, 1996 yılında kurulan, internet üzerinde e-ticaret, arkadaşlık platformları işletmeciliği, elektronik dergicilik, elektronik kitapçılık, içerik sağlayıcılığı gibi birçok tecrübesi bulunan ebi'?nin (elektronik bilgi iletişim) yepyeni bir uzantısıdır.

2012'?de ebi?'de yayıncılık dünyasının çok önemli üç markası idefix, sabitfikir ve prefix'?i bırakarak, siberalem, evlilikmerkezi, itiraf.com ve tolki markalarıyla beraber ebi'?den ayrılmıştır. ayrılık denince de yanlış anlaşılmasın. ebi ve workbench hala canciğer panpadır.

http://www.workbenchteam.com/

panpa yazmışlar ya la?
hesabın var mı? giriş yap