• livescore'a göre gençlerbirliği'nin golünü 'e.d.s.f.k. carlos' diye bir adam atmış. kpss puanımı alıp bu adama başvurmayı düşünüyorum.
  • besiktaslilar olarak kenser olmadan mac izleme keyfini tadabilecegiz galiba bu macta. kendimi cok garip hissediyorum be sozluk.

edit: kenser ne lan?

o degil de besiktasimizda oyuna yerinde mudaheleler yapabilen bir teknik direktor gormek gercekten guzel.
  • beşiktaş'ın 3-0 dan sonra vites küçültmesinin nedenlerinden biri de sahanın suni çim olmasıdır.

bilenler bilir normal çime alışan futbolcu suni çimde oynamak istemez. oynasa da sakatlanmaktan korkar. hatta eskişehirspor'lu lovrek suni çimde sakatlanıp 8-9 ay futboldan uzak kaldığı için ankara'da oynanan gençlerbirliği-eskişehirspor maçında forma giymek istememişti.

bu nedenle skor daha 13. dakikada 0-3 olmuş, deplasmandasın, teknik direktörün yeni, üzerinde baskı var, sakatlanmak istemiyorsun. ne yaparsınki? oyunu al rölantiye topu çevirde çevir. arada pozisyona gir taraftarı heyecanlandır. hatta 1 golde yiyebilirsin. önemli değil. nasıl olsa önemli olan maçı almak.

kısacası 7. haftasını geride bıraktığımız ligimizde lider an itibariyle beşiktaştır. mustafa denizli geldiği ilk haftada takımını liderliğe çıkartmıştır.* başarılarının devamını diliyoruz ve fenerbahçeli taraftarların bir sözüyle yazımızı noktalıyoruz:

mustafa denizli şampiyon yap bizi...
  • ibrahim üzülmez top ile beraber 70 metre depar atıp, daha sonra durup, 60 metre geriye pas vermiştir. attığı topuda, rakibe atmıştır. bu da kayıtlara böyle geçsin.
    ayrıca 13 dakikada atılan 3 gole aldanılmaması gereken oyun oynamıştır beşiktaş. ortasahada top alındığında hücuma çıkma organizasyonu hala eksik. ayağıyla top sürüp birebirde etkili olabilecek oyuncu yok gibi. bobo da, nobre de gelen toplara etkili vurabiliyor, ancak top sürüp kendine etkili pozisyon yaratma konusunda eksikler. zira bu sebeple kontra olabilecek bir sürü atak, ortasahadan çıkarkenki ağırlık sebebiyle heba olmuştur.
  • 62. dakikada kahe'nin attığı gol ile 3-1 olan karşılaşma.
  • beşiktaş'ın 3-1 kazandığı karşılaşma.
  • maç günü geldiğinde babamın elindeki gençlerbirliği kombine kartlarını gördüm. hemen durumu anladım babam tanıdıkları vasıtasıyla kombine ayarlamış, maça gidiliyor... sıkıntım beşiktaş tarafında olmamak, bayrak ve forma götüremiyecek olmamdı. kara kara düşünüyordum; ya beşiktaş gol atarsa.. yok yok "hasiktrr laan öyle gol mu yenir" diyecektim ismini bilmediğim bi kaleciye.. gençler gol atarsa seviniyormuş gibi yapacaktım istemeden.. çok geçmedi tabi biz stada geldik.. gençlerbirliği tarafı bi de kapalı tribün olduğu için maça 15 dakika kala stada rahatça girdik. kombinedeki numaramıza göre geçtik oturduk yerimize. baktım herkes sanki wembley'de gibi oturmuş maçı bekliyor. bu arada gözüm saatlide, bizimkiler orayı yıkmakla meşgul..

maç başladı, dakika iki, beşiktaşımın golü geldi, işte ne olduysa o anda oldu.. herkes ayağa kalktı ve gol sevinci.. sanki beşiktaş tarafındaymışım gibi. ben şokta tabii.. anlam veremedim.. ama ilginç bir anı oldu bu benim için.. ikinci ve üçüncü de çok geçmeden gelince ben de sevindim gollere artık yapacak bir şey yok...

ilk 15 dakika yıldırım taktiğini uygulayan beşiktaş sonraki dakikalarda bizi çakma wembley'de uyuttu resmen. ibrahim üzülmez'i daha bi yakından tanıma fırsatım oldu. halı sahalara bile sokmamak lazım bu adamı demedim değil.. holosko ise aldığı her topu aynen ibrahim üzülmez gibi boşta gençlerbirliğinden birine vermekle meşguldu sanki, tutuktu bu maçta.. tello, tello gibi oynadı, nobre çok çalıştı. delgodo'nun tekniğini ve o müthiş ara paslarını bir kez daha kanlı canlı yaşamak ise güzeldi..

uzun lafın kısası, mustafa denizli bırakalım da şampiyonluğu (daha çok erken) göze hoş gelen, güzel top oynayan bir beşiktaş izletecek bize, mutluyum...
  • turkcell süper lig 7. hafta karşılaşması. beşiktaşımızın mustafa denizli yönetimiyle sahaya çıkacağı ilk maç. saat 16:00 da ankara 19 mayıs stadyumu nda oynanacak. bilet fiyatları:

kale arkası beşiktaş: 24,00 ytl
    kale arkası gençlerbirliği sk: 24,00 ytl
    kapalı beşiktaş: 45,00 ytl
    kapalı gençlerbirliği sk: 45,00 ytl
    maraton gençlerbirliği sk: 35,00 ytl
  • kanımca yeni beşiktaşın iyi mi yoksa kötü mü oynadığını çıkartamayacağımız bir karşılaşmaydı. zira 20. dakikadan sonra hemen hemen herkes skorun getirisiyle (ister istemez) vites düşürdü. konuşulacak şeyler kısıtlı ama holoskoya iki çift laf etmem gerek yoksa çatlıycam. anlam veremediğim bir şekilde olmuyor bu adam beşiktaşta. sağ kanada geçtin küstün anladık. e be adam yeni teknik direktör gelmiş. nispeten istediğin yerde de oynuyorsun. çık sana ilk maçta 3 5 gol at diyen de yok. ama koş biraz bari rakibi yıprat be adam. sözüm ona hızlısın. önünden geçen topu yakalayamaz olmuşsun. bobo da formsuz anasını satayım kesemezler beni mantığında gibisin. 3 - 0'lık maç seyrederken sinir olabiliyorum sayende. lütfen canım kardeşim. yapma bunu bize.

öte yanda serdar, şimdi sözüm sana. bak canım kardeşim biz sabırlı insanlarız. 2 3 ay iyi futbol oynadın ağzımıza bal çaldın, sonra koca sezonu sakat geçirdin. tamam senin kadar biz de üzüldük. ama artık dön lütfen şu sahalara. iyileştin iyileşeli 3 kuruşluk oyun izlettirmedin bize. senin de alternatifin yok aslında sen de haklısın ama sen gel yine de bu kadar düz oynama ha? şu an şu sistemde çok iş düşecek sana. biraz daha hırs. lütfen...

serdarla holoskoya içimi boşalttıktan sonra takım adına gördüğümüz bir iki güzel şeyden de bahsedeyim tam olsun. bu üçlü savunma günümüz futbolunda kumardır bana göre. fm'de yanında yaklaşmadığım, pes'te ise hücum imkanlarının çeşitliliğini arttırmasından dolayı sık sık* tercih ettiğim bir taktik. hani ben 442'yi layık'ıyka oynuyorum diyen rakip gelse karşına o wing back'ler elek olur ama allahtan bugün böyle bir şey olmadı. ayrıca bu göbek defansı sevdim. toroman gibi seri, zapo ve sivok gibi şişirmekten ziyade ayağa pasla çıkmayı tercih eden adamlardan kurulmuş bu güzel. elin avrupalısının 2 adamla yaptığını biz 3 kişiyle yapmışız gibi dursa da napalım buna da şükür diyorum. kaldı ki aralarındaki anlaşma da ilk maça göre gayet iyiydi. maç boyu sivok ve toroman rakip ataklarda biraz daha serbest oynayarak ara ara savunmanın önüne çıktılar ve birisi çıkarken diğeri geride kaldı. zamanla daha iyi olacaktır, olmalıdır da. gençlerbirliği maç koptu denmesine rağmen hatrı sayılır sayıda pozisyon yakaladı ama son paslardaki bencillik skoru korudu. bu her zaman böyle olmaz. dikkat etmek gerek.

yeni teknik direktör, sinansız maç vs derken beşiktaş rahat galip geldi ankarada. skor ilk maç için iyi gözükse de bugün futbol şansı yanındaydı beşiktaşın. ama bu iyi sinyaller devam edecek gibi. en azından ertuğrul sağlam sonrası sinir stres hafta sonlarını bir süre rafa kaldıracağımızı umuyorum.

ha bir de son olarak içimden ulan keşke inönü suni çim olsa dedim. delgado bu ipeksi* zeminde, rakibin de boş bıraktığı dakikalarda güzel toplar attı sağa sola. yorulana kadar, son 2 3 haftalık berbat performansını geride bırakacakmış gibi sinyaller verdi. umarım özlediğimiz delgadoyu bir an önce tekrar seyrederiz.
  • beşiktaş'ın çok farklı bir dizilişle sahaya çıkacağı karşılaşma.

lig tv muhabirinin* söylediğine göre:

rüştü
    sivok-zapotocny-toraman
    cisse
    üzülmez-delgado-serdar k.
    tello-nobre-holosko

çok gollü bir maç olacak belli.
hesabın var mı? giriş yap